İçeriğe Yönlendir

Ford Ka - Ses Yalıtım

Ümit Ağbaba

Recommended Posts

Ümit Ağbaba

Herkese merhaba 🙂 Ford ka aracımın göğüs kısmından yüksek şekilde motor sesi geliyor ve sonunda karar verdim göğüs kısmını söküp arkasına yalıtım yapıp kapatacağım tekrar. Göğüsü sökmüşken taban halısı çok kötü hem tabanada ses yalıtımı yapayım hemde halıyı yenileyeyim dedim. Sizden önerebileceğiniz ses yalıtım malzemeleri istiyorum acaba hangi malzemeleri kullanayım internette çok var ama size sormak istedim hem göğüse hemde tabana kullanabileceğim malzeme önerirseniz çok sevinirim cevaplarınız benim için çok önemli teşekkür ediyorum şimdiden🙂

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Kaportanın geniş ve boş kısımlarına titreşim engellemek için dynamat veya bitüself gibi bir kaplama yapılıyor. Onlara ek olarak imkan varsa döşemenin altına yumurta sünger de konulursa ciddi yalıtım sağlanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Ümit Ağbaba yazdı:

malzeme önerirseniz

Kauçuk ses yalıtım levhaları işinizi görür. Alüminyum kaplama olanlar daha iyi sonuç verir. 2011 1.6 tdi leona uygulayıp iyi sonuç almıştık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

İzolasyondan önce motorun normalden daha gürültülü mü çalıştığına bakılmalı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Nihat Palolu yazdı:

İzolasyondan önce motorun normalden daha gürültülü mü çalıştığına bakılmalı.

Yok, motorun normali gürültülü :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

izolasyon parasını anifye harcardım

torpidoyu sökmeye gerek te yok, aralardan itelenebilir malzeme, tam izolasyon iiçn zaten motor bölümünde panele yansıtıcı ile başlamalısınız, sonra olmayan iç çamurluktan kapı direklerine olan boşluğa tadilat yapmanız lazım, motor sesi izolasyonu basit değildir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
izolasyon parasını anifye harcardım
torpidoyu sökmeye gerek te yok, aralardan itelenebilir malzeme, tam izolasyon iiçn zaten motor bölümünde panele yansıtıcı ile başlamalısınız, sonra olmayan iç çamurluktan kapı direklerine olan boşluğa tadilat yapmanız lazım, motor sesi izolasyonu basit değildir.

Arada bir Broadway’a binmek lazım
Akabinde Maybach gibi oluyor Fordlar [emoji377]
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...