İçeriğe Yönlendir

Peugeot 206 - Garip Rölanti Sorunu

Gökhan DOĞAN

Recommended Posts

Gökhan DOĞAN

Merhabalar herkese,

peugeot 206 1.6 aracımı yaklaşık 2 hafta önce aldım. 700 km ilk kullanım sonrası tesisatta açıklık vardı bantla onarımı yapıldıktan sonra enteresan şekilde rölantide sorun olmaya başladı. Araç ısırdıktan sonra fan açma seviyesine geldikten sonra stop edip çalıştırınca yaklaşık iki bin devirde çalışıp yavaş yavaş normale dönüyor ve hiç bir şekilde videodaki gibi sorun olmuyor. Gaz kelebeği temizlendi rölanti valfi temizlendi Ariza yok soketi çıkarınca aracın sesi değişiyor. Sorun ne olabilir 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pug un bu motorunu hiç bilmem ama tek duyduğum rölantisi ile uğraşanın çok olduğu

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN

Tesisat problemi.. tesisat kontrol edilip açılan kablolar onarılıp hortumlandı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Can Ebren
Gökhan DOĞAN yazdı:

Tesisat problemi.. tesisat kontrol edilip açılan kablolar onarılıp hortumlandı.

Merhaba aynı problem benim megane 1 coupe aracımdada var tesisatta çoğu parçayı değiştirdim hala düzelmedi bende erzurumdayım siz hangi ustaya yaptırdınız acaba, teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Isı müşürüne bakılmalı.. çoğu araçta bu müşür bozuyor rolantiyi. 

Yorum bağlantısı
Ali Can Ebren
Mehmet Ozyurek yazdı:

Isı müşürüne bakılmalı.. çoğu araçta bu müşür bozuyor rolantiyi. 

Mehmet Abi egzoza bağlı olan ısı müşürü değişti ama sorun hallolmadı ve daha bir çok rölanti ile alakalı parça değişti açıkcası ☺️

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Abi egzoza bağlı olan ısı müşürü değişti ama sorun hallolmadı ve daha bir çok rölanti ile alakalı parça değişti açıkcası [emoji3526]

Egzoza bağlı olan oksijen müşürüdür. O değil ama onun değişmesi de iyi olmuş
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...