İçeriğe Yönlendir

Ricoh Yazıcı Wifi Bağlantısı

Cem Işık

Recommended Posts

Cem Işık

Evde eski model bir ricoh lazer yazıcımız var, eşim ve kızım mac book kullanıyor. Bu yaZıcıyı evdeki mac bilgisayarlar ile kablosuz eşleştirmek istiyorum ama windows alt yapısı olmadığı için aklım ermiyor. Benim windowslu bilgisayar bağlanıyor, şansa bazen mac ile de kablosuz baskı alabiliyorum ama stabil kullanamadım bir türlü mac ile. Yazıcı eski olduğundan sürücü vs sorunu mudur acaba? Uzaktan bağlanarak çözerim diyen var mıdır? :)

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

ben bilgisayardan hazıladığım word veya pdf dosyaları telefonuma mail atıyorum,sonra kablosuz yazıcının yanına gelip,telefonda belgeyi açıyorum,yazdır deyip yazıcıyı bulup çıktı alıyorum.daha kolay oluyor benim için,

benim yazıcı xerox lazer siyah beyaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Cem Bey,

Biz bu tarz bir problemi doktora yaptığım senelerde, diğer öğrenci arkadaşlarla ofiste şöyle çözmüştük. Yazıcıyı USB ile güncel bir bilgisayara bağlamıştık. O bilgisayarı da birkaç ortak iş için sunucu gibi kullanmak üzere sürekli açık tutuyorduk. O bilgisayardaki yazıcıyı, belirlediğimiz ağda paylaşıma açmıştık. Ağda paylaşıma açınca, ağa bağlanan tüm bilgisayarlar (usb sürücüsü yeterli oluyor) o bilgisayardaki sürücülerden faydalanarak yazıcıyı kendilerine de eklemişti. Artık o yazıcıya tekrar bağlantı ile uğraşmaya gerek kalmadan, ağ üzerinden herkes çıktılarını alabiliyordu (ana bilgisayar çalıştığı sürece).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

macos u kabul eden yazıcı alınır

Eldekini değerlendirelim dedik ama ufukta bir yazıcı görünüyor desene abi:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Mac a bağlanmayan yazıcılarınız değerinde alınır 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ricoh benim ilgi alanım, eskimiş o yazıcı sahibi de yaşlı.. Çocukla yolla bana.. (Bknz: Çocuk, Başgan falan diye anılan sakallı kişi)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Cem Işık yazdı:

Evde eski model bir ricoh lazer yazıcımız var, eşim ve kızım mac book kullanıyor. Bu yaZıcıyı evdeki mac bilgisayarlar ile kablosuz eşleştirmek istiyorum ama windows alt yapısı olmadığı için aklım ermiyor. Benim windowslu bilgisayar bağlanıyor, şansa bazen mac ile de kablosuz baskı alabiliyorum ama stabil kullanamadım bir türlü mac ile. Yazıcı eski olduğundan sürücü vs sorunu mudur acaba? Uzaktan bağlanarak çözerim diyen var mıdır? :)

Seninki de iş yani,

apple dünyasında neyi neyle sorunsuz kullanabiliyosun ki yazıcıyı kullanabilesin :D 

ayrıca mac nedir ne işe yarar?
starbucksta hava atmak için masaya konan laptopa benzeyen bişey değil miydi o? 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ricoh benim ilgi alanım, eskimiş o yazıcı sahibi de yaşlı.. Çocukla yolla bana.. (Bknz: Çocuk, Başgan falan diye anılan sakallı kişi)

İlla gelip ağzına kürekle vurayım istiyon
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

Yazıcı ile vur abi, teknolojik bir ceza olur :)

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Selçuk Keleş yazdı:

Seninki de iş yani,

apple dünyasında neyi neyle sorunsuz kullanabiliyosun ki yazıcıyı kullanabilesin :D 

ayrıca mac nedir ne işe yarar?
starbucksta hava atmak için masaya konan laptopa benzeyen bişey değil miydi o? 

Valla kendi adıma konuşuyorum, kaç ay alışmayı denediysem de mac ile yıldızım barışmadı. Mac'e alışmış biri belki takla bile attırır alete ama ben açıp kapamaktan öteye zor geçtim . Benim için Windows 3.1 olsun ama mac olmasın. 

Yazıcıyı usb ile mac'a takıyorum, zor şer baskı veriyor. 2 gün sonra takıyorum tekrar usb ile , 1 sayfalık çıktı alacağım misal, 8-10 sayfa saçma sapan şeyler basıyor, yazılar-rakamlar.. Yazıcı ekle diyorum, hoop yeni bir ricoh ekliyor.  Eskiyi aklında tutsana, b12 yoksunu!

Mac'te 3-4 tane aynı yazıcıdan tanıtmak zorunda kaldım, bazen 1 numara baskı veriyor bazen 2, bazen 3. 

Verem etti ama çözümü vardır muhakkak, ben bulamadım henüz:) 

@Serkan Toker abi iftara gel, yazıcıyı paket yapıp hediye vereceğim sana hodri meydan.

Yazıcıya da Mac'e de lafım yok, bana boeing uçak verseler, motoru bile çalıştıramam ancak bu, uçağın kötü olduğu manasına gelmemeli. Kaçımız uçak çalıştırabilir? 

1-  @Haşmet Güngördedem

2-   @Servet Aydınabim.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Servet Aydın yazdı:

Toner tasarruf modunu açarsak daha grili basar ama toner ömrü birazcık artar..

Cem Işık yazdı:

Valla kendi adıma konuşuyorum, kaç ay alışmayı denediysem de mac ile yıldızım barışmadı. Mac'e alışmış biri belki takla bile attırır alete ama ben açıp kapamaktan öteye zor geçtim . Benim için Windows 3.1 olsun ama mac olmasın. 

Yazıcıyı usb ile mac'a takıyorum, zor şer baskı veriyor. 2 gün sonra takıyorum tekrar usb ile , 1 sayfalık çıktı alacağım misal, 8-10 sayfa saçma sapan şeyler basıyor, yazılar-rakamlar.. Yazıcı ekle diyorum, hoop yeni bir ricoh ekliyor.  Eskiyi aklında tutsana, b12 yoksunu!

Mac'te 3-4 tane aynı yazıcıdan tanıtmak zorunda kaldım, bazen 1 numara baskı veriyor bazen 2, bazen 3. 

@Serkan Toker abi iftara gel, yazıcıyı paket yapıp hediye vereceğim sana hodri meydan.

Yazıcıya da Mac'e de lafım yok, bana boeing uçak verseler, motoru bile çalıştıramam ancak bu, uçağın kötü olduğu manasına gelmemeli. Kaçımız uçak çalıştırabilir? 

1-  @Haşmet Güngördedem

2-   @Servet Aydınabim.

Çok uzak, ortada bir yerde yapsaydınız olabilirdi.. Mesela Kızılcahaman veya Kahramankazan..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Serkan Toker yazdı:

Çok uzak, ortada bir yerde yapsaydınız olabilirdi.. Mesela Kızılcahaman veya Kahramankazan..

Yerim dar diyen gelinler geldi aklıma, daldım gittim uzaklara.. Ankara ile İstanbul'un ortası olsa olsa Gebze olur bu zihniyetle. :) Gebze'de ortada buluşalım biz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Cem Işık yazdı:

1-  @Haşmet Güngördedem

2-   @Servet Aydınabim.

biraz sonra birileri gelip şu üç cümleden birini yazıcak

bin ipil ikisistimindin çik mimninim timim mi

yiğ gibi kiyiyi çik sitibil

i çiktiyi ilibilmin için bilmimni iygilimisi kiriyisin bin iyli killiniyirim

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Cem Işık yazdı:

Yerim dar diyen gelinler geldi aklıma, daldım gittim uzaklara.. Ankara ile İstanbul'un ortası olsa olsa Gebze olur bu zihniyetle. :) Gebze'de ortada buluşalım biz. 

Gelmediğimiz yer değil yani, sizin de misafirperverliğiniz görülmemiş işitilmemiş şey değil. Ortası tamam Gerede olsun, hadi senin için 57 km daha ileri gittim.. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tahir İlter yazdı:

Mac a bağlanmayan yazıcılarınız değerinde alınır 

replik çalmayalım lütfen.

Cem Işık yazdı:

Kaçımız uçak çalıştırabilir? 

1-  @Haşmet Güngördedem

2-   @Servet Aydınabim.

işletmek manasındamı? dolmuş işletmek filan gibi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Doğan Arşiray yazdı:

işletmek manasındamı? dolmuş işletmek filan gibi.

Yok Kaptan koltuğuna oturup , uçağı bizzat uçurmak manasında. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bir dk bir dk, söylemesem olmaz. kaptan konuşuyor, çıkarın beni bu kaptan. :D

Kutluay Selçuk yazdı:

ben bilgisayardan hazıladığım word veya pdf dosyaları telefonuma mail atıyorum,sonra kablosuz yazıcının yanına gelip,telefonda belgeyi açıyorum,yazdır deyip yazıcıyı bulup çıktı alıyorum.daha kolay oluyor benim için,

benim yazıcı xerox lazer siyah beyaz

xerox candır bu arada. bu işin babası. amarigada xeroxcopy derler fotokopiye.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Doğan Arşiray yazdı:

bir dk bir dk, söylemesem olmaz. kaptan konuşuyor, çıkarın beni bu kaptan. :D

Ramazana verdik, oruçtandır diyerek ses etmedik bu espiriye :)

• Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Doğan Arşiray yazdı:

acım ac.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Cem Bey,

yazicinin ip adresini biliyorsaniz (evdeki modeminizin yonetici konsolundan gorebilirsiniz) mac'te sol ustteki isirilmis elmaya tiklayin, system preferences -> printers & scanners kisminda +'ya tiklayip Add Printer'da ortadaki dunya ikonunu secin, address kismina ip adresini yazin, internet printing protocol deneyin.. ise yarama ihtimali var. Ben evdeki HP ve sirketteki xerox ile oyle cikti aliyorum. Bana gore macos bazi konularda -muhtemelen alismadigim icin- cok farkli ve zor geliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Gökhan Tuna yazdı:

Cem Bey,

yazicinin ip adresini biliyorsaniz (evdeki modeminizin yonetici konsolundan gorebilirsiniz) mac'te sol ustteki isirilmis elmaya tiklayin, system preferences -> printers & scanners kisminda +'ya tiklayip Add Printer'da ortadaki dunya ikonunu secin, address kismina ip adresini yazin, internet printing protocol deneyin.. ise yarama ihtimali var. Ben evdeki HP ve sirketteki xerox ile oyle cikti aliyorum. Bana gore macos bazi konularda -muhtemelen alismadigim icin- cok farkli ve zor geliyor.

Biz yapamasın da yazıcıya çökelim diye ketum davranıyoruz siz IP diyorsunuz. Oldu mu şimdi ? 😄 Çalışmaz öyle ağ yazıcısı değildir o, kendi menüsünde Network ayarlarından yazıcıya IP adresi tanımlanamaz zaten..

Doğan Arşiray yazdı:

acım ac.

haftaya iftar yapacağız inşallah, bekleriz. @Erhan Doruk da gelir belki..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Serkan Toker yazdı:

Biz yapamasın da yazıcıya çökelim diye ketum davranıyoruz siz IP diyorsunuz. Oldu mu şimdi ? 😄 Çalışmaz öyle ağ yazıcısı değildir o, kendi menüsünde Network ayarlarından yazıcıya IP adresi tanımlanamaz zaten..

haftaya iftar yapacağız inşallah, bekleriz. @Erhan Doruk da gelir belki..

En son keçiörende iftara gelmiştim. Kaç yıl oldu hatırlamıyorum.  Buralarda olursam gelirim elbet. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Cem Işık yazdı:

1-  @Haşmet Güngördedem

2-   @Servet Aydınabim.

aaaaaa bak usb’si varmış koymuşlar iyi ki, oraya flaş takıyosun (muhtemelen onu da görmez) dosyayı kopyalayıp windowsa takıp çıktını alıyosun 

geçmiş olsun

Average mac user. .
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...