İçeriğe Yönlendir

Karavan Alacağım Sanırım

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Erdem Doğan yazdı:

Kullanmak ile alakalı.. Burada römork, karavan, at çekmeyen araba yok neredeyse.. Hepside yüksek kilometreleri görüyor.. 260binde sattığım 3.18d duman bile atmıyordu. 220ye cc açarak giderdim. 10bin km de sadece 500 ml yağ eksiltmişti.. Eminim o da yüksek devir ile uzun süre gitmektendir.. Yük aracın çekebileceği limitlerde ise ve araç da bakımlı ise bence bir fark olmayacaktır..

Karavan için de, iki modelinde kendine göre avantajları var.. Olumlu ve olumsuz yönlere bakıp, hangisi sizin tarzınıza uygun ise ona göre karar verilmeli.. Sami bro'yu danışmaya çağıralım bence? @Sami Demirpaz

almanya ortalama yükseltisi 262m

türkiye’nin ortalama yükseltisi 1141m

2500cc-3000cc üstü dizel motorlara tamam ama daha aşağısı yorar metali 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

almanya ortalama yükseltisi 262m

türkiye’nin ortalama yükseltisi 1141m

2500cc-3000cc üstü dizel motorlara tamam ama daha aşağısı yorar metali 

Turboların çoğunda sensör var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Burak Ertem koca karavanı 5008 ile çekeceğim diyordu. Sami’nin komşusu olmuş o da. 
Mutlaka ekstra bakım yükü getirir bir miktar ama limitler dahilinde çekmekte bir sıkıntı olmayacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Turboların çoğunda sensör var

Ondan değil. Rampa ve iniş almanya’ya göre 5 kat fazla demek istedim. Düz yolda çekmek sorun değil zaten. Yıpratmaz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çekme karavanın nirvanası Sami'de. 

karavan alma komşu al demişler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

karavan alma komşu al demişler

Sami vermez.  O çok seviyor karavanını.
Sen alsana  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sen alsana  

ben karavana niyetlenmişken piyasa siyah van diye anladı, o zamanlar kimse bakmazdı bunların yüzüne, lakin toplum henüz hazır değil karavan yaşamına

Mehmet Ozyurek yazdı:

Sen alsana  

vesile ile en iyi karavan arkadaşının karavanıdır, sen alsana :party2:

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Almayayım ozaman,

Adnan Çakır yazdı:

Muhtemelen biliyorsunuz dur ,Karavan incelemelerini takip edebilirsiniz.

https://youtube.com/c/DenemeTahtas%C4%B1

Uzun zamandır incelemeleri videoları vs takip ediyorum üstad.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

al yahuu al, açılış davetine geliriz :mangal:

mangal yapamayan kulüp haline geldik. karavan herhalde hayal.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Adnan Çakır yazdı:

tozlanınca yıkamıştı, biraz kullansın bakalm neler izleyeceğiz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Ben daha pandemi Türkiye'de yokken 2020 şubat ayında siparişimi vermiştim, sonra korona Türkiye'ye 13 martta girince fiyatlar tutulamaz oldu.

Yaklaşık 2 senedir (11.06.2020 tarihinde teslim aldım) çekme karavan kullanan biri olarak yorumlarımı şöyle sıralayayım;

1- 1.6 dizel otomatik Opel Astra Sedan ile çekiyorum, arabaya yazık değil, torku yüksek bir araba ile çok rahat çekersiniz, zaten 90 km hızı geçmiyorsunuz, geziye çıktınız bir yere yetişmiyoruz :)

2- Motokaravan ve çekme karavan tamamen size kalmış, herkesin görüşü farklı, ben aracımla etrafı gezerim diye çekme aldım, 2. bir aracın motor bakımı, sigorta masrafı beni yorardı. İyi ki çekme almışım diyorum. Ha yaşlanıp da çekme karavanı bağlamak zor gelirse o zaman motokaravana geçerim diyorum.

3- O1 belgeli karavanda yani 750 kg altı diye geçenlerde muayene yok, üstünde var, VERGİ ve SİGORTA hiç bir çekme karavanda yok, umarım gelmez. 

4- Benim aracımın yakıtını %20-25 oranında arttırdı. Torku düşük olanlarda %40 a kadar arttığını gördüm.

5- 2020 yazında Enez Altınkum plajında ve Şarköy'de sorunsuz ve ücretsiz konakladım.  2021 yazında Asos'ta ücretsiz yerler vardı ama plajda muhtarlık otoparkı hoşuma gitti orda 40 TL'ye konakladım gecelik, sonra orman yangınları çıktı dönüş yolunda Çanakkale Kepez plajında yine ücretsiz 1 haftaya yakın konakladım. Şimdi gelelim asıl soruna, çok fazla karavan oldu, bu nedenle bu yaz ben ücretsiz konaklamanın zor olacağını düşünüyorum. Kamp yerlerinin de tahminen 250 TL'den aşağı olacağını düşünmüyorum. İnşallah Çanakkele Kepez i kimse farketmemiştir, denizi çocuk için çok iyi :D

6- Karavan alacaksanız, çekme ya da moto farketmez eliniz alet tutmalı, musluk kaçırır, su damlar, webasto yakıt çekmez, hortum çıkar ufak tefek basit tamir işleri çıkıyor. Sonuçta zıplayan bir araç. Ancak alet tutmayı bilmeyen biri çabucak sıkılır, her şeye para vermek zor olur :)

7- Daha büyük sorun, kullanmadığınız zaman koyacak yer bulmak. Benim gibi mahalle arasında oturuyorsanız sokağa konulmaz, ki güvenlik şart, paneller aküler 15 bin TL oldu nerdeyse. Karavanparklarına koyayım kışın da giderim derseniz yıllık fiyat 12-15 bin arası. Ben ilk sene memlekette köyde bahçede bıraktım. 6-7 bindi o zaman kamplar dedim getireyim haftasonları kaçarız, baktım 12 bin dediler yıllık. Dedim ben krediye gireyim, 4 sene kampa para öder gibi arsa alayım, Çatalca'da bir hobi bahçesi içerisinde parsel aldım, oraya koydum, her haftasonu gidip orda hem kalıyor hem eğleniyoruz, oğlum doğaya doyuyor :)

Aklıma gelenler şimdilik bunlar, eğer daha detaylı sorular sormak isterseniz mutlaka cevaplarım. Umarım bir an önce bu hayale kavuşursunuz, kesinlikle ertelemeyin derim.

wb5uKj.jpg

• Beğen 22
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Almadan önce kiralayın, bir deneyin derim ben... 

Belki sevemiceksiniz, hoşunuza gitmeyen bir şey olucak...

Yada çok seveceksiniz, bütçe dahilinde daha üst bir şeyler alacaksınız... 

Deneyimlemeden karar vermeyin... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile en iyi karavan arkadaşının karavanıdır, sen alsana :party2:

o zaman 
@Servet Aydın alsın. 

Muhittin Kaplan yazdı:

Almayayım ozaman,

Sen de al.  Lazım olur. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

gidip aklını çelelim, arada kave de içeriz pb leri de fulleriz

Benimki de boş

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Ahmet Aybeyaz yazdı:

Ben daha pandemi Türkiye'de yokken 2020 şubat ayında siparişimi vermiştim, sonra korona Türkiye'ye 13 martta girince fiyatlar tutulamaz oldu.

Yaklaşık 2 senedir (11.06.2020 tarihinde teslim aldım) çekme karavan kullanan biri olarak yorumlarımı şöyle sıralayayım;

1- 1.6 dizel otomatik Opel Astra Sedan ile çekiyorum, arabaya yazık değil, torku yüksek bir araba ile çok rahat çekersiniz, zaten 90 km hızı geçmiyorsunuz, geziye çıktınız bir yere yetişmiyoruz :)

2- Motokaravan ve çekme karavan tamamen size kalmış, herkesin görüşü farklı, ben aracımla etrafı gezerim diye çekme aldım, 2. bir aracın motor bakımı, sigorta masrafı beni yorardı. İyi ki çekme almışım diyorum. Ha yaşlanıp da çekme karavanı bağlamak zor gelirse o zaman motokaravana geçerim diyorum.

3- O1 belgeli karavanda yani 750 kg altı diye geçenlerde muayene yok, üstünde var, VERGİ ve SİGORTA hiç bir çekme karavanda yok, umarım gelmez. 

4- Benim aracımın yakıtını %20-25 oranında arttırdı. Torku düşük olanlarda %40 a kadar arttığını gördüm.

5- 2020 yazında Enez Altınkum plajında ve Şarköy'de sorunsuz ve ücretsiz konakladım.  2021 yazında Asos'ta ücretsiz yerler vardı ama plajda muhtarlık otoparkı hoşuma gitti orda 40 TL'ye konakladım gecelik, sonra orman yangınları çıktı dönüş yolunda Çanakkale Kepez plajında yine ücretsiz 1 haftaya yakın konakladım. Şimdi gelelim asıl soruna, çok fazla karavan oldu, bu nedenle bu yaz ben ücretsiz konaklamanın zor olacağını düşünüyorum. Kamp yerlerinin de tahminen 250 TL'den aşağı olacağını düşünmüyorum. İnşallah Çanakkele Kepez i kimse farketmemiştir, denizi çocuk için çok iyi :D

6- Karavan alacaksanız, çekme ya da moto farketmez eliniz alet tutmalı, musluk kaçırır, su damlar, webasto yakıt çekmez, hortum çıkar ufak tefek basit tamir işleri çıkıyor. Sonuçta zıplayan bir araç. Ancak alet tutmayı bilmeyen biri çabucak sıkılır, her şeye para vermek zor olur :)

7- Daha büyük sorun, kullanmadığınız zaman koyacak yer bulmak. Benim gibi mahalle arasında oturuyorsanız sokağa konulmaz, ki güvenlik şart, paneller aküler 15 bin TL oldu nerdeyse. Karavanparklarına koyayım kışın da giderim derseniz yıllık fiyat 12-15 bin arası. Ben ilk sene memlekette köyde bahçede bıraktım. 6-7 bindi o zaman kamplar dedim getireyim haftasonları kaçarız, baktım 12 bin dediler yıllık. Dedim ben krediye gireyim, 4 sene kampa para öder gibi arsa alayım, Çatalca'da bir hobi bahçesi içerisinde parsel aldım, oraya koydum, her haftasonu gidip orda hem kalıyor hem eğleniyoruz, oğlum doğaya doyuyor :)

Aklıma gelenler şimdilik bunlar, eğer daha detaylı sorular sormak isterseniz mutlaka cevaplarım. Umarım bir an önce bu hayale kavuşursunuz, kesinlikle ertelemeyin derim.

wb5uKj.jpg

Tüm şartları sağlıyorum.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Niyetiniz hayırlı olsun. Düşündüğünüz bütçe ne kadar?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Pandemiden önceki sene bahçe aldım. Yazları ekiyorum , çocuklar doğada büyüyor.  Ankar da avm ye hitmeyi unuttuk . Ancak ileride emeklilik yıllarını görürsem karavan alıp gezmek süper olur. 

Bugün bir arkadaşımla konuştum , motorunu satıp karavan almış. Peugeot boxer 2005 model. Şimdilik çok mutlu sürekli gezme modunda. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

Peugeot boxer 2005 model.

aile 3 kişiden kalabalık ise ruhsatta sıkıntı oluyor yolda, ondaki ruhsat kaç kişilik acaba

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Niyetiniz hayırlı olsun. Düşündüğünüz bütçe ne kadar?

120bin e kadar yolu var. Ama 100bin gibi birşey olursa daha verimli olacak sanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...