İçeriğe Yönlendir

Bir Başarı Hikayesi....

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Turnuva alanından

742fcfd439f29baed878c1f2c76ec367.jpg

34e388dc84c2c77bce645170d3efdde9.jpg

f89dc33abf726d7ebc1ee99fe786c94f.jpg

27d91242c1e29bffea70b78fb9ae06c1.jpg

24a8fe4a44114b286bb4327a86755c41.jpg

d161570589c4f96d5cb36e435a9ed781.jpg

6bf4691721028ae71e58c6b04d171fb9.jpg

db86af3958c8b1979107548d5664d97f.jpg

2201116TG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[emoji106] 2c20bd208e78c8562078973bb99af3d3.jpg

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 15
  • Teşekkür 7
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Tebrikler hocam. Umarım  çocuklarınız ve siz  emeğinizin karşılığını  dünya çapında derece ile alırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Tebrik ederim hocam. Böyle çalışmaları Türkiye'de yapmak gerçekten çok emek gerektiriyor. Maddi boyutunu söylemiyorum bile. Ben de okulumda elimden geldiği kadar robotik kodlama eğitimi vermeye çalışıyorum. Hatta önce öğretmen arkadaşlara temel robotik kodlama kursları veriyoruz farkındalıklarını artırmak ve bu işin çok zor olmadığını göstermek için. 

Benim okulun bütçesi bu işleri çok aşıyor. Hevesli öğrenci bulmakta da zorluk çekiyorum. Ama ileride imkanlar el verirse yapmayı düşünüyorum. 

Bir tane çocuk bile ileride bu işi seçse ileride büyük işler başarsa ülkemiz için büyük kazanç. O yüzden hiç bir öğrenci bu eğitimden mahrum kalmamalı. (Bkz. Elon Musk)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Tebrik ederim hocam. Böyle çalışmaları Türkiye'de yapmak gerçekten çok emek gerektiriyor. Maddi boyutunu söylemiyorum bile. Ben de okulumda elimden geldiği kadar robotik kodlama eğitimi vermeye çalışıyorum. Hatta önce öğretmen arkadaşlara temel robotik kodlama kursları veriyoruz farkındalıklarını artırmak ve bu işin çok zor olmadığını göstermek için. 

Benim okulun bütçesi bu işleri çok aşıyor. Hevesli öğrenci bulmakta da zorluk çekiyorum. Ama ileride imkanlar el verirse yapmayı düşünüyorum. 

Bir tane çocuk bile ileride bu işi seçse ileride büyük işler başarsa ülkemiz için büyük kazanç. O yüzden hiç bir öğrenci bu eğitimden mahrum kalmamalı. (Bkz. Elon Musk)
Hocam haklısınız. Bütçe tamamen cebimden. Turnuvada 3 tane lego ev3 ile gittim. 1. Tane yedek vardı bir sette motor ve sensörler vardı. Mbot 2 yedekle, çizgi izleyende 15 20 motor 10 kadar nano 10 tane qtr 8a vardı. Hepsi ciddi maliyet.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sabah sabah sert gireceğim kimse kusura bakmasın..

İnancı olan biriyim bunu koyalım kenara..

İdealist bir öğretmen var. Gece gündüz eğitiyor öğretiyor süper nesil yetiştiriyor. Tatile gideceği için kredi çekecekken kalkıp çektiği kredi ile eğitim kitleri alıyor çocuklara.
Sonra kalkıyor bu eğitimci ve öğrencileri ülkemizi temsil için yurt dışına çağırılıyor.  kurum beş kuruş destek olmuyor. Aynı kurum önceden uyarı veren abdest bozulma önleyici osuruk projesini yapana bi ülkenin anahtarını vermediği kalıyor. Allah topunun belasını versin inşallah

• Beğen 23
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Başarılarıız artarak katlansın hocam. Azmin zaferi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Servet Aydın yazdı:

kurum beş kuruş destek olmuyor.

Suriyeli 600 gence 5 milyondan fazla para harcayarak Antalya'da festival yapmakla meşguller servet abi. Milli eğitim her zaman kodlama robotik eğitimlerinden bahseder ama sadece tabela olarak kalır. Geçen yıl 50 tane bilişim öğretmeni atandı. Okullarımızda bilgisayar laboratuvarı bile yok. Öğretmen arkadaşlarımız bankalardan bilgisayar isteyip kendi imkanları ile kuruyor. Sonra neden teknolojide geride olduğumuzu sorup duruyoruz. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Emeğinize sağlık hocam. Sizin gibi hocalar olduğu sürece çocukların geleceği var olduğuna inanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Mehmet hocam azminizi çalışmalarınızı mümkün mertebe uzaktanda olsa izliyorum enerjinize hayranım. Sizin gibi idealist öğretmenlere çok iytiyacimiz var. İyi ki varsınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Servet Aydın yazdı:
Sabah sabah sert gireceğim kimse kusura bakmasın..

İnancı olan biriyim bunu koyalım kenara..

İdealist bir öğretmen var. Gece gündüz eğitiyor öğretiyor süper nesil yetiştiriyor. Tatile gideceği için kredi çekecekken kalkıp çektiği kredi ile eğitim kitleri alıyor çocuklara.
Sonra kalkıyor bu eğitimci ve öğrencileri ülkemizi temsil için yurt dışına çağırılıyor.  kurum beş kuruş destek olmuyor. Aynı kurum önceden uyarı veren abdest bozulma önleyici osuruk projesini yapana bi ülkenin anahtarını vermediği kalıyor. Allah topunun belasını versin inşallah

Abi çok haklısın. Ama ona takılmıyorum. Süreçte yaşadıklarımı anlatsam... İşime köstek olmasınlar yeter.
Evet Estonyaya gitmek için 4 kişi için ciddi ciddi kredi çekeceğim [emoji1787][emoji1787][emoji1787] mutlu olmak için herkes tatil ev araba için kredi çekiyor bende mutlu olmak için dünya şampiyonasına gitmek için çekeceğim [emoji1787][emoji1787]

Murat Gedik yazdı:
Suriyeli 600 gence 5 milyondan fazla para harcayarak Antalya'da festival yapmakla meşguller servet abi. Milli eğitim her zaman kodlama robotik eğitimlerinden bahseder ama sadece tabela olarak kalır. Geçen yıl 50 tane bilişim öğretmeni atandı. Okullarımızda bilgisayar laboratuvarı bile yok. Öğretmen arkadaşlarımız bankalardan bilgisayar isteyip kendi imkanları ile kuruyor. Sonra neden teknolojide geride olduğumuzu sorup duruyoruz. 

Hocam sonuna kadar haklısın. Okulda 5 ve 6 da 2şer saat ders ile teknolojiyi öğretmeye çalışıyoruz.

Suriyeliler konusunda finans Avrupa Birliğinden geliyor

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Sabah sabah paylaşımınız okudum çok mutlu oldum hocam başarılarınız daim olsun inşallah. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Allah size güç kuvvet versin hocam...

Başarılarınız daim olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Allah muvaffak etsin :) Vergi konusundan sonra bu iyi geldi. Ülkede güzel şeylerin olduğunu bilmek daha bir heyecan veriyor, olumsuz haberlerden sıkıldık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum [emoji120]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...