İçeriğe Yönlendir

Fiat Egea Cross Lounge (1.4 Fire 95 hp) Nasıl Bir Araç?

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Araç hakkında bilgisi olan var mı? Babam kafaya taktı "ille de bundan alcam" diyor. Bugün kaporayı verip sıraya yazılıyordu da ben engel oldum. Önce bir foruma sorayım dedim.

Aslında babam kayıt yaptırmış çağırdılar test sürüşü için gitmiştik fakat hybrid olanının test sürüşünü yaptırıyorlarmış, 1.4 benzinlinin yokmuş. Ben sedan taraftarıyım ama tam SUV gibi görünmese de babam "ömrümde bir kere SUV'a bineyim" diyor :)

Siz ne dersiniz? Nasıl araç?

Not: İkinci el istemiyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Çalışkan yazdı:

"ömrümde bir kere SUV'a bineyim" diyor

bunu diyor ise iyi bir seçim olmza, zira o bir steyşın

Ahmet Çalışkan yazdı:

Bugün kaporayı verip sıraya yazılıyordu da ben engel oldum.

fiyat artışından etkilenmeyecek ise kar ederdi bu ayrı konu

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Çağlar Bayur yazdı:

bunu diyor ise iyi bir seçim olmza, zira o bir steyşın

fiyat artışından etkilenmeyecek ise kar ederdi bu ayrı konu

Cumartesiye kadar süre istedim. Cumartesi kapora verecek. 1.5 ay sonrasına teslim süresi verdiler, bu yüzden her halükarda fiyat artışından etkileniyor. Ayrıca araç SW den daha çok hatcback gibi duruyor sanki. Ama SUV muş meğer.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pazarlamacı isterse uçak yazsın... göz nizam var, bmw de 4 kapılıyı coupe diye satıyor...

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Sedan modeller arasında en uygun fiyatlı ve en donanımlısı. Lpgye tam uyumlu ancak eski teknoloji bir motor. Turbosuz atmosferik fire motorun yokuşlarda klima açıkken performansını dert etmiyorsa ve kronik yağ eksiltme sorunu olabileceği kabulleniyorsa alınabilir. Yol tutuşu ve uzun yol konforu güzel ben beğendim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kullandığı dizel araçtan sonra gitmiyor gibi gelebilir. Bu araç SUV değilde MPV sınıfı gibi düşünülebilir motor harici bence sorun yaşanmaz. 

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Geçen yıl arkadaşın eşine 1.4 Fire 95 hp aldık..Beni çağırdılar onay verirsen alacaz dediler.Test aracı dizel vardı..Test etmeden tamam dedim..Aldıktan sonra şehir içi kullandım..Klima açamazsanız hiç sıkıntı yok..Gayet te güzel gidiyor. Uzun yol performansını bilemiyorum..Bir sene önce 193 e alınan araç şimdi kimbilir kaç para..

Bence alınır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Mankal yazdı:

şimdi kimbilir kaç para..

bilinmiyor zaten , za.. güncelleme var listelerde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Ben sedan taraftarıyım ama tam SUV gibi görünmese de babam "ömrümde bir kere SUV'a bineyim" diyor [emoji4]

Not: İkinci el istemiyor.

1.4 atmosferik SUV olmaz[emoji846].
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Alsın, en fazla beğenmez, satarsınız. Zarar etme ihtimali yok gibi bir şey zaten :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Mankal yazdı:

Bu nedir üstat..

güncellemnin eski şeysi, zam denirdi net bir ifade olarak anlaşılırdı :f1:

Murat Sahın yazdı:

Alsın, en fazla beğenmez, satarsınız. Zarar etme ihtimali yok gibi bir şey zaten :) 

bugün gerçek bir ekonomist bunu anlattı tam olarak, yatırım yerine ikame mal alma şartlarının nasıl oluşturulduğu ve bunun gideceği yeri, basit olarak bolu dağından aşağı frensiz inen kamyon gibi

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Muadil fiyatı olanlara göre baya donanımlı uçup kaçmaz sakin sakin giderim derseniz heves etmiş babanız birakain alsın sıfır mis gibi biner olmadı bir kaç aya üste kar edip satar. Bende 1.4 sedan easy plus var.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Yakın zamanda kullanma fırsatı buldum bahsettiğiniz aracı fakat 1.4 motorun performansı bana çok kötü geldi, yakıt tüketimi de biraz yüksekmiş duyduğuma göre.Tabi 1.6 dizel Mk4 Mondeo kullanıcısı olduğum için beklenti eşiği yüksek bu yüzden Egea Cross'a da haksızlık yapmak istemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

güncellemnin eski şeysi, zam denirdi net bir ifade olarak anlaşılırdı :f1:

bugün gerçek bir ekonomist bunu anlattı tam olarak, yatırım yerine ikame mal alma şartlarının nasıl oluşturulduğu ve bunun gideceği yeri, basit olarak bolu dağından aşağı frensiz inen kamyon gibi

Avustralyada yaşayan ve ülkeye yaklaşık 10 yıl önce kesin dönüş yapmış bir abim kaçıp geri gitti bu yüzden. 

Vesile ile zaten karışık ama internet ortamında bazı şeyleri yazmak hem benim hem emminin başını belaya sokacağı için anlatmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

O araç SUV değil, yükseltilmiş hatchback. Atmosferik 1,4 Fire benzinli motor diğerlerine göre trafikte biraz daha fazla yakıyor. Ama sakin kullanımda çok memnun kalacağı bir araç olacaktır. Lounge pakette bulunan çoğu özellik zamanla bağımlılık yapıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

2014 1.4 77ps punto kullandım bir süre, berbat bir motordu. Az yakmıyor, gitmiyor, mtvsi yüksek.

Bir kez daha 1.25 fiestanın ne kadar iyi olduğunu anımsatmıştı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Babam 1.3 multijet bekledi. Gelmedi. 1.4 atmosferik kullandı. Bu ne bee dedi. Ki kendisi çok sakin bir sürücüdür. Gitti berlingo aldı aynı paraya. Orta donanım 1.5 manuel 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

berlinGo , egea yanında daha bir suv

virajlarda da çok iyi

130 hp. Yapıştır gitsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

130 hp. Yapıştır gitsin. 

bir tek eksiği, direksiyon sertlik ayarı olmaması , yazılım ile basitçe yapılabilirdi ama

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Murat Atagenç yazdı:

2014 1.4 77ps punto kullandım bir süre, berbat bir motordu. Az yakmıyor, gitmiyor, mtvsi yüksek.

Bir kez daha 1.25 fiestanın ne kadar iyi olduğunu anımsatmıştı.

İkiside aynı yakıyor. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Sanırım yakıtı yüksek ve çekişi düşük. Bir de araç SUV değil :D

Yorumlardan anladığım şu ana kadar bu oldu. Olumlu bir şeyler söyleyen yok gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

Benzer bir motordan geçiş yapılacaksa çok sorun teşkil etmez fakat daha performanslı turbo beslemeli bir benzinli motor ya da dizel motordan geçiş yapılacaksa üzülebilirsiniz 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...