İçeriğe Yönlendir

Sınırlı İnternetle Ne Yapılır?

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Ramazanda öyle bir boşluk oldu ki iş anlamında, ne yapacağımızı şaşırdık. Zaman geçsin diye kendi kendime iş çıkartıyorum ayın başından beri. Onlar da bitti. Bu hafta geçmek bilmedi. Biraz kitap okuyorum, biraz öğle arası uyuyorum ama yine bitmiyor. İnternetimiz de kısıtlı. Kamudaki abilerden fikir alayım dedim. Bu internetimizle bu bilgisayarla ne yapabiliriz? Haber okumak istemiyorum. Başka bir yere de girmiyor. Bi akıl verin :)

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ahmet Çalışkan yazdı:

Kitap okumaya devam ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Selim Bilgin yazdı:

Yazılım öğrenin 😛 

Ben Ramazanlarda zekamın %5 ini falan kullanabiliyorum. O yüzden beyin gerektirmeyen bir şeyler lazım :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

O zaman Allah başka dert vermesin. :) 

Bize de zaman yetmiyor, zaman keşke alınıp satılabilir bir şey olsaydı. :)

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Ahmet Çalışkan yazdı:

Ben Ramazanlarda zekamın %5 ini falan kullanabiliyorum. O yüzden beyin gerektirmeyen bir şeyler lazım :D

Enflasyon hesaplayın. Hemen hemen o kadarlık kısımla çıkıyordur zaten

• Beğen 3
  • Mutlu 11
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Ahmet 10 gün kaldı zaten bunun 4ü hafta sonu haftasonundan sonra bayram. 2 gün dişini sık kafan açılınca rahatlarsın :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Selim Bilgin yazdı:

zaman keşke alınıp satılabilir bir şey olsaydı. :)

1 saati 2 saat :) ( zaman filminden alıntı)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

zaman keşke alınıp satılabilir bir şey olsaydı.

zaman satılabilir, serviste iken satıyordum, sadece ters orantılı , satın almak isteyen para kazanıyordu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tahir İlter yazdı:

Enflasyon hesaplayın. Hemen hemen o kadarlık kısımla çıkıyordur zaten

Bu nasıl bir goldü ya. 🤣

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yabancı dil öğrenin

Girmiyor ne? Wikipediaya girmiyor mu

Zaman çok nedir ya? Ölüyoruz zamansızlıktan bırak gündüz gece de uyumuyoruz

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Maaş az diyordunuz yanlış hatırlamıyorsam. Aralığın son haftası ya da ocağın ilk haftası.  Şimdi de internet az diyorsunuz. Hayat zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Wifi adaptör alın, telefondan interneti paylaştırın, istediğiniz siteye girin  .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erhan Doruk yazdı:

Wifi adaptör alın, telefondan interneti paylaştırın, istediğiniz siteye girin  .

Policy uygulanıyorsa giremez.

Yani girememesi lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
İlkay Başaran yazdı:

Maaş az diyordunuz yanlış hatırlamıyorsam. Aralığın son haftası ya da ocağın ilk haftası.  Şimdi de internet az diyorsunuz. Hayat zor.

Maaşla nasıl bağdaştırdınız konuyu :) evet maaş az. Hem de çok çok çok az. Ama konumuz o değil :) internetin kısıtlı olmasına ise itirazım yok. Serbest olduğu takdirde devlet işlerinin yavaşlayacağı, memurun kaytaracağı kesin. Kesinlikle serbest olmamalı.

Mehmet Göktürk yazdı:

Policy uygulanıyorsa giremez.

Yani girememesi lazım.

Tahminimce girilmez. Vardır onun da bir önlemi. Zaten girilse de internet paketi dayandıramayız ona

Mehmet Göktürk yazdı:

Yabancı dil öğrenin

Girmiyor ne? Wikipediaya girmiyor mu

Zaman çok nedir ya? Ölüyoruz zamansızlıktan bırak gündüz gece de uyumuyoruz

Valla hocam normalde bende de boş vakit yok. Ama Ramazanda ne olduysa böyle bir boşluk oluştu. Sanırım iş akışı yavaşladı.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
O zaman Allah başka dert vermesin. [emoji4] 
Bize de zaman yetmiyor, zaman keşke alınıp satılabilir bir şey olsaydı. [emoji4]

Reis bi günlere el atmadı. Yapsa şöyle 37 saat ne güzel olur
zaman satılabilir, serviste iken satıyordum, sadece ters orantılı , satın almak isteyen para kazanıyordu

Efendim?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet Çalışkan yazdı:

..

Valla hocam normalde bende de boş vakit yok. Ama Ramazanda ne olduysa böyle bir boşluk oluştu. Sanırım iş akışı yavaşladı.

ilk iki satıra cevap şeedelim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Mehmet Göktürk yazdı:

ilk iki satıra cevap şeedelim.

Wikipedia'ya giriyor. Merak ettiğim bir şey olursa bakarım tabi ki :) dil öğrenemem çünkü dediğim gibi ramazanda beynimi kullanmıyorum :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet Çalışkan yazdı:

Wikipedia'ya giriyor. Merak ettiğim bir şey olursa bakarım tabi ki :) dil öğrenemem çünkü dediğim gibi ramazanda beynimi kullanmıyorum :D

Çok yemeyince daha iyi çalışması lazım beynin. 

varvar ali paşa yı bi inceleyelim başlangıç. Ardından celali isyanları. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Göktürk yazdı:

Çok yemeyince daha iyi çalışması lazım beynin. 

Bir saate kadar öyle ama bir yerden sonra beyindeki glikojen depoları boşalıyor, mala bağlıyor insan.

Uyku düzeninin bozulması ve çay kahve içememek de acayip etkiliyor beni. Kafeinin müptelası olmuşuz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Reis bi günlere el atmadı. Yapsa şöyle 37 saat ne güzel olur

Yılın günlerini de uzatsın.. 500 falan olsun. .ne o öyle hemen geçiveriyor yıl .. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yılın günlerini de uzatsın.. 500 falan olsun. .ne o öyle hemen geçiveriyor yıl .. 

O zaman yıllık enflasyon artar. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hakket yaa
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Selim Bilgin yazdı:

Bir saate kadar öyle ama bir yerden sonra beyindeki glikojen depoları boşalıyor, mala bağlıyor insan.

Uyku düzeninin bozulması ve çay kahve içememek de acayip etkiliyor beni. Kafeinin müptelası olmuşuz.

Kafein ihtiyacını bilemem lakin diğer türlü 2-3 gün alışma sürecinden sonra zihin fena açılıyormuş. Yani glikoz-glikojen depolarını bitirip artık yağ yıkımı sürecine başlanıldığı evre olsa gerek. Glikoz anlık enerji ihtiyacını karşılıyor tamam ama uzun vadede külliyen zararlı. Su (açlık) orucu tutanların çoğu ilk 3 günün kabus gibi olduğunu, sonraları bi ferahlık bi aydınlanma geldiğini söylüyorlar :) Ramazan ayında bunun yapılması zor tabi lakin orucunu suyla yapıp hiçbir şey yemeden ertesi gün oruca devam edenleri duymuştum. 

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Gün döngüsü farklı olan başka gezegenlerde hayat nasıl olurdu acaba? Biz Dünya'da kutuplara gidip yaşasak bile alışana kadar epey bi bocalarız. Diğer türlüsünü düşünemiyorum bile. Gecenin ve gündüzün (bizim zamanımızla) 2-3 gün veya tam tersi çok daha kısa olduğunu düşünsene :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...