İçeriğe Yönlendir

Konut ve İşyeri Sigortaları İçin Enflasyon Güncellemesi

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Hamit inan
Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun yangından kaçmak dakikaklara bağlıdır, 30 saniye hayat ölüm farkı... sağlık sigrtoasına sıkı sıkı saldırın Allah kimseyi hasteneye düşürmesin derim, şidettle tavsiye ederim

vesile ile ülkede ilk enflasyon muhasebesine geçenler de sigorta şirketleri oldu, hepsi de ecnebi

Gece 2.20 gibi uyumamış yatıyordum. Pat diye bir ses. Fırladım ateş 30 cm. Battaniyeyi ıslattım geri koştum odayı kaplamış içeri adım atamadım. Felçli kayın valideyi kapıya attım itfaiye aradım hanımı çıkardım.... 5. Dakikada itfaiye söndürdü.

İlkay Başaran yazdı:

Senin sigorta vardı da ne oldu ki abi. Ödedi mi? :seytan:

Komsum benim sigortam var rahatım dedi. Yangın tüpün yok ise çocuğunu karşılayamaz sigortan dedim sustu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun yangından kaçmak dakikaklara bağlıdır, 30 saniye hayat ölüm farkı... sağlık sigrtoasına sıkı sıkı saldırın Allah kimseyi hasteneye düşürmesin derim, şidettle tavsiye ederim

vesile ile ülkede ilk enflasyon muhasebesine geçenler de sigorta şirketleri oldu, hepsi de ecnebi

Kesinlikle katılıyorum. 

Şahsen ev halkının ikişey sağlık poliçesi var. Hem tamamlayıcı sağlık hem de genel sağlık.. 

Tamamlayıcı sağlığı SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde kullanıyorum. 

Allah esirgesin olurda SGK ile anlaşmasız bir yere gidersek imkanımız olsun diye de diğer poliçeyi yapıyorum. Çok erken başladığım için çerez parası ödüyorum. 

Bir araştırma hastanesinden 3 ay göz randevusu almaya çalıştım.. Alamıyorum. 

Çok fazla detaya girmek istemiyorum, ucu başka yerlere gider. 

Özetle, tamamlayıcı sağlık sigortası günümüzde trafik sigortası kadar şart.. 

Erken başlanırsa da primler düşük oluyor. Ayrıca yenileme garantisi almak da önemli.

Hamit inan yazdı:

Komsum benim sigortam var rahatım dedi. Yangın tüpün yok ise çocuğunu karşılayamaz sigortan dedim sustu.

Bizim apartmanda her katta 8-10 kg'lık yangın söndürücü var.. 

Bence her apartmanda olmalı. 

Yangını itfaiye söndürür ama yangın sönene kadar her şeyi kullanılmaz hale getirir.. itfaiye de zaten kullanılmaz hale getirir. 

Sigorta; anılar hariç her şeyi telafi eder.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüp ile yangın söndürdüm, 30 kg felan varsa 2 dak zaman kazandırır anca başkası  işe yaramaz. ev yangınında ısıdan dolayı oda komple bir anda alevleniyor, yan duvardan diğer oda yanıyor felan, zaten asıl sorun duman, bizde giriş katı yandı , 10 kat kimse  çıkamadı mahsur kaldı, duman merdiven boşluğunu baca haline getiriyor. kapısını açanların evlerinin içi yandı ısıdan

Mehmet Ozyurek yazdı:

Sigorta; anılar hariç her şeyi telafi eder.. 

acentalara güzel eğitim veriliyor, bayi toplanıtınız var mı?

• Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Benim de ev sigortam vardı. Mehmet abi sağolsun teminatı 30 TL'ye 90 Bin TL'den 150 Bin TL'ye çıkardı. Tekrar teşekkür ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
İlkay Başaran yazdı:

Benim evim de kredili daha 8 yılı var. İlk sigortayı banka kendisi yaptı. Çektiğim kredi tutarı kadar yapmış. Yani ev pert olsa kendi parasını kurtaracak kadar. Hatta öğrendiğimde bankada bozuk atmıştım. Sadece kendinizi sağlama almışsınız diye. Kendim yaptırıyorum ben daskı da özeli de. Öyle bir zorunluluk yok banka yapacak diye.

Evet benimki de o şekilde çektiğim kredi kadar yapmışlardı. Peki günü gelmeden mi yaptırıyoruz nasıl oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

acentalara güzel eğitim veriliyor, bayi toplanıtınız var mı?

Var, misafir olarak götüreyim seni :)

Arif Aykın yazdı:

Evet benimki de o şekilde çektiğim kredi kadar yapmışlardı. Peki günü gelmeden mi yaptırıyoruz nasıl oluyor.

Bir an önce. 

Zeyille güncelleme yapılacak. Poliçeyi yapan yere müracaat et. 

Ben kendi müşterilerimin hepsine ulaştım ve % 95 ini yaptım. Geri kalan % 5 in teminatları zaten yeterli imiş.. 

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mehmet Ozyurek yazdı:

çerez parası ödüyorum. 

Emmi nasıl bir çerez yiyorsun sen yahu :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Murat Sürmeli yazdı:

Hurma, manda yoğurdu ile birlikte :D

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Sürmeli yazdı:

Bademin kilosu 200 lira. 2 kilo badem parasına sigorta yaptım geçen yıl.. :)

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bademin kilosu 200 lira. 2 kilo badem parasına sigorta yaptım geçen yıl.. :)

Kabul, hadi :) 

8kg badem yolluyorum emmi :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Sürmeli yazdı:

Kabul, hadi :) 

8kg badem yolluyorum emmi :D 

Yaparım bak.. bende poliçe çeşidi çok :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yaparım bak.. bende poliçe çeşidi çok :)

Emmi hatırlarsan 1.5 yıl önce 4000TL çıkmıştı en düşüğü bize :) 

Yoksa sana gelen rakamlara düşünce zaten çok mantıklı 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

tüp ile yangın söndürdüm, 30 kg felan varsa 2 dak zaman kazandırır anca başkası  işe yaramaz. ev yangınında ısıdan dolayı oda komple bir anda alevleniyor, yan duvardan diğer oda yanıyor felan, zaten asıl sorun duman, bizde giriş katı yandı , 10 kat kimse  çıkamadı mahsur kaldı, duman merdiven boşluğunu baca haline getiriyor. kapısını açanların evlerinin içi yandı ısıdan

Mehmet Ozyurek yazdı:

Tecrübeli biri olarak yorumlarından seninde ev gitmiş galiba abi diyorum. Bayağı tecrübelisin. 20 m ötede dumandan duvardaki saatler  eridi aktı.... 

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hamit inan yazdı:

Tecrübeli biri olarak yorumlarından seninde ev gitmiş galiba abi diyorum. Bayağı tecrübelisin. 20 m ötede dumandan duvardaki saatler  eridi aktı.... 

Çağların yangın tecrübesi çok :)

Sonra söndürmeyi öğrendi işte :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erdoğan Temur yazdı:

Binanın sigortası 20 Mayıs ta bitiyormuş çalışalım :)

Bina bedelini ve makinaların bedellerini yeniden çalışmalıyız Erdoğan 

Akşam bakalım, müsait olursan yaz bana 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...