İçeriğe Yönlendir

Sakin Kullan Az Tüket

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Emin Önal yazdı:

Adam picasso gibi boyamış ya la tamponu :D

Varsa getirin boyarım 😁😁

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bunun "Aslan Besleyen Yemini Düşünmez" i yok mu [emoji3] 

Ya da fakirler selektör yapmasın [emoji91]
  • Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Ya da fakirler selektör yapmasın emoji91.png

Az yanıyor bizimki zaten :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Etiket isteyenler bi sonraki etkinliğe gelsin bende mevcut emmide de mevcut. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

Etiket isteyenler bi sonraki etkinliğe gelsin bende mevcut emmide de mevcut. 

Ne zaman yapıyoruz. :)

İstanbul iftar bekler. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne zaman yapıyoruz. :)

İstanbul iftar bekler. 

Benim dolu olan günleri yazayım onlardan birine ayarlayın. 😄

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Benim dolu olan günleri yazayım onlardan birine ayarlayın. 😄

Ofiste parti vardı hani :) 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ofiste parti vardı hani :) 

O bayramdan sonra, bekliyorum. :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Gündüz etkilik yapılırsa gelirim. 

Farları açmamak için di mi :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Eski bi etiketmiş. @Mehmet Göktürk hocamız vesile olmuş. Tavsiye ederim :) 

hızlı seri giderken alınan zevk kadar yavaş sürerken de zevk alanlar var. Hem de bu fahiş fiyatlı akaryakıt fiyatlarıyla mücadele ediyoruz.

Şahsen trafiği etkilemem. Açık şehir içi çevre yollarında 70-80 sürerim. Cadde sokakta daha yavaş ve sakin sürerim. Orta veya sağ şeritte takılırım. Ama agresif sürüşe karşıyım. 200m ileride kırmızı ışığın yandığını göre göre arkamdan korna çalıp selektör yapanları anlamam. Sağ veya orta şeritteysem yol da vermem. Uzun yolda son hız sınırlarında kullanırım. 120/110/90 vb. 

Anayollarda trafik duruyorsa bunun sebebi takip mesafesine uymamaktır. 1. araba frene bastığında 200m geride trafik durur. Çünkü zincirleme fren etkisi var. Youtube’de videoları var. Ama herkes takip mesafesini korusa trafik durmaz. Daha yavaş olsa bile trafik durmayacağı için gideceğiniz yere daha erken gidersiniz. 

Ali Darbaz senmisin? :D

Erdem Dertsiz yazdı:

Bunun "Aslan Besleyen Yemini Düşünmez" i yok mu :D 

birde şu var

muhabbetiçinaramayınkalbinizikırarımamadostagideronagöreikibuçukparçadeğişenlitürkiyedetekolandoktorundandeğilhastasındanyeruçağıkaramamba.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mahmut Yıldız yazdı:

Fotoğraftaki kavşak gibi değil de sola dönüşün yasak olduğu yerlerde yapıyorum. 

Şehir içinde agresif süren, sürekli arkadan sıkıştıran, selektör atan adamla genelde ilerideki ışıkta yan yana duruyoruz. Ben de bir kaç kez acelem vardı diye böyle sürdüm, yine normalde gittiğim sürede gittim. En fazla 3-5 dakika oynadı. 3-5 dakika için aldığım riskin haddi hesabı yoktu. 

trafik ışıkları düzgün ayarlı ise fark etmiyor bile. ama ayar bozuksa ne saçmadır ki hızlı giden tüm ışıkları geçiyor sen her ışıkta en az 40 sn takılabiliyorsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Doğan Arşiray yazdı:

trafik ışıkları düzgün ayarlı ise fark etmiyor bile. ama ayar bozuksa ne saçmadır ki hızlı giden tüm ışıkları geçiyor sen her ışıkta en az 40 sn takılabiliyorsun.

Yeşil dalga yok mu oralarda. Çok insan bilmiyor yeşil dalgayı ,ya hızlı gidiyor ya yavaş. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

Yeşil dalga yok mu oralarda. Çok insan bilmiyor yeşil dalgayı ,ya hızlı gidiyor ya yavaş. 

var idi, iptal edip akıllı sistem diye manyetik alanı ölçüp yoğunluğa göre ışıkları yöneten birşey taktılar. bu sistemde şerit halindeki kabloların üzerinde araç var ise, buraya yolu verebilemek için en hızlı şekilde ssağdan sola doğru dört yolu açarak çalıştırıyor. ancak mesela bir arafı daha yoğun olan ama aralıklı trafiği olan ana cadde akmaya devam derken olurda nadir araç gelen 4 yolun diğe iki tarafından birisinde sadece bir araba bile olsa zart diye trafiği kesiyor. adam geçiyor sonra sırasıyla boş bile olsa diğer iki yolu bekliyorsun. isterse 500 araba konvoy olsun. bir türlü açılmıyor yoğun rafik olunca. bunları koyarken iyi düşünmek planlamak lazım. durmadan geçmek imkansız kural ihlali olmadan. bence yanlış seçim. az araç gelen yol uzun bekleyecek bu kadar basit.

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Sakin kullanmak iyidir ama bu kaplumbağa gibi hızda olmasın. Işık yanıyor yetişeceksin adam hiç hız yapmıyor yada kalkışı o kadar ahesteki onu atlatamaz isen diğer ışıkta bile bekletecek. Güvenli sürüş olsun hız gerektiğinde olsun yeterli. Sağ şeritten gitmek isterim ama tali yoldan veya sokak arasından aniden çıkanlar oluyor,servislerin kullandığı araçların cismen yarı tarafı sağ şeritte oluyor su sefer arkasında beklemek sorunda kalıyorsun ve sola atmada problem olabiliyor. Sol şerit güvenli gelirse gözüme oradan giderim.Ekseriyetle en sevdiğim 3 şeritli yol ve orta şeriti tercih ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Saygı olayı da tabi önemli. 

Sıraya girmeyi bilmeyen halk trafikte canavaraa dönüşüyor. Özellikle yol biraz sıkışınca yan kanallardan ilerlemeye çalışanlar yüzünden yol sıkışıyor daha da..böyle olunca daha da yan kanallardan (benzinci araları vs toprak yol emniyet şeridi ) bastırıyorlar.. daha da tıkanıyor..

Sıraya girmeyi bilmeyen, kul hakkı denilen şeyi sadece camide var sanan millet işte....

Recep Demirci yazdı:

..yada kalkışı o kadar ahesteki onu atlatamaz isen diğer ışıkta bile bekletecek. G..

Depar da atmıyoruz ama yani...Her gaza bastığında hüüp diye benzin...

Farketmiyor azizim.. o zıplaya ziplaya gidenler 5-10 dakika sonra bir bakıyorsun sen geçmişsin..

illa bir yerde zıplrken takılmış oluyor.. yahut sigara almaya duruyor.. :)

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Mehmet Göktürk yazdı:

Saygı olayı da tabi önemli. 

Sıraya girmeyi bilmeyen halk trafikte canavaraa dönüşüyor. Özellikle yol biraz sıkışınca yan kanallardan ilerlemeye çalışanlar yüzünden yol sıkışıyor daha da..böyle olunca daha da yan kanallardan (benzinci araları vs toprak yol emniyet şeridi ) bastırıyorlar.. daha da tıkanıyor..

Sıraya girmeyi bilmeyen, kul hakkı denilen şeyi sadece camide var sanan millet işte....

Saygi konusunda gerçekten çok fakiriz biz hocam...

Özellikle trafikte...

Geçen gün bir aileye yol verdim ki yol onlarındı yaya geçidindelerdi çünkü... Adam ayrı teşekkur etti kadın ayrı tesekkur etti çocuk el salladı falan, zannettim bi ara arabadan beni indirip sarilip opucekler... 

Kimbilir benden önce kaç araba beklediler... Ben yol verince mutlu oldular... Olması gerekeni yapmak takdir edilecek bir şey değil ama trafikte bunun farkinda değiliz nedense...

• Beğen 4
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Erkut Uysal yazdı:

Saygi konusunda gerçekten çok fakiriz biz hocam...

Özellikle trafikte...

Geçen gün bir aileye yol verdim ki yol onlarındı yaya geçidindelerdi çünkü... Adam ayrı teşekkur etti kadın ayrı tesekkur etti çocuk el salladı falan, zannettim bi ara arabadan beni indirip sarilip opucekler... 

Kimbilir benden önce kaç araba beklediler... Ben yol verince mutlu oldular... Olması gerekeni yapmak takdir edilecek bir şey değil ama trafikte bunun farkinda değiliz nedense...

Otobüste para dolu cüzdan buldu SAHİBİNE VERDİ! Haberleri gibi.

Çalan haber olmuyor artık. Yeni norm bu çünkü. Aynı yaya geçidi olayı.

Sahibine veriliş şeklinin de canlandırılması yapılıyor birde. Armutuz biz anlamıyoruz :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Otobüste para dolu cüzdan buldu SAHİBİNE VERDİ! Haberleri gibi.

Çalan haber olmuyor artık. Yeni norm bu çünkü. Aynı yaya geçidi olayı.

Sahibine veriliş şeklinin de canlandırılması yapılıyor birde. Armutuz biz anlamıyoruz :D

Geçen hafta bir cenazeye katıldım, mezarlikta kürekle toprak atarken ayağım boşluğa geldi, olduğum yere düştüm ( az kalsın rahmetlinin yanına gidicektim bende, son anda kendimi diğer yöne attım ) iç bağlarda kanama başlamış doktor dizlik kullan dedi ilaçlar falan sekerek yürüyorum 1 haftadir yani... 

1 haftadır gittiğim her yerde öncelikliyim, trafikte öncelikliyim, restorantta öncelikliyim keyfim acayip yerinde... :D

Karşıdan, karşıya geçicem mesela arabalar duruyo, bir yere giricem insanlar çekilip yol falan veriyo... Bildin acıyolar bana yani... :D

Biz aslında vicdanlı bir milletiz, karşımızda zorda olan, ağlayan birini görsek hemen yardim etmeye çalışırız acırız yani, o yüzden zaten televizyon, televizyon dolaşıp ağlayanlara, acıdığımız için hala tepemizde taşıyoruz ya neyse...

Silivri de beni tanırlar ama 30 km uzaktaki Büyükçekmeceye gidip üstümü, başımı yırtıp dilensem, şimdiki işimden yeminle daha çok kazanırım vergisiz, kılçıksız kazanç, mis...

1 haftada ben bunu çözdüm, vicdan sömürüsü iyi kazanç... :D

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sakın kullan az tüket. Temsil bir olay anlatayım.

Rize de iken birgün arkadaşlarla yürüyoruz yağmur yağmaya başladı. Ufaktan atistiriyor. Biri dedi hızlı yurumeyelim dedi digeri evet haklısın daha çok islaniriz dedi. Bende dedim ki yağmur hizlanirsa sen o zaman gör ıslanmayı. Sınıfçı (öğretmen) mantığı işte bu kadar basıyor kafanız diye yapistirinca hepimizi aldı bı gülme [emoji28]

Sakin kullanmak kadar akıllı kullanmak ta önemli örneklerden görüleceği üzere [emoji3]

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Sakın kullan az tüket. Temsil bir olay anlatayım.

Rize de iken birgün arkadaşlarla yürüyoruz yağmur yağmaya başladı. Ufaktan atistiriyor. Biri dedi hızlı yurumeyelim dedi digeri evet haklısın daha çok islaniriz dedi. Bende dedim ki yağmur hizlanirsa sen o zaman gör ıslanmayı. Sınıfçı (öğretmen) mantığı işte bu kadar basıyor kafanız diye yapistirinca hepimizi aldı bı gülme emoji28.png

Sakin kullanmak kadar akıllı kullanmak ta önemli örneklerden görüleceği üzere emoji3.png

sabit miktarda yağan yağmurda hızlı giden mi daha çok ıslanır yoksa yavaş giden mi? Yoksa eşit mi? Hadi fizikçiler matematikçiler :) 

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

sabit miktarda yağan yağmurda hızlı giden mi daha çok ıslanır yoksa yavaş giden mi? Yoksa eşit mi? Hadi fizikçiler matematikçiler :) 

Hızlı gidenin sırtı ıslanmaz gözü mermi gibi gelen damlalardan rahatsız olur. Yavaş giden rahatsız olmaz bildiğin heryeri ıslanır ön arka 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Hızlı gidenin sırtı ıslanmaz gözü mermi gibi gelen damlalardan rahatsız olur. Yavaş giden rahatsız olmaz bildiğin heryeri ıslanır ön arka 

bas gaza kumburgaz’a. Kabahat sende değil seni sevende. Gaz fren şanzıman halin duman. Sev beni seveyim seni. Naabeerrrrrr 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...