İçeriğe Yönlendir

2013 1.2 Opel Corsa Periyodik Bakım Ücreti

Nihat Palolu

Recommended Posts

Ahmet Aybeyaz
Çağlar Bayur yazdı:

yan sanayi parça ile hesaplarsak bu pahalı oluyor ama

1.4 ibiza triger+frendisk balatalar 20 bin TL serviste

Maşallah 😀

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

sadece yağ değişimidir? değil mi? değilse hangi servis o

Çağlar bey Opel Türkiye genel bir kampanya bu. 3 yaş üstü ayrı 7 yaş üstü ayrı. filtreler ve yağ normal rutin bakım. Örnek link atayım ama bütün Opel yetkili servislerinde geçerli.. Opel her sene yapıyor böyle kampanya. Ben ilk 2 sene yüksek ücret verdim evet ama sonrası pek fark olmadan yaptırdım bakımları..

Ek olarak parça değişimi yaptığım zamanlarda da pek fark yoktu ta ki peugeot satın alana kadar. Eskiden bayii ler parçaları daha uyguna getirebiliyorduk ancak şu anda kısıtlama var bundan dolayı ücreti neyse o diyor. Örnek vermek gerekirse radyatör fanı arıza yaptı özel serviste de 1300 lira demişlerdi, yetkili serviste de. Turbo selenoid valfi değişti dışarıda 650 lira dediler işçilik dahil, yetkili serviste 750 liraya değişti.. Geçen hafta arkadaşımın astra h otomatik aracının baskı balata ve beyinde arıza çıktı. Beyin tamir oldu , baskı balata komple değişti ( volan hariç) . Bütün parçalar GM kullanıldı bilye hariç. Özel servis de yetkili servis de 15 bin lira masraf çıkardı. Aynı para olduğu için yetkili serviste yaptırdı. 

7 Yaş Üzeri Opel’inize Bakım Paketi | Bostancıoğlu A.Ş. 

Metin Taşcı yazdı:

pahalı bile...

otosan marka yerli filtreler. fmy marka opet üremi motor yağ...

Hocam bu bakıma kadar bütün herşey GM idi. Ancak malum Opel satıldı ve parçalar da yağ hariç eurorepar oldu...

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ford da aynı numaraları yapar, diğer markaları bilmem ama yaparlar, ben muadil parçayı servis te de olsa taktırmam, teknik bir dayanağı yok tamamen ticari bir pazarlama. doğuşta arabaya bakımda takılan ile elden aldığım filtre başka idi, geri gidip değiştirttim. filtre kırmızı çizgimiz

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

ford da aynı numaraları yapar, diğer markaları bilmem ama yaparlar, ben muadil parçayı servis te de olsa taktırmam, teknik bir dayanağı yok tamamen ticari bir pazarlama. doğuşta arabaya bakımda takılan ile elden aldığım filtre başka idi, geri gidip değiştirttim. filtre kırmızı çizgimiz

Fren hidroliğinin değiştiğinden emin olmak için toz tapalarında parmak izi olup olmadığına bakıyorum ben :D

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...