İçeriğe Yönlendir

Sitroen ︽ Citroën C4

Talha Bilgi

Recommended Posts

Talha Bilgi
(düzenlendi)

Ramazan ayı sonlarında Mercedes ML aracım talihsiz bir yangın neticesinde yanınca elden çıkarmış,  bayram önü elimdeki paraya göre hız sabitleyicisi olan, azcık modelli, km düşük araç arayışına girmiştim hedefim aslında Ford focus II hb idi ama elimdeki paraya göre bulamayınca 156 bin km'de değişensiz bir kaç parça boyalı C4 2006 model 1.6 benzin/lpg otomatik vites bir araç aldım.

İlk görüşlerim ; Süspansiyon sesli çalışıyor, şanzıman geçişleri biraz kemikli , hız sabitleyici alışamadım yokuşlarda vites düşürüp vurdurma yapabiliyor, kapı sesleri teneke gibi :) , koltuk diz uzunluk kısa. Rüzgar ve yol sesi çok almıyor, hızlanması 1.6 motor ve otomatik şanzıman göz önüne alınınca yeterli, yakıt iyi (önceki büyük motorlu araçlarıma kıyas edince :) ) , içi dışarıdan küçük görünse de ferah bir yapıya sahip, yedek parça ve usta problemi yok şehrim için. Şimdilik bu kadar hafta içi eşim sürüyor hafta sonları uzun yol vs olursa ben sürüyorum. Sigorta işlemleri için değerli @Mehmet Ozyurek ağabeyime teşekkür ederim. 

Ankara'da alır almaz bakım yaptırdım, Yağ , filtreler değişti. Elf Evolution 5w30 tavsiye üzerine döktüler.

Ufak tefek eksikleri var ;

içten çocuk güvenlik (cam açma ve kilit) tuşu bozuk el atmam lazım

kirlilik ikaz verdi lpg'de benzinde sürünce sorun yok

güneş yanığı sadece aynalarda var ve sağ ön çamurluk fotolarda belli olmasa da çok kötü bir boya atması var

hoparlörler yüksek ses de bozuk

şoför koltuk bel ayar bozuk

ogzlrsi.JPG

p8vyq1u.jpg

i1o9k6j.jpg

mkeltqj.jpg

9o914n0.jpg

avxvqsw.jpg

pse6lyy.jpg

4yoe99y.jpg

klos063.jpg

2qkp606.jpg

b3iwmyc.jpg

Alır almaz Bakım 🤑 

8klau9n.GIF

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 26
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hayırlı olsun. Citroen forum olarak değişelim forumu bence :) 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Talha hayırlı olsun. ML den inip buna binince yukarda yazdığın şikayetler çok normal oluyor :)   Aracın duruşunu çok beğendim, ellenmemiş kurcalanmamış gibi duruyor. Km de düşük. Güle güle binin inşallah.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Doğan Arşiray yazdı:

hayırlı olsun. ml den sonra zor olacak şimdi.

ML'ye aile hatta site olarak çok alışmıştık,  :) Karda site otoparkından çıkamayan araçları çekerdik... :police:...  Eşim bir kaç gün vites topuzu yolunun girintili çıkıntılı oluşu ile  yere yakınlığı konusunda dert yandı ama alıştı şükür :)

Önder Özcan yazdı:

Talha hayırlı olsun. ML den inip buna binince yukarda yazdığın şikayetler çok normal oluyor :)   Aracın duruşunu çok beğendim, ellenmemiş kurcalanmamış gibi duruyor. Km de düşük. Güle güle binin inşallah.

Araç çok el değiştirmemiş son sahibi polis abimiz 5 sene eşi binmiş... orjinal haliyle korumayı başarmışlar kullanım kitapçığı geçmiş bakımları, yakıt fişleri bile duruyordu. KM'si beni bir diğer cezbeden durum oldu abi açıkçası teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Hayırlı olsun  rengini beğendim :nazar:

Citroen için çok tutulan renk değil sanırım ilanlara bakarken tek bu vardı lacivert kılıklı... :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayırlı olsun Talha, 

Çok yakışıklı görünüyor. çok da temizmiş maşallah.. Güle güle kullan. 

Rampalarda hız sabitleyici kullanma. gazı senin gibi ayarlayamadığı için vuruntu yapıyor. Yada küçük ihtimal motor kulakları aşınmış. 

Bu kasanın genel karakteri sert olması süspansiyonun sesli çalışmasının sebebi o. 

Süspansiyonun yumuşak çalıştırmanın yolu gaz pedalından geçiyor :) Sen ona ne kadar kibar davranırsan o da sana yumuşak davranıyor. 

Arkada 40 yolcusu olan otobüs şoförü gibi kullanırsan konforlu :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Hayırlı olsun. Ben çok seviyorum bu araçları . Güle güle kullanın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hayırlı olsun Talha, 

Çok yakışıklı görünüyor. çok da temizmiş maşallah.. Güle güle kullan. 

Rampalarda hız sabitleyici kullanma. gazı senin gibi ayarlayamadığı için vuruntu yapıyor. Yada küçük ihtimal motor kulakları aşınmış. 

Bu kasanın genel karakteri sert olması süspansiyonun sesli çalışmasının sebebi o. 

Süspansiyonun yumuşak çalıştırmanın yolu gaz pedalından geçiyor :) Sen ona ne kadar kibar davranırsan o da sana yumuşak davranıyor. 

Arkada 40 yolcusu olan otobüs şoförü gibi kullanırsan konforlu :)

Teşekkür ederim ağabey, LPG'de hız sabitleyici kullanınca otomatik vites geçiş arızası verebilir o yüzdendir diye bir yorum okudum ama ben atmosferik düşük hacimli motor olunca normal diye kabullendim. 🙂

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Talha Bilgi yazdı:

Teşekkür ederim ağabey, LPG'de hız sabitleyici kullanınca otomatik vites geçiş arızası verebilir 

Bu da lpg ayarsızlığından olur. 

Sen alışınca biraz normalleşecek araba :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hayırlı olsun kazasız belasız sorunsuz sıkıntısız inşallah :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Araç temiz görünüyor, güle güle binin. Bir gün herkes Fransız'a binecek. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Hayırlı olsun güle güle kullanın. 

Ablamda vardı aynı motor şanzıman. 

Manueline göre çok hantal kalıyor haliyle. 

Güzel arabadır severim

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın güzel duruyor maşallah

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun. Arkadaşımda dizeli vardı. Çok memnundu. Zaten her şeyi ile Ford Focus alet.

Süspansiyon gayet serttir. Kapılar için fitiller bi kontrol edilebilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...