İçeriğe Yönlendir

Ampül Patladı....

Erkut Uysal

Recommended Posts

Erkut Uysal

Konu başlığı siyasi gibi görünüyor olabilir ama konuyla hiç alakası yok... O niyetle giren olduysa lütfen dışarı çıksın... :D

https://www.hepsiburada.com/osram-h7-12v-55w-next-generation-night-breaker-laser-150-150m-20-daha-beyaz-2-li-set-germany-p-HBV00000H1ENY?magaza=TOZOĞLU OTOMOTİV

7 Ay önce linkteki ampülleri aldım, aydınlatma harika, fabrika çıkışlı ampülleri 3 e 5 e katlar yani... 

Fakat bugün sağdaki patladı, Osram'ın ömrünün kısa olduğunu biliyordum ama 7 ayda vedalaşacağımızı düşünmüyordum 1 yılı doldurur diye hesap ediyordum... Olmadı...

Şimşek etkili led kullanmak, istemiyorum halojen candır, milleti kör etmenin manası yok... Led'in ömrünün daha uzun olması aklımı da çelmiyor değil hani, zırt pırt ampülle de  uğraşamam ben...

Değerli forum sakinleri, Osram gibi güzel aydınlatan, uzun ömürlü tavsiye edeceğiniz bir ampül varmıdır acaba ? 

İstemeyerek de olsa Led geçsem mi ?  

• Beğen 4
  • Mutlu 9
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
İlkay Başaran yazdı:

Çıkıyorum.

Sen kal abi bişi söylicem... :D

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erkut Uysal yazdı:

Konu başlığı siyasi gibi görünüyor olabilir ama konuyla hiç alakası yok... O niyetle giren olduysa lütfen dışarı çıksın... :D

Peki 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Erkut Uysal yazdı:

Sen kal abi bişi söylicem... :D

Oturuyor muyuz? Ayakta mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Bir girip bakalım yine de [emoji1]
Almayı düşünüyordum, iptal.
Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Peki 

İlkay Başaran yazdı:

Oturuyor muyuz? Ayakta mı?

Doğan Arşiray yazdı:

ters köşe.

Ama siz böyle yaparsanız konuya giremeyiz ki yani... :D

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Erkut Uysal yazdı:

Ama siz böyle yaparsanız konuya giremeyiz ki yani... :D

Nası ? Sabote ediliince nasıl oluyormuş ? :D Sen barutu ateşle sonra kaynatmayın :D 

Philips extreme vision normal halojenden daha iyi ama bunu kadar iyi değildir. Ama ömrü uzundur abi.

Metin Akbal yazdı:

Çok yav 300 küsür lira.

Ledlerin de aşağı kalır yok ki abi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ampulün fıtratında var patlamak. Bu tip ampullerin de huyudur çabuk patlar:)

• Beğen 3
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

Ampulün fıtratında var patlamak.

filamanlı ampüller demode oldu artık zaten. artık verimli led zamanı.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Oğuzkan Erışık yazdı:

Nası ? Sabote ediliince nasıl oluyormuş ? :D Sen barutu ateşle sonra kaynatmayın :D 

Philips extreme vision normal halojenden daha iyi ama bunu kadar iyi değildir. Ama ömrü uzundur abi.

Ledlerin de aşağı kalır yok ki abi. 

Sanki yıllardır bu anı bekliyormuş gibisin Oğuzkan... :D 

Philips'i bir inceleyeyim kardeşim, teşekkür ederim... ;) 

Metin Akbal yazdı:

Çok yav 300 küsür lira.

Hocam ucuz kalan bir şey yok ki... 

Geçen gün hıyara bey dedim... :D 

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Erkut Uysal yazdı:

yıllardır bu anı bekliyormuş gibisin

Öyle olmuş ama hiç öyle değil abi 😃

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tamam, Silivri yeni ısınmaya başlamıştır ama, yine de böyle başlıklar çok tehlikeli yahu :D 

@Selçuk Keleş der ki, ya aydınlık, ya ömür.

Şimdi konusunu paylaşır halojenler için.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Pek bilgi sahibi olduğum bir konu değil. Ancak uzun süre dayanan ve daha fazla ışık veren halojen ampuller varsa bilmek isterim. Mesela babamin opel astra F  aracının tüm aydinlatmalari 23 yıldır çalışıyor. Hiç bir ampulde kesme yaşamadım. İlginç. Demekki düşük aydınlatma verimi uzun ömür sağlıyor. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

osramın bu serdie 3 ampülü var:

laser: sosyal medaya çok konuşuluyor, ömrü kısa, rengi beyaz sarı arası aydınlatma gücü orta

cool blue: rengi beyaza yakın (led e en yakını) aydınltama gücü fena değil ömrü orta

silver: hiç konuşulmayan gizli kahraman, aydınlatma gücü çok iyi, gece uzun yol için ideal, rengi lazer ile halojen arası, halojenden beyaz, lasere sarı, cool blue ya göre daha halojen renkli ömrü çok uzun

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Servet Aydın yazdı:

750 TL satarım

a864e0670b0a19e339465eb21aae90d4.jpg

Bu nedir abi? Öyle de bir koymuşsun ki fotoyu vatandaşın kapitalist düzende arz talep ürün fiyat dengesindeki cari açığın 1/128 ölçeklenmiş hali gibi :dance3:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

750 TL satarım

Bu ay bana bozburun yılanı kaçtı abi, alamam... :D  Ama dersen ki şu Mübarek Ramazan ayında, bu fukara kardeşime gönlümden kopmuş, o ayrı tabi... :D

Çağlar Bayur yazdı:

osramın bu serdie 3 ampülü var:

laser: sosyal medaya çok konuşuluyor, ömrü kısa, rengi beyaz sarı arası aydınlatma gücü orta

cool blue: rengi beyaza yakın (led e en yakını) aydınltama gücü fena değil ömrü orta

silver: hiç konuşulmayan gizli kahraman, aydınlatma gücü çok iyi, gece uzun yol için ideal, rengi lazer ile halojen arası, halojenden beyaz, lasere sarı, cool blue ya göre daha halojen renkli ömrü çok uzun

Hemen bunları da inceliyorum abi...

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Led en parlağını aldım, pişmanım. Corollada iyiydi de C5'de mıncıklamak gerekecek, birkaç tane sellektör yedim diye tahmin ediyorum :)

Aracın far tasının tasarımı da önemli 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...