İçeriğe Yönlendir

Ford Ka LPG den Benzine Geçme Sorunu

Mustafa KARA006

Recommended Posts

Mustafa KARA006

Arkadaşlar aracım rölantide gaz da normal çalışıyor, hareket ettiğim zaman devamlı  benzine geçiyor gaza geçmiyor. ustaya götürdüm map sensörünü ve elektronik beyni değiştirdi denedi aynı hatayı verdi. daha sonra bana komple tesisatın değişeceğini söyledi. sizce neden oluyor olabilir. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mustafa KARA006 yazdı:

Arkadaşlar aracım rölantide gaz da normal çalışıyor, hareket ettiğim zaman devamlı  benzine geçiyor gaza geçmiyor. ustaya götürdüm map sensörünü ve elektronik beyni değiştirdi denedi aynı hatayı verdi. daha sonra bana komple tesisatın değişeceğini söyledi. sizce neden oluyor olabilir. 

Regülatör basıncı düşük büyük ihtimalle. Ayar sorunu var.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Merhaba, Neyin tesisatını

Komple lpg kitini mi., lpg kitinin elektrik tesisatınımı, aracın elektrik tesisatını mı ? 

Neyin beynini değiştirdi. ?

Bence sorun lpg regulatör sorunu gibi görünüyor. 

Rolantide basınç yetiyor ancak hareket edince yeterli gaz gelmiyor ve basınç sensörü benzine geçmesi gerektiğini söylüyordur. 

Ha bunun dışında filtre tıkalı olabilir. Lpg basın müşürü bozuk olabilir. 

Yada kalibrasyonda bir hata olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Eski aracımda benzer bir sorun  başıma  gelmişti. Isı sensörü   kablosunun bir tarafı   kopmuştu  ve  bazen çok geç gaza geçiyor  bazen yolda  tekrar benzine  geçiyordu. Arada temas ettikçe gaza geçiyor temas kesildikçe  tekrar benzine geçiyordu. 

Buna da baktırmakta   fayda var. 50-60 TL bişeydir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

İşi bilen (!) ustacıklar çözemedikleri sorunlarda sistemi yenilerler :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...