İçeriğe Yönlendir

Maske Yasağı Kaldırıldı

Ali Tuğberk Avar

Recommended Posts

Ali Tuğberk Avar

Çok şükür resmi olarakta son buldu. Zaten marketlerde dahi artık doğru düzgün takan yoktu. 

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı son açıklamada değindiğine göre hastaneler ve toplu taşıma dışında kullanılması zorunlu değil artık. 

Sözcü

Sabah

C.başkanımız Erdoğan'ın son açıklamasında geçen şu cümle bu olayı bitirmiştir: 

MASKE YASAĞI TOPLU TAŞIMA VE SAĞLIK KURULUŞLARI DIŞINDA KALKTI

Bilim Kurulumuz olağanüstü bir durum olmadıkça toplantı yapmasına gerek olmadığı kararı almıştır. Kapalı alanlarda maske yasağı tamamen kalktı. Sadece toplu taşıma ve sağlık kuruluşlarında uygulama devam edecek.

Bence olması gereken oldu boğulup sıkılıyordum artık market dışında takmadığım halde market içinde 15-20 dk o maskeyi takmak zulüm gibiydi. Ayrıca bence hastanelerde her halükarda takılması gerekiyor maskenin. Sonuçta adı üstünde, hastane. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Toplu taşımada biraz zul geliyor ya mesela ankara istanbul vs trende sürekli takmakta yoruyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hep bu sazlı sözlü lokantalardan yayılıyor zaten , onlar açılmasın yoksa bir salgın daha yaşanır

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Pandemi Rusya'nın savaşı başlattığı gün bitmişti zaten. 

Şunu belirtmek isterim, grip olan en olur maske taksın, kimseye bulaştırmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Takmayanlara akıl fikir diliyorum.

Takanlar olarak biz kendimizi korumaya devam ederiz. 

• Beğen 14
  • Beğenme 2
  • Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Sani Gerşon yazdı:

Şu an bile yüzümde. 

• Beğenme 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Öldürmeyen şey güçlendirir. Dünyada belirli zamanlarda salgınlar veya felaketlerle seleksiyon olduğunu ve güçlülerin hayatta kaldığını düşünüyorum. Hayatın kuralı bu maalesef.  5-10 yıl içinde yeni bir musibetle karşılaşmamız olasıdır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ

Zaten takmıyordum bir iki aydır. Pozitif olmadan atlattık şükür

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

ben de kalabalık mekanlarda hala takmak gerektiğini düşünüyorum. insanların ayarı yok çünkü.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Toplu taşımalardaki kavgaları görün şimdi, "yasak kalktı" deyip takmayanla "hayır toplu taşımada hala yasak" diyenin kavgası bitmez artık..

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

hep bu sazlı sözlü lokantalardan yayılıyor zaten

En sona o kalacak ama o yine kalkmayacak :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Cihat Küçükay yazdı:

Toplu taşımalardaki kavgaları görün şimdi, "yasak kalktı" deyip takmayanla "hayır toplu taşımada hala yasak" diyenin kavgası bitmez artık..

1000 vaka altına inince o yasak da kalkacak. Sömestir sonrası bir pik yaptı okullar vaka sayısında, Mart başından beri öğrenciler dahil takan yoktu. Havalandırma iyi olan kapalı yerlerde takma zorunluluğu yok denildiğinden beri markette de takmıyordum ben, fiili olay resmiyette binmiş oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sürekli mikroplardan sakınan yeni nesil çocuklar hastalıklara karşı daha az dirençli. Bu kadar soyutlanmak iyi değil. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sürekli mikroplardan sakınan yeni nesil çocuklar hastalıklara karşı daha az dirençli. Bu kadar soyutlanmak iyi değil. 

Ne çok maske manyağı varmış çevremde şaşırarak izliyorum. Hijyen takıntısı gibi bir hastalık bu da. Çocukları sürekli hasta

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Sani Gerşon yazdı:

Gaz maskesi takın bence. Daha koruyucu olur. 

Yanlış anlamayın da şu pandemiden çok pandemistler canını sıktı insanların. Evet takan taksın kimsenin lafı yok size. Takmayanlara neden akıl fikir dinliyorsunuz? Laf çarpıyorsunuz? 

Maske dediler taktık, aşı dediler 2şer 3er kimimiz 4er olduk. Ne yapalım daha? Hayat bu güçlü olan hayatta kalır. Bu kadar basit. Hala toplumdaki pandemistler insanlara laf yapıyor. Siz takın abicim. Hatta gaz maskesi takın dediğim gibi daha çok korur.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Takmayanlara neden akıl fikir dinliyorsunuz? Laf çarpıyorsunuz? 

bliim diyorki: semptomsuz süper yayıcılar var, mesela ailesinden kaybı olan birisi ile aynı ortamda bu fikri bu şekilde ifade etmek te sağlğa zararlı olabilir, bunu bilim demiyor ama insan düşüncesi der bunu milyondan birkaç tanesi  sayıda insan öldü dünyada, sanırım hiçbiri bu virüsle karşılaşmayı istemedi

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Pandemist lafını da ilk kez duyuyorum ya, o da başka bi şi :)

Neyse, konumuza dönelim. Gaz maskesi gerekirse onu da takarız. Şükür, şimdilik gerekmiyor. Gerekirken takmamak sıkıntı.

Siz maskenizi çıkarmak için devletin "he" demesini bekliyor iseniz, hiç takmasaydınız? En fazla cezasını öder hayatınıza devam ederdiniz? Yeter ki korunanları riske atmayın, yeter.

Artık ülkece öyle bi hale geldik ki, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın modundayım. Gidin şöyle köşede maskesiz gezinin lütfen...

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile emniyet kemeri de sıkabilir, takılmayabilir umrumda olmaz, lakin önlemi eskik tutup ta aileme virüs bulaştıran olursa da tıp çaresiz kalıyor bazen

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ

Güçlü olanın hayatta kalacağı dünyaya varsın yarın meteor çarpsın, yok olsun. İki senedir bu salgın yüzünden kardeşini, evladını toprağa veren binlerce insan var. Onların sevdiklerinin ardından  "Güçlü olan hayatta kalır" deyip avunduklarını hiç sanmıyorum?  Madem güçlü olan hayatta kalır da bu kadar doktor, hemşire, sağlık çalışanı niye can verdi?  Otursalardı evlerinde, güçsüzler kırılıp bitince  tertemiz giderlerdi hastanelerine. insanoğlunun binlerce yıllık birikimi, ahlakı, dini, kalbi, vicdanı, aklı niye var öyleyse? Serengeti düzlükleri mi burası? 

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Varayım arabadaki 6 aylık maskemi değiştireyim, artık burun teli kırılmıştı..

Maske beni çok rahatsız ediyor. Gel gelelim insanların dibime dibime girmesi de beni çok rahatsız ediyor.

İstanbul gibi bir yerde yaşasaydım muhtemelen takmaya devam ederdim fakat bulunduğum bölgede takmak biraz gereksiz gibi. Ne bir toplu taşımaya biniyoruz ne de ailemden bir başkasına 2 metreden daha yakın oluyoruz, iş yerinde dahi tamamen izole bir hayatımız var çok şükür. 

Diyeceğim o ki, bir kısmımızın maskeyi savunurken diğer kısmımızın maskesizliği savunmasında sanırım hayat şartları çok önemli bir yer tutuyor..

Temennim şu ki maskeyi takar veyahut takmaz, insanlar birbirlerinin koruma alanına fazla yaklaşmasın. Hazır alışmışken yabancılarla mümkün mertebe mesafemizi koruyalım inşallah. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Bir insanın özgürlü başka bir insanın özgürlüğünün başladığı yerde biter.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Pandemide iki şey öğrendim, alışkanlık haline geldi. 

1. Elimizden virüs bulaşacak korkusu (pandeminin başında cips paketlerinin yıkandığı zamanlar) ile elimi cebime sokuyorum. 
  2. Kalabalık yerlere gitmekten kaçınıyorum. 

Hala temkinli olmak gereken yerler var ama parkta bile maske ile gezmenin anlamı da yok. Zaten hiç yoktu. 

Bu arada bu yasak kalkması bizim işletmede rehavete sebep oldu, ortamda toz olduğu için toz maskesi kullanılması gerekiyor ama insanlar artık maskeden bıktığı için maske takmıyorlar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...