İçeriğe Yönlendir

Cam Filmi Kararsızlığı

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal
Celal Aydın yazdı:

Adana ya da İskenderunda nerede çektireceğiz bu şeffafa yakın ön cam filmini? Bilen var mı?
Bulunmuyor çoğu yerde.

Soruyorum;

-Şeffafa yakın ön cam filmi varmış, ondan yok mu?

-Yok abi, ne gereği var ki onun, içi göründükten sonra...

Şeklinde gidiyor muhabbet. Benim derdim ısıyı az da olsa kesmesi.

Bulmak biraz zor, sebebine gelirsek talep az birde fiyat olarak fark mevcut. 

Benim araçta ön 3 camda da aynı film var. Bulunabilirlik olarak en basiti model belirtmek olabilir ya da bayileri tek tek arayıp sorun. Belki birkaç müşteri olursa siparişle getirirler. Rulosu birkaç araçlık oluyor, elde kalma korkusu olmasa rahat bulursunuz. Ön cam renginize dikkat ederek taktırın, yoksa alacalı görüntü olur 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bundan 2 ay önce herhangi bir cam filmi işi yapan yere en açık tonda yapalım dedim. Dikkatli gözler farkediyor ama bizimkilere söylemesem farkında bile olmayacaklardır. 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

@Celal Aydın Lumar sitesinde yetkili bayiler var onlardan şaşma. Sahtesi filan çok malzemenin. 

Baktım şimdi, OF Tuning varmış Adana'da. Siteden baktığımda Air Serisi 80 ve 75 görünüyor, 1.820₺ fiyatı :) Sıcağı kesme açısından bu fiyata değer mi?

Ü.Emre Kartal yazdı:

Bulmak biraz zor, sebebine gelirsek talep az birde fiyat olarak fark mevcut. 

Benim araçta ön 3 camda da aynı film var. Bulunabilirlik olarak en basiti model belirtmek olabilir ya da bayileri tek tek arayıp sorun. Belki birkaç müşteri olursa siparişle getirirler. Rulosu birkaç araçlık oluyor, elde kalma korkusu olmasa rahat bulursunuz. Ön cam renginize dikkat ederek taktırın, yoksa alacalı görüntü olur 🙂

Ön cam yeşilimsi, air 75 sanırım cama uygun.

tarihinde Celal Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Celal Aydın yazdı:

Yeşil ise evet daha uygun, fiyat konusuna bir şey diyemem aynı ürüne çok çeşitli rakamlar dönüyor. 

Isı kesmesi açısından ben memnunum.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Celal Aydın yazdı:

Baktım şimdi, OF Tuning varmış Adana'da. Siteden baktığımda Air Serisi 80 ve 75 görünüyor, 1.820₺ fiyatı :) Sıcağı kesme açısından bu fiyata değer mi?

Tek bir cammi 1820??

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Fiyat doğrudur ben de bundan 3 ay önce bayisinden fiyat istedim KDV hariç 1750 demişlerdi. 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Doğan Arşiray yazdı:

Tek bir cammi 1820??

Evet, resmi sitesinde öyle yazıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ü.Emre Kartal
Serdal Soysal yazdı:

Ben 2 yıldır kullanıyorum, muayeneden geçiyor, polis kontrolü için bir şey diyemem yasak.
Gece görüşü kısıtlıyor.

Tam sizinki gibi çekme şansı bulamasamda fikir vereceğini düşünüyorum. Kısa farlar açıkken içeriden ve dışarıdan görüntü. 

Ayrıca bazı araçların farları yan aynadan bakınca mora yakın görünüyor. Oysa beyaz led takılı 🙂IMG_20220806_220314.jpg.7e3ca1d286288f0827cdf51792678528.jpg

IMG_20220806_220332.jpg

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Ü.Emre Kartal yazdı:

Tam sizinki gibi çekme şansı bulamasamda fikir vereceğini düşünüyorum. Kısa farlar açıkken içeriden ve dışarıdan görüntü. 

Ayrıca bazı araçların farları yan aynadan bakınca mora yakın görünüyor. Oysa beyaz led takılı 🙂

Teşekkür ederim,

Benim Film daha koyu demek ki 🙂

Bu arada Polo nun ön kapı camlarına film taktırmak istedim 350tl istendi hemde hesaplı ve hiç bir özelliğii olmayan filmlere

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Serdal Soysal yazdı:

Teşekkür ederim,

Benim Film daha koyu demek ki 🙂

Bu arada Polo nun ön kapı camlarına film taktırmak istedim 350tl istendi hemde hesaplı ve hiç bir özelliğii olmayan filmlere

Rica ederim, benim sadece ön 3 camda var film. Hepsini aynı yaptırdım özellikle. 

Arkalarda karartılmış cam var, hem maliyet hem de özellikle arka cam olmaz ama olurda sökülmesi gerekirse film rezistansa zarar verir çekincesi ile yaptırmadım.(sökülürken sorun yapmaz dediler kesinlikle) Ama arkalarda güneş rahatsız etmiyor. 

Fiyat olarak çok yüksek rakamlar var. Gördüğüm kadarı ile maliyetten ziyade işçilik olarak bakıyorlar. Aynı filme aşırı farklı rakamlar çıkıyor

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Bugün fiyat aldım, Solar Gard

ön cam 1950 TL

diğer 5 cam 3500 TL

Kart ile ödersen +kdv

Bir anda güneşi daha bir sevmeye başladım.:sunny:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

demin bende baktım, llumar ön cam Air, ön yan camlar IRX toplam 3336 tl. :D

kaput korumaya ise en ucuz 6000 en pahalı 9000 tl (llumar) diyorlar, yahu kaputu taş izinden falan rötüşlesem 10 senede boyanacak kadar kötü hale zaten gelmez, gelirsede boyatırım geçerim (değer düşmez) 9000 lira nedir arkadaş.

ön cama en açığını yaptırsak yine geçmiyor yasak değilmi, kanun falan değişmedi sanırım...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ön cama en açığını yaptırsak yine geçmiyor yasak değilmi, kanun falan değişmedi sanırım...

Muayenede ön veya yan cam diye bir ayırım yok. O nedenle geçer. 

Ancak belli olacak bir film olursa trafikte ceza yazarlar. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ü.Emre Kartal yazdı:

Muayenede ön veya yan cam diye bir ayırım yok. O nedenle geçer. 

Ancak belli olacak bir film olursa trafikte ceza yazarlar. 

hımm, demekki kanun değişmemiş, yani yasak hala, muayenede geçmesi önemi değil, canları istediği an basarlar cezayı, neyse böyle devam edeyim ben, şu sıra zaten 1 kuruş bile harcamamak lazım, kış kapıda...

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Ü.Emre Kartal

Hem konuya yaklaşık 1 sene kullanım sonrası yorum yapmış olmak hem de bir konuda bilgi alışverişi yapmak amacıyla yazıyorum.

Filmlerde bir sorun yok,sadece yapıldığından beri ön camda filmde yatay çizgiler var gibi. Özellikle bakmak için aynı noktaya odaklanıp aşağı yukarı başınızı hareket ettirirseniz dikkat çekiyor. Yapıldığından beri rahat ettim, klima ihtiyacım düştü ve en önemlisi kolda yanma olmuyor :D  Hiçbir kontrolde vs sorun yaşamadım, zaten dikkat çekecek bir tonda değil. Gece dahi içerisi görünüyor :)

Sizin de fikrini merak ettiğim bir konuya gelelim, daha önce de bahsetmiştim aslında, bazı led ampul takılı araçların ışıkları içeride mor/mavi oluyor. Tabiki öyle değil :) Dikkat ettim, fabrikasyon merceklilerde (led farlılarda) öyle olmuyor hiç. Sonradan takılanlarında büyük ölçüde yine yok, ama bazılarında da durum öyle oluyor. Aklıma şu ihtimal geldi, uv filtresi var filmin ve bu ampullerden bazıları ciddi uv yayıyor. Film bunu filtreleyince ortaya böyle bir cümbüş çıkıyor. Eğer düşüncem doğru ise, bu ampuller nasıl satılıyor? Gözü ciddi mahveder çünkü..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...