İçeriğe Yönlendir

Fiat Egea Cross Lounge (1.4 Fire 95 hp) Nasıl Bir Araç?

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Evren Erakçora

Troc falan suv mu?:)  Bu da öyle işte. Bence fena değil parasına göre.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Alparslan Coban yazdı:

Benzer bir motordan geçiş yapılacaksa çok sorun teşkil etmez fakat daha performanslı turbo beslemeli bir benzinli motor ya da dizel motordan geçiş yapılacaksa üzülebilirsiniz 

1.3 multijet linea dan geçecek

Yorum bağlantısı
Alparslan Coban
Ahmet Çalışkan yazdı:

1.3 multijet linea dan geçecek

lineadan sonra aracın model yılı ile sunacağı teknoloji, konfor, donanım epey memnun edecektir. Fakat yakıt ve performans malum. Rutin kullanılacak güzergah ve yapılacak km sürüş keyfini ve memnuniyeti belirler bence. Bol yokuşlu,çok dur kalklı uzun km li rotalar pişman ederken trafiksiz, sakin seyir sunan yollar ve az kullanım memnuniyet yaratır o sebeple aynı motor için farklı yorumlar geliyor genelde yorumlarda 'bana yetiyor' kısmı da çok önemli tabi  ama ben Fıat ın egea cross la görsel ve tasarım olarak önceki araçlarına göre iyi iş çıkardığını düşünüyorum çok hoş bir yeşil tonu var çok yakıştırıyorum 165 bin tl ile 1.4 urban modelinin kıyısından dönmüştüm 1 yıl kadar önce

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Alparslan Coban yazdı:

yapılacak km sürüş keyfini ve memnuniyeti belirler bence.

Yılda 14.000 km falan yapıyor babam. Bunun 3.000 km si uzun yoldur. Umarım memnun kalır.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ahmet Çalışkan yazdı:

Yılda 14.000 km falan yapıyor babam. Bunun 3.000 km si uzun yoldur. Umarım memnun kalır.

Fazla yakıyor diye üzülebilir ama dizeli 100 bin TL pahalı deyip moral vermeniz gerekecek. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Babanız çakma SUV arıyorsa Hyundai Bayon veya Kia Stonic de değerlendirilebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Ekim ayından beri 1.6 Multijet lounge olan versiyonunu şirket aracı olarak kullanıyorum. 15.000 km oldu, Şuana kadar hoşuma gitmeyen tek yönü uzun yol performansı oldu.

140-150 stabil gidilebiliyor fakat daha üst hızlarda araç yüksek olduğu için güven hissiyatı azalıyor. İçi çok teknolojik, bence tam bir şehir içi otomobilli, Yüksek olmasından dolayı bir çok noktada arabanın altı sürtmüyor.  

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

Dizelden sonra performans anlamında zayıf hissettirme ihtimali var. Motor genel olarak sorunsuz zaten ama dizelin gücünü hissettirmiyor. Ben olsam 1.3 mj alırdım imkan varsa. 1.6 daha iyi olur hatta. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Abiler babam istanbulda araci bulamadigini soyluyor. Beni darliyor buralardan bakayim diye ama burada da Fiat bayisi yok. Bu sorun nasil cozulecek. Gezmedigi bayi kalmamis. Sizin oralarda var midir :) valla bunaltti beni. Artik parasiyla da mi alamiyoruz araba? Ne yapmamiz gerekiyor bi yol gosterseniz (tv den yazdim imla icin kusura bakmayin)

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

kullanim esnasinda iceri gelen motor sesi dizelmi benzinli mi bu dedirtti bana. Dizel gibi homurdaniyor arac.
Arac esimin sirket araci, ben kullanmadim. Sadece yan koltukta 15 dk icinde bulundum.

Ayrica esimin yorumuna gore hantal ve cok yakiyor.
Onceki araci egea 1.6 dizeldi [emoji3]
Youtuba da egea cross'a giydiren bir arkadas vardi, guzel guzel anlatmis cogu detayini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Çağlar Bayur yazdı:

gelene kadar beklenecek, bayi ne diyor?

"Sırada 24 kişi var, 1. sıradaki 3 ay önce yazıldı sıraya" diyor. Öyle lanet bir satış danışmanına denk geldik ki resmi Fiat bayisi olduğunu bilmesek dolandırıcı diyeceğim. Tamam sıra var da, bu kadarı da gerçekçi değil bence.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Çalışkan

Bu Pazartesi babamı aradılar. Araç sırası gelmiş. Lounge artık üretilmiyormuş galiba. Urban verecekler. Bayramdan sonra teslim alıyoruz. Fakat cam filmi ve seramik kaplama şart koşmuşlar (ekstra 7.000 TL). Babam da aylardır bekliyor zaten. Razı olmuş. Bayilerin böyle şart koşma imkanı var mı ki?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Ahmet Çalışkan yazdı:

Bu Pazartesi babamı aradılar. Araç sırası gelmiş. Lounge artık üretilmiyormuş galiba. Urban verecekler. Bayramdan sonra teslim alıyoruz. Fakat cam filmi ve seramik kaplama şart koşmuşlar (ekstra 7.000 TL). Babam da aylardır bekliyor zaten. Razı olmuş. Bayilerin böyle şart koşma imkanı var mı ki?

Yoktur ama fırsatçılık yapmışlar. Fiat a şikayet edersiniz teslim aldıktan sonra. Sosyal medyadanda bastırın biraz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Çalışkan
(düzenlendi)

Kardeşimle babam bugün aracı teslim almışlar gidip. Satış temsilcisi de "abi işlemlerinizi hızlandırdık, birkaç bin(!) de bize atarsın artık" demiş. Daha önce sıfır araba almadım, belki de bu işin raconu budur ama zaten hesapta olmadığı ve istemediğimiz halde ekstradan 7.000 TL aksesuar masrafı itelemişlerdi, bir de birkaç bin(!) lira isteyince zaten veremezdik. Babam da 500 lira vermiş, tenezzül edip almamış beyfendi :) valla kusura bakmasınlar, birkaç bin de veremezdik yani. Millet kapıda kuyruk diye istedikleri gibi at oynatır oldular, ben öyle gördüm şu süreçte. Neyse artık. Bugün araca kavuştuk. Araç benimmiş gibi anlatıyorum ama babamın tabi :D Linea da babamındı, yıllar sonra bana sattığı gibi bir gün bunu da bana satar belki :D dikkatimizi çeken, hayalet göstergeler Lounge pakette varmış normalde. Bizimki Urban ama gösterge hayalet. Bir de lastikler diğer araçlardan farklı olarak Bridgestone muş. Nedendir bilmiyoruz, fazla kurcalamadık. Neyse, ailemize hayırlı olsun :)

https://youtu.be/VtJxvANe1nY

20220719_224502.jpg

tarihinde Ahmet Çalışkan tarafından düzenlendi
Düzeltme
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Birkaç bin de bize atarsın nasıl bir yüzsüzlük örneği. Sıfır arabalarda yaşanan bu süreçler kontrolden çıktı artık. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Çalışkan yazdı:

Satış temsilcisi de "abi işlemlerinizi hızlandırdık, birkaç bin(!) de bize atarsın artık" demiş.

yuhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh..... yakardım o showroomu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

İsmini vermeyeyim bir bayide aracın liste fiyatı 670 bin TL civarı gidip satın almak istiyorsun elimizde araç yok cevabı geliyor üstüne biraz ısrar edip araç acil lazım parası sorun değil tarzı sıkıştırınca bi bakalım tarzı kem küm edip hoop olmayan araç ortaya çıkıyor ve siz şu hesaba yukarıdaki bedeli atın faturayı öyle keseriz yalnız 30 bini elden nakit vermek şartıyla aracı direkt teslim alabilirsiniz geyikleri dönüyor. Piyasa berbat bir hal almış durumda. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Çalışkan yazdı:

istemediğimiz halde ekstradan 7.000 TL aksesuar masrafı itelemişlerdi,

direkt mahkeme.....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Fiat demekki boşuna online satış işine geçmedi. @Ali Gök fabrikadan halka 5000 pesin gerisi araç teslim. Boyle ekstra idi işi hızlandırdık az bize ateşle yok. Direk Ali Koç dan alır gibi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Mutlaka şikayet açın müşteri hizmetlerine en azından Fiat bayilerinde neler dönüyor haberi olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Fiat demekki boşuna online satış işine geçmedi. @Ali Gök fabrikadan halka 5000 pesin gerisi araç teslim. Boyle ekstra idi işi hızlandırdık az bize ateşle yok. Direk Ali Koç dan alır gibi :)

dün az daha atacaktım 5000 i zor tuttum kendimi mazotlu olmasa atmıştım valla 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Serkan Derya
Ahmet Çalışkan yazdı:

Merhaba,

Araç hakkında bilgisi olan var mı? Babam kafaya taktı "ille de bundan alcam" diyor. Bugün kaporayı verip sıraya yazılıyordu da ben engel oldum. Önce bir foruma sorayım dedim.

Aslında babam kayıt yaptırmış çağırdılar test sürüşü için gitmiştik fakat hybrid olanının test sürüşünü yaptırıyorlarmış, 1.4 benzinlinin yokmuş. Ben sedan taraftarıyım ama tam SUV gibi görünmese de babam "ömrümde bir kere SUV'a bineyim" diyor :)

Siz ne dersiniz? Nasıl araç?

Not: İkinci el istemiyor.

1.4 Urban Cross kullanıcısıyım. Kullanıcı yorumları çok önemli ve kıymetli. Fakat, hiçbir aracın direksiyonuna geçmeden insan tam anlamıyla fikir sahibi olamıyor maalesef. Bu araba için şunu net söyleyebilirim: Para=beklenti ? Verdiğiniz para ve beklentinizin örtüşüp örtüşmediği. Egea'lar zaten piyasada muadillerine göre en ucuz arabalar. 1.4 motor 127 nm torka sahip. Eğer babanız dizel, turbo benzin ya da 1.6 atmosferik benzin bir arabadan bu araca geçecekse güç anlamında tatmin olmayabilir. Alt devirleri fena değil, ara hızlanmaları zayıf, viraj kabiliyeti güven verici. Ben İstinye yokuşunu sürücü dahil 5 kişi ve klima açık şekilde 4.vites 80 le çıktım, ve öyle bağırtarak falan değil. 3 bin devir civarı. İç hacim , bagaj, arka diz mesafesine bakılınca, kesinlikle bir aile aracı. SUV 'mu derseniz, kesinlikle değil!! Crossover araç, biraz yüksek hissettiriyor ama bir SUV kadar değil. Yine de LED farları, Car Play destekleri, dijital kliması, malzeme kalitesi vb özelliklere bakınca muadili araçlara göre alınacak tek alternatif. Tek alternatif dememin sebebi fiyatı, servis ağı ve parça bolluğu. Bence pişman olmaz babanız. Sedan yerine Cross daha tercih edilesi bence. Sıfır alınacağı için zaten en kötüsü 100-150 k rahatça kullanır bu aracı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Sedan da güzeldir. Hele urban, tadından yenmez. Lazımsa arkadaş satıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

dün az daha atacaktım 5000 i zor tuttum kendimi mazotlu olmasa atmıştım valla 

Aha bu zaman giriyorduk biz bu işe online aliyormusumda caymistim 

@Yunus Gökhan Ay

@Erdem Doğan

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...