İçeriğe Yönlendir

Otoyollarda Hız Sınırı Artıyor

Selim Bilgin

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

limit artar yakıta zam gelir, limit arttıkça eco modu abartıyoruz nasılsa, hız sınırı olmasın nasılsa son demler bunlar, takoza alacağız arabaları az kaldı...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

limit artar yakıta zam gelir, limit arttıkça eco modu abartıyoruz nasılsa, hız sınırı olmasın nasılsa son demler bunlar, takoza alacağız arabaları az kaldı...

Kıyamet ne zaman abi :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
(düzenlendi)

Az önce gördüm ben de s.soylu söylemiş, iyi de olmuş. Bir araştırma vardı hız limitinin yüksek olduğu yollarda kaza oranı daha azmış zaten.

Valla biz basıyoruz 120yken de bastık 140ken de basarız. Hızdan hiç ceza yemedim bugüne kadar. Öyle de ballıyımdır. :) Hele şu son yıllarda memlekete giderken hep paralı yolları kullanıyorum 190-200 filan ılık ılık gidiyoruz ses eden olmadı :D

tarihinde Ali Tuğberk Avar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Reklamlardan sonra :) Bizim kibritimiz yok, 10 litre yakıyoruz. :D 

Ali Gök yazdı:

Kamyonetlere artış yokmu yahu 🤣

Harranlılara yokmuş, acil sendikalı olmak gerek sanırım :D 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Evrende  hiçbir canlı Allahı anmadığı zaman kardeş :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Kuzey Marmara, izmir İstanbul ve Niğde otoyolları 140 km/h , eskiler 130 km/h olacak.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

Bu yakıt fiyatları ile 100kmh geçmiyor çoğu kişi ama artmasına bende sevindim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

dünyanın tersine doğru gitmek iyidir malum düz, umarım tez zamanda köşelere ulaşırlar, bugünki saçma haberler içinde bu son sırada yer bulur ancak

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Selim Bilgin yazdı:

160’a cc’yi kursak ceza yemiyoruz iyi oldu bu iş. 

Metin Uzunoğlu yazdı:

Kuzey Marmara, izmir İstanbul ve Niğde otoyolları 140 km/h , eskiler 130 km/h olacak.

Gittiğin yol yol değil devlet yolu ise 🤣 gittiğin yol yap işletse gittiğin yol doğru yoldur ceza yoktur!

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Özellerde çok ceza yazıldı gündem oldu hatta. Dönem dönem yazabiliyorlar. Şimdi rahat mesela

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bugün otoyol ve normal yollarda bol bol radar gördüm. 
Konuya dönecek olursak bizde şerit ihlali yapan vatandaş çok fazla. Çok can sıkıcı olacak..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Özel yolların giriş ve çıkışlarında radar görüyorum.. 

Devlet yollarında bazı özel noktalarda ve genellikle mola yerleri çıkışlarında radar görüyorum.. Ayrıca gişeler arası radar zaten var. 

Konuya yorumum.. 

Umrumda değil. radar yerlerini biliyorum 😛
Şaka bir yana.. 150 falan basmıyorum artık.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Kulakları çınlasın Menderes adında bir abimiz vardı, bir gün bi muhabbette hepimiz arabalarımızın özelliklerini sayiyoruz, Menderes abi durdu dinledi "Benim arabada radara girmiyo" dedi... Biz nası abi ya falan dedik "Lada Niva 60 ı geçmiyo ki radara girsin dedi... " Yarılmıştık gülmekten...

Limitlerin artması güzel ama bizdeki trafik adabı hala beter... Artık otobanda orta şeritte bile sellektör yeriz... :)

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bahse konu otoyollar pahalı ve yakıtta bir o kadar pahalı. Tam zengin yolu oldular. 

Başa geçsem otoban hız limitini, hava direncinin katlandığı 105 km sürate bağlarım. Bundanda %10 düşüp 95 hız limiti yasal, %110 ise 105 km yapar işin içinden çıkarım. 

Bu gün açıklanan dış ticaretin cari acığı , akar yakıt haric %101 oranında karşılamış. Enerji için tek başına bu ay 8 milyar dolar tüketim yapmışız. 

Ülkenin cari açığını kapatmamız lazım yoksa bu zamlar hepimizi bitirecek. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

İş doğru zamanlama yanlış. Petrol fiyatları nedeniyle herkes limitleri azaltırken biz zenginiz dercesine bizim limitler yükseliyor. 

Daha önceki konularda da belittiğim gibi hız limitlerini bir namus meselesi gibi görmemek lazım. Bu tamamen siyasi bir karar. 140 basan katil damgası yiyor bazı zihinlerde. Bildiğiniz gibi Bulgaristan'da sınır 140, Sırbistan, Hırvatistan 130, Almanya'nın çoğu yerinde hız sınırı yok. Bu insanlar katil değil, sadece siyasi tercihlerini bu yönde kullanmışlar. Emin olun daha fazla kaza da olmuyor. 80'li yıllarda Hacı Murat'lar için konulan kurallar zaten çağa uymuyor. Ne demişler zaman sana uymazsa, sen zamana uy. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Akaryakıt fiyatları hal böyleyken isterlerse LIMITSIZ yapsınlar sıkıntı yok benim acelem yok hızım belli..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...