İçeriğe Yönlendir

Sakin Kullan Az Tüket

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bas gaza kumburgaz’a. Kabahat sende değil seni sevende. Gaz fren şanzıman halin duman. Sev beni seveyim seni. Naabeerrrrrr 

Her ne içti isen aynından 2 teneke istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Her ne içti isen aynından 2 teneke istiyorum. 

Yiyorum. Gönderecem :) 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bugün İstanbul Antalya Korkuteli yapacağım nasipse sakın kullanarak. 

4.36 lik rekorumu kırabilecekmiyim bakalım

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Selim Gül yazdı:

C5 2011 e hdi ortalama şehir içi 5.9 ile 6.3 arası 

Hele şükür, emmi moralimi bozuyordu, 4.5 da gördüm ama yol boş denk geldiğinde. Ama 6lt civarı kasmadan kullanınca yazlıklarla 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bugün İstanbul Antalya Korkuteli yapacağım nasipse sakın kullanarak. 

4.36 lik rekorumu kırabilecekmiyim bakalım

Rekoru kıramadim. 4.64 yakmış. Giderken 5.2 yakmıştı 110-120 hızlarla, 90 ile gidince 100 km de yarım litre düşmüş yakıt, 650 km de yaklaşık 3 litre. 20 den 22 ye çıkınca mazot TL olarak fark olmadı ama, 690 a gittik, 690 a döndük :)

7.16 litre de İstanbul'da şehir içi ortalama.

RHVD9M.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Sürmeli yazdı:

Hele şükür, emmi moralimi bozuyordu, 4.5 da gördüm ama yol boş denk geldiğinde. Ama 6lt civarı kasmadan kullanınca yazlıklarla 

Şu an benim ortalamam 5,4 

10 bin km ortalamam da 5,6 galiba.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mehmet Ozyurek yazdı:

Şu an benim ortalamam 5,4 

10 bin km ortalamam da 5,6 galiba.  

Bak şimdi :(

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Bu berlingo beni 30 saniye arkadan sıkıştırıp durdu.  Sonra bir hışımla geçti gazladı. 40 saniyede benden çok daha fazla yakıt yaktı. 40 saniye sonunda aynı yerdeydik. 

bence bu insanlarda aşılması gereken bir sorun. Trafikte acelecilik kazalara da sebep oluyor. İnsanlar gergin. Mutsuz. Şehir içinde acele sürüş çok çok az süre kazanımları yapıyor. Mesela yarım saatlik yolda en en en fazla 3-4 dakika kazanırsız. Ya da daha az. Gerek olmadığını düşünüyorum. 

geçen gün sokakta hız yapan arabaya yavaş ol diyen adamı bebeği ile birlikte silahla kovaladılar. Tetiğe de bastılar ama silah ateşlemedi. Trafikte acelecilik ve agresifliğin birkaç sonraki adımı bunlar ama aynı damardan olduğunu düşünüyorum 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Sitenin bahçesi toplamda kaç metredir? Bir gaza basıyorlar anlamıyorum, her köşeden küçük çocuk çıkabilecek bir yer. Onlarca kişiyi uyardım, Allah’tan silah çeken olmadı henüz. 

Bastırılmış bir şeylerin dışa yansıması herhalde. Bir abla var mesela, sürekli tam gaz tersten giriyor park alanına. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Sitenin bahçesi toplamda kaç metredir? Bir gaza basıyorlar anlamıyorum, her köşeden küçük çocuk çıkabilecek bir yer. Onlarca kişiyi uyardım, Allah’tan silah çeken olmadı henüz. 

Bastırılmış bir şeylerin dışa yansıması herhalde. Bir abla var mesela, sürekli tam gaz tersten giriyor park alanına. 

bizim kurumun şöförleri sokak arasında tam gaz gidiyor. Ben Başşöförle konuştum. Sonra düzeldi. Sonra şöförler değişti işten çıkanlar girenler. Yeniler de aynı, tam gaz. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bir iki kere kısa süre 140 var kalan 95 100. 3 kişi hava 35 derece klima açık.

20220731_194057.jpg

20220731_194043.jpg

IMG-20220731-WA0007.jpeg

Ayvalık balıkesir git gel.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Cam filmi var mı

Yok. Ne varsa içeride.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Yok. Ne varsa içeride.

olsaydı 22'ye ayarlasan üşürdün bile. sırf bunun için cam filmi yaptırdım. şiddetle tavsiye ederim. ben filme karşıyım içeriyi göstermiyor diye. ama güneş için en ucuz çözüm bu maalesef. yoksa biz de isteriz alengirli camlar :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

olsaydı 22'ye ayarlasan üşürdün bile. sırf bunun için cam filmi yaptırdım. şiddetle tavsiye ederim. ben filme karşıyım içeriyi göstermiyor diye. ama güneş için en ucuz çözüm bu maalesef. yoksa biz de isteriz alengirli camlar :) 

Aslında sonradan 21 e çektim. Bu ilk başta ş.içinde açtığımda çektiğim kare. 4 5 saat güneşte kalınca araba 20 dk da zor soğudu içi.

Tabi film olsa daha iyi olur. Ben sevmiyorum ama. Bir türlü alışamadım filme.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İlkay Başaran yazdı:

Aslında sonradan 21 e çektim. Bu ilk başta ş.içinde açtığımda çektiğim kare. 4 5 saat güneşte kalınca araba 20 dk da zor soğudu içi.

Tabi film olsa daha iyi olur. Ben sevmiyorum ama. Bir türlü alışamadım filme.

Renksiz filmler oluyor düşünmeye başladım vallaha.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Metin Akbal yazdı:

Renksiz filmler oluyor düşünmeye başladım vallaha.

Sessiz film car birde :crazy:

Şimdi tofaşçı tayfada aynalı film moda. At sineği gibi geziyorlar.

Car, var olacaktı.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu berlingo beni 30 saniye arkadan sıkıştırıp durdu.  Sonra bir hışımla geçti gazladı. 40 saniyede benden çok daha fazla yakıt yaktı. 40 saniye sonunda aynı yerdeydik. 

bence bu insanlarda aşılması gereken bir sorun. Trafikte acelecilik kazalara da sebep oluyor. İnsanlar gergin. Mutsuz. Şehir içinde acele sürüş çok çok az süre kazanımları yapıyor. Mesela yarım saatlik yolda en en en fazla 3-4 dakika kazanırsız. Ya da daha az. Gerek olmadığını düşünüyorum. 

geçen gün sokakta hız yapan arabaya yavaş ol diyen adamı bebeği ile birlikte silahla kovaladılar. Tetiğe de bastılar ama silah ateşlemedi. Trafikte acelecilik ve agresifliğin birkaç sonraki adımı bunlar ama aynı damardan olduğunu düşünüyorum 

Selim Bilgin yazdı:

bu tür acelesi olan insanlar hakkındaki düşüncem şu eceli ile buluşmak için acele ediyorlar kavuşmaları için aradan çekilmekte yarar var. bırakalım sevdiği eceline kavuşsun arada biz kaynamayalım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Haftasonu memleketten döndüm,yollar genelde boştu, trafik güzel akıyor herkes birbirine yol veriyordu, ne zaman ki yol ara ara tıkanmaya başladı aynı sürücülere bir haller oldu, acelecilik başladı. 2 dk sonra yol açılınca 100 km yi geçmeyen kişiler trafik sıkışınca hemen değişiyor. Büyük şehir hastalığı galiba

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...