İçeriğe Yönlendir

Ford Connect - Sağa Dönüşlerde Nadiren Gelen Tak Sesi

Fatih Kurhan

Recommended Posts

Fatih Kurhan

Acil forum üyeleri. Araç 2010 model glx 110 luk Ford Connect. Genellikle havalar aşırı soğuk olduğunda 20 km hızla gider iken araç sağa döndürdüğüm sadece bir kere tak diye ses geliyor. Sürekli değil ama nadir ve bu ses bazen şiddetli oluyor. Takır takır ötme ses yapma yok. Sadece bir kere tak diye ses yapıyor. Ustaya götürdüm direksiyon kutusu dedi. Ama ben hala direksiyon kutusu olduğunu sanmıyorum. Sizce doğrumudur. Durduk yere 4000 tl direksiyon kutusuna vermek istemiyorum. Direksiyonda uğuldama ve sertlik yok. Sadece ama sadece sağa dönüşlerde bazen tak diyip kalıyor.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Sağa bir kez tak yaptıktan sonra peşine sola ani direksiyon çevirdiğinizde geliyor mu ses? Direksiyon kutusunun dışında bağlantı ayağında bulunan takozlardan olabilir. Veya aynı şikayetten başka bir araçta araya araya en sonunda motor kulağında bulmuştuk sesi. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Kurhan
Oğuzkan Erışık yazdı:

Sağa bir kez tak yaptıktan sonra peşine sola ani direksiyon çevirdiğinizde geliyor mu ses? Direksiyon kutusunun dışında bağlantı ayağında bulunan takozlardan olabilir. Veya aynı şikayetten başka bir araçta araya araya en sonunda motor kulağında bulmuştuk sesi. 

Oğuzkan Erışık yazdı:

Yok OĞUZKAN bey gelmiyor sadece bir kere geliyor ve ses orada bitiyor. Sonrasında sağa sola çevir sert çevirsem de ses yok

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Fatih Kurhan yazdı:

Yok OĞUZKAN bey gelmiyor sadece bir kere geliyor ve ses orada bitiyor. Sonrasında sağa sola çevir sert çevirsem de ses yok

Sola ses yoksa sağ kısımda yumuşak sol kısımda sert bir yere temas eden birşey var ortads demekki. İncelenmeden kesin sonuç bulunmaz. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Sağa döndürmekten kasıt mesela tam sağ yaptığınızda ses geliyorsa aks kafasından yapar. Oraya bi baktırın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tek defalık sesi genelde amortisör takozu veya ön düzendeki yanal burçlar yapar

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Önder Özcan yazdı:

Sağa döndürmekten kasıt mesela tam sağ yaptığınızda ses geliyorsa aks kafasından yapar. Oraya bi baktırın.

Aynı durum fusionda başıma gelmişti servise gittim sorun yok dediler muayenede kaldım.  alt tabladaki burçlar değişince düzeldi.  Aracı krikoya alın teker ile burç arasında boşluğu kontrol edin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...