İçeriğe Yönlendir

Araç Altı Işıklandırma Yasak Mı?

Aziz Aktaş

Recommended Posts

Aziz Aktaş

Merhaba. İzmir'deki dar sokaklardan dolayı aracı bazen evlerin duvarının dibine park etmek zorunda kalıyoruz. Gece karanlıkta park ederken aracı sürtüp çizebiliyoruz. Bu yüzden aracın altına düğmeyle açıp kapatabileceğim bir aydınlatma eklemeyi düşünüyorum. Bunun cezası var mıdır? Yoksa bile muayeneye girdiğinde görürlerse geçer mi muayeneden?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

en çok hafif kusur yazar, onu park ampülüneled takınca da yazıyorlar

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Aziz Aktaş yazdı:

Merhaba. İzmir'deki dar sokaklardan dolayı aracı bazen evlerin duvarının dibine park etmek zorunda kalıyoruz. Gece karanlıkta park ederken aracı sürtüp çizebiliyoruz. Bu yüzden aracın altına düğmeyle açıp kapatabileceğim bir aydınlatma eklemeyi düşünüyorum. Bunun cezası var mıdır? Yoksa bile muayeneye girdiğinde görürlerse geçer mi muayeneden?

Aracın altına renkli LED döşeyip gezen bir gence geçen sene yazmıştı polisler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sadece park ederken kaldırımı görmek için yakılacak benim anladığım? o da zaten ayna altına led takılarak olur? öyle değil mi?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

NFS Underground :) 

bi ara çok modaydı neonlar. sonra jilet gibi kesilmişti, herkes sökmüştü. geçen a101'de gördüm. alttan alttan fişekliyorlar. bence yasak olmalı. trafikte karmaşaya sebep oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bi ara çok modaydı neonlar. sonra jilet gibi kesilmişti, herkes sökmüştü. geçen a101'de gördüm. alttan alttan fişekliyorlar. bence yasak olmalı. trafikte karmaşaya sebep oluyor

Otobüslere floresan takarlardı. Vay be

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Yılbaşında büyük ikramiye bana çıksa fakirlere dağitırım kadar masum yazdığınız ama bana inandirici gelmedi... :D

NFS2 de görmüştük öyle şeyler hey gidi zaman... :)

dediginiz aydınlatma arabalara bencede çok yakışıyor ama gaza gelip yolda giderken açarim o ışıkları ben olsam... Durduk yere ceza yemeyin vaz geçin bu sevdadan... :)

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Erkut Uysal yazdı:

Yılbaşında büyük ikramiye bana çıksa fakirlere dağitırım

Ey 4 büyük melek

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

yıllardan beri üşenmesem tavan aydınlatmasına bağlayıp yapacağım şey de yazarken bile üşeniy61UIih8-NwL._SL1000_1000x699.jpg?v=15563

• Beğen 3
  • Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Şerit ledleri artık tuvalet taşına bile koyar olduk. Hadi bi nesil ceza yedi ama şu anki nesil şerit ledi arabanın altına koyma fikrini nasıl bulamadı hala kafamda soru işareti. Ya da koyanı polis çok hızlı buluyor

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şerit ledleri artık tuvalet taşına bile koyar olduk. Hadi bi nesil ceza yedi ama şu anki nesil şerit ledi arabanın altına koyma fikrini nasıl bulamadı hala kafamda soru işareti. Ya da koyanı polis çok hızlı buluyor

bişeymi dedin abi :D

9mxqxvn.jpg

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Aydın Akdeniz yazdı:

9mxqxvn.jpg

Yok, estağfirullah :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Standart dışı tüm aydınlatmalar cezaya tabidir.  Tabi bu maddede direk araç altı diye yazmadığı için istenilen her şeye yorulabilir. Ayna altınada yazabilir 🤣

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

artık yeni versiyonları var NFS Payback NFS Heat gibi :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Aydın Akdeniz yazdı:

9mxqxvn.jpg

shooting brake.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Umut Taşlı yazdı:

yıllardan beri üşenmesem tavan aydınlatmasına bağlayıp yapacağım şey de yazarken bile üşeniy

:bravo:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Navara da kapı altlarında turuncu aydınlatmalarım vardı parklar ile sürekli aktifti muayeneden sorunsuz geçtim. Çevirmede sorun yaşamadım. 

İlla ki bir cezaya tabi oluyordur ama 

sw3p8rg.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aziz Aktaş

Trafikte kesinlikle kullanılmayacak zaten park yaparken zorlandığım için yaptırmayı düşünüyorum. Bunun cezası olmamalı bence.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Şunlara ceza yok mu acaba? Yürüyen stadyum ışığı gibiler

images?q=tbn:ANd9GcQIX9JwxB5XSDQ8e3WGLqQ

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bunların renk kartelası gibi olanları var asıl. Onlara bir şey denmiyorsa bunlara teşekkür edilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tam bunu düşünmüştüm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ciddi ciddi göz almayı geçtim kör ediyorlar resmen. Nasıl ceza yemiyorlar hayret ediyorum.

Aslında buna ceza yazmayan ekibi de bölge müdürlüğüne şikayet edeceksin, belki o zaman ceza yazmaya zorunlu kalırlar.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Öner Kurukuz yazdı:

Ciddi ciddi göz almayı geçtim kör ediyorlar resmen. Nasıl ceza yemiyorlar hayret ediyorum.

Aslında buna ceza yazmayan ekibi de bölge müdürlüğüne şikayet edeceksin, belki o zaman ceza yazmaya zorunlu kalırlar.

Sadece Türkiye'de açabilir bu ışıkları :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Evcin yazdı:

Sadece Türkiye'de açabilir bu ışıkları :) 

bulgar polisi peşpeşe sollama yapan 4 tırdan sadede tr plakalı olanı durduruyor. Şöför onları niye durdurmadın diyor. Polis tamam at çorba parası diyor. Şöför vermiyor. Polis basıyor tokatı. Bu ülkeler ab’de. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...