İçeriğe Yönlendir

Araca Zarar Verilmesi Durumunda Ne Yapılmalı, Kasko Öder mi?

Özgür YILMAZ

Recommended Posts

Özgür YILMAZ

Merhaba sevgili dostlar.

Sizlere bir sorum olacak.

Birisi ile kavgalısınız ve aradan uzun zaman geçmiş ve bu kişi size olan sinirini alamayıp gece güvenlik kamerası olmayan yerde aracınızın camına penceresine ve kaportasına zarar vermiş. Sabah olup bunu fark ettiğiniz de ne yaparsınız ? 

Ayrıca bu hasarı ve zararı sigorta karşılar mı ?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Özgür YILMAZ yazdı:

Merhaba sevgili dostlar.

Sizlere bir sorum olacak.

Birisi ile kavgalısınız ve aradan uzun zaman geçmiş ve bu kişi size olan sinirini alamayıp gece güvenlik kamerası olmayan yerde aracınızın camına penceresine ve kaportasına zarar vermiş. Sabah olup bunu fark ettiğiniz de ne yaparsınız ? 

Ayrıca bu hasarı ve zararı sigorta karşılar mı ?

Yapanın o kişi olduğundan emin isek, savcılığa şikayet etmek en mantıklı çözümdür. Karakoldan da zabıt tutulmasını istemek gerekir sigorta işlemleri için. Kasko karşılayabilir ama @Mehmet Ozyurek net

bilgi verir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gerekli bilgiyi sevgili Cem vermiş. :)

Evet önce zabıt tutulmalı, olay yerinde fotoğraflar çekilmeli. Kötü niyetli hareketler teminatı dahilindedir. Hasarınız ödenir. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğan Arşiray yazdı:

ama tabi pirim yalan olur. :)

Hasarsızlık indirimlerinizi gözünüz gibi koruyun.

İmza : Sigortacı

• Beğen 4
  • Beğenme 1
  • Teşekkür 5
  • Mutlu 5
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Kavgalı olduğunuz kişinin aracınıza zarar verdiğini nasıl ispatlayacaksınız peki ? 

Siz böyle bir iddiayı ortaya attınız gittiniz şikayetçi oldunuz savcılığa, adam başka yerde olduğunu, zarar vermediğini ispatladı bir şekilde... 

Bu seferde aradaki husumetiniz, dahada büyümez mi ? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erkut Uysal yazdı:

Kavgalı olduğunuz kişinin aracınıza zarar verdiğini nasıl ispatlayacaksınız peki ? 

Siz böyle bir iddiayı ortaya attınız gittiniz şikayetçi oldunuz savcılığa, adam başka yerde olduğunu, zarar vermediğini ispatladı bir şekilde... 

Bu seferde aradaki husumetiniz, dahada büyümez mi ? 

zaten, husumet varsa, azmettirmiştir büyük ihtimalle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaskodan hasar almak için birini işaret etmek yada suçlamak gerekmez. 

Görgü tespit tutanağı tutulması yeterli. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hasarsızlık indirimlerinizi gözünüz gibi koruyun.

İmza : Sigortacı

sabahın köründe poliçe kesilmesin

İmza: sigortalanan

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

kanıt olsa her şekilde her şey yapılır da , önemli olan kanıtlamak . 

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Özgür YILMAZ yazdı:

gece güvenlik kamerası olmayan yerde

İlla ki yan binaların birinde güvenlik kamerasına takılmıştır bu işi yapan.

Yorum bağlantısı
Özgür YILMAZ

Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Artık aracı güvenli bölgelere kameranın olduğu yerlere bırakıyorum. Ve olası durumda söylediklerimizi uygulayacağım. Teşekkür ederim tekrardan iyiki varsınız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaskodan hasar almak için birini işaret etmek yada suçlamak gerekmez. 

Görgü tespit tutanağı tutulması yeterli. 

bir tarihte aracımı komple çizmişlerdi. 2 senedir kaskoluydu. jandarma rapor tuttu. komple boyattım. indirim oranı zaten düşüktü boyatmak mantıklı gelmişti. şimdi olsa cepten mi yaptırmak mantıklı olurdu?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Doğan Arşiray yazdı:
bir tarihte aracımı komple çizmişlerdi. 2 senedir kaskoluydu. jandarma rapor tuttu. komple boyattım. indirim oranı zaten düşüktü boyatmak mantıklı gelmişti. şimdi olsa cepten mi yaptırmak mantıklı olurdu?

Hasarim olursa ve 2 bin lira uzeri ise kaskodan yaptiririm. Cunku senesi dolmadan bir hasar daha almayacagimin garantisi yok. Ayrica senede 1 hasar oldugunda indirim düşmüyor. Kaskodan yaptirmak daha mantikli. Sen bakma bazi sigortacilarin hasarsizligi bozmayin demesine.

image.jpeg.d1997cfc206b2e8cbca5f3b732a7d0af.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğan Arşiray yazdı:

Şartlara göre değişir tabi.. 

Hangi oranda bir indirimin var. Hasarın ne kadar tutuyor. İndirimi bozarsan seneye sana etkisi ne kadar olacak. 

Tüm bunlara bakılmalı. Kişiye ve zamana göre değişir bunlar. 

Hasarsızlık koruma paketi almışındır, 1000 lira da olsa kaskodan al derim mesela. Yada kaskon 2. yılındadır. % 40 olacakken sıfıra düşeceksindir. vs. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Hasarim olursa ve 2 bin lira uzeri ise kaskodan yaptiririm. Cunku senesi dolmadan bir hasar daha almayacagimin garantisi yok. Ayrica senede 1 hasar oldugunda indirim düşmüyor. Kaskodan yaptirmak daha mantikli. Sen bakma bazi sigortacilarin hasarsizligi bozmayin demesine.

Yazıları okuyup, herşeyin yazılanlardan ibaret olduğunu sanan masum sigortalı   1050395210_nder.thumb.jpg.138c1b0d924151

• Beğen 1
  • Beğenme 1
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Neymiş yazılandan ibaret gibi olmayan? 2 binlik hasarı kaskodan alsam ertesi yıl kademe düşmezsin yazıyor işte. Hadi düştüm, bir kademe aşağıdan ödediğim kasko kaç lira yüksek çıkacak? Bu sene 2500 e yaptırdığım kasko (en üst kademe yüzde 60 mı) bir kademe düşse %50 indirime düşer. Kaç para oynar arada? %40 a düşsün? Kaç para oynar 60 ile 40 arasında?

Fazla bilen müşteriyi kimse sevmez, kıl müşteri derler bir de üzerine. İşte o benim.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Önder Özcan yazdı:

Neymiş yazılandan ibaret gibi olmayan? 2 binlik hasarı kaskodan alsam ertesi yıl kademe düşmezsin yazıyor işte. Hadi düştüm, bir kademe aşağıdan ödediğim kasko kaç lira yüksek çıkacak? Bu sene 2500 e yaptırdığım kasko (en üst kademe yüzde 60 mı) bir kademe düşse %50 indirime düşer. Kaç para oynar arada? %40 a düşsün? Kaç para oynar 60 ile 40 arasında?

Fazla bilen müşteriyi kimse sevmez, kıl müşteri derler bir de üzerine. İşte o benim.

20bine cam değiştir kaskon bozulmasın ben öndekine tıklatayım farım değişsin 600 liraya, benim kaskom bozulsun. İşe bak 😂😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Önder Özcan yazdı:

seneye konunun başlığını görürüz artık vay efendim kaskom neden yüksek çıkıyor :D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:

ÇEkirdek alıp geliyorum.

İlkay kardeş, biz bugün sana yanlış yaptık, affet. :crazy:

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

İlkay kardeş, biz bugün sana yanlış yaptık, affet. :crazy:

uzaydayız, herkesin kafası karışık.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2022 de henüz hiç poliçe kesilmediğinden midir nedir bir ferahlık hissediyorum üyemizde

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

2022 de henüz hiç poliçe kesilmediğinden midir nedir bir ferahlık hissediyorum üyemizde

Kesildi canım kesildi. Hem de ilk arabasını alan eşi için kesildi. En üst tarifelerden kesildi :) (zts+kasko)

Kendisine de zamlı trafik kesildi.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...