İçeriğe Yönlendir

Telefonda İlk Aramada Sesimin Gitmemesi

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Ahmet Kiriş yazdı:

Ve Ahmet Kiriş’in foruma girişi 15 sün süre ile yasaklanmıştır. :sandalye:

Yok önce ortaya alıp dövüyoruz :)

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yeni bir kart var elimde.. ondan devam ediyorum bu günlerde :)

Değişik bi yaklaşım.. Sopalık.. 

Abi android kullanıyorum, Aynen dediğiniz gibi nadiren de olsa zaman zaman aynı sorunu yaşıyorum. Benim de hattım Türkcell. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cem Dilmen yazdı:

Abi android kullanıyorum, Aynen dediğiniz gibi nadiren de olsa zaman zaman aynı sorunu yaşıyorum. Benim de hattım Türkcell. 

Sorun yaşayan tahminimden çokmuş.. 

Şebekeyle bir durum demekki.. bu kadar insanın telefonu bozuk olamaz ve ilginç bir sorun.. 

Ben ilk önce sim kartı bi değiştireyim.. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Turkcell hat, arama yaptığımda arama normalden geç düşüyor. 2-3 sn sonra karşı tarafın çalması gerekirken 8-10 sn lere çıkıyor çalma süresi. Başka sorum yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hımm.. mantıklı geldi bana.. çünkü sim kartım çok eski. Başka öneri gelmezse tazeleyeyim. 

Numaraları da atnı merkezde aktarıyorlar hiç uğraştırmıyorlar artık

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hımm.. mantıklı geldi bana.. çünkü sim kartım çok eski. Başka öneri gelmezse tazeleyeyim. 

SIM kart kaynaklı olma ihtimali var.. Bir de telefonun anten çekim gücünden kaynaklı olabilir belki. Babamın telefonunda çok sık oluyor. Dikkat ettim aramaya basıp ya da gelen çağrıyı cevaplarken direk kulağa götürünce oluyor. Hoparlörle uzaktan konuşurken/veya belli bir süre sonra kulağa götürdükten sonra olmuyor. Bir de şöyle bir şey oluyor. Aramaya bastık mesela. Şebeke çekim gücü 2-3 diş birden düşüyor sonra artıyor yavaş yavaş. Hat PTTCell.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Oğuzkan Erışık yazdı:

Numaraları da atnı merkezde aktarıyorlar hiç uğraştırmıyorlar artık

Kartta numaram olmaz.. sıkıntı değil..  gmail kullanırım..

Yurdaer Elay yazdı:

SIM kart kaynaklı olma ihtimali var.. Bir de telefonun anten çekim gücünden kaynaklı olabilir belki. Babamın telefonunda çok sık oluyor. Dikkat ettim aramaya basıp ya da gelen çağrıyı cevaplarken direk kulağa götürünce oluyor. Hoparlörle uzaktan konuşurken/veya belli bir süre sonra kulağa götürdükten sonra olmuyor. Bir de şöyle bir şey oluyor. Aramaya bastık mesela. Şebeke çekim gücü 2-3 diş birden düşüyor sonra artıyor yavaş yavaş. Hat PTTCell.

O detaylara hiç dikkat etmiyorum..  

3 g de ve 4.5 g de ikisinde de sorunu yaşıyorum  buna dikkat ettim sadece

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Olaya farklı bakmak lazım. Bence sorun kulakta olabilir. Başkasının kulağıyla denedin mi Emmi? :tongue2:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ersev Kaya yazdı:

Yer İngiltere imiş.

Akşam haberlerini izleyince bizde ne cinsel saldırılar oluyor, görüyoruz.

Mesela adam bu kızın sutyeni yok bile diyebiliyor. Detaycılık önemli.

Bikere ile bişey olmaz diyorlar.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Iphone7 kullanıyorum hala

Şebekem Turkcell

İlk aradığımda karşı tarafa sesim gitmiyor. Kapatıp tekrar aradığımda bir sorun yaşamıyorum. Bu nadiren oluyor ancak oluyor. 

Hattı başka bir telefonla denemedim, telefonu başka bir hatla denemedim, çünkü telefonumu ve telefonumdaki uygulamaları yoğun olarak kullanıyorum. 

Benzer sorun yaşayan oldu mu ?

Muhtemelen sebep nedir ?

Sim kart problemi olablir mi ?

Aynı sorunu samsung s9+ vodafone şebekesinde ara ara yaşıyorum. Baz istasyonlarının hat yoğunluğundan sim hattımızdaki sinyali beklemeye aldığını düşünüyorum. çözümü hattı bekleme modundan uyarıp aramak ya baz istasyon aratıp sinyali güçlendirmek veya arama yapıp kapatıp sonrasında aramak gibi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mahmut Yıldız yazdı:

Olaya farklı bakmak lazım. Bence sorun kulakta olabilir. Başkasının kulağıyla denedin mi Emmi? :tongue2:

Denedim :)

Ben duyuyorum.. değişik müşterilerde denedim.. aloo aloo sesin gelmiyor diyorlar.. Bir kaçı da tünele giriyorum falan dedi.. 

Metin Uzunoğlu yazdı:

ya baz istasyon aratıp sinyali güçlendirmek veya arama yapıp kapatıp sonrasında aramak gibi. 

Hımm.. arıyormuş gibi yapıp vazgeçmek.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir kaçı da tünele giriyorum falan dedi.. 

Adamın parasını alacaksın diye ilk aradığında duymamazlıktan geliyor. Şey yapıp, yüzsü.. pardon, tekrar aramayı deneyince duyuyor. 

Böyle yapan birinin biliyorum ama kel değil, taciz etmiş olmayalım. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mahmut Yıldız yazdı:

Şey yapıp, yüzsü.. pardon, tekrar aramayı deneyince duyuyor. 

Aynen aynen.. hemen tekrar arıyorum.. O zaman duyuyorlar. :)

Kaçarı yok, teslim olayım bari mi diyorlar acaba :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynen aynen.. hemen tekrar arıyorum.. O zaman duyuyorlar. :)

Kaçarı yok, teslim olayım bari mi diyorlar acaba :)

Kaçınılmazsa, tadını çıkar.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Önder Özcan yazdı:

Turkcell hat, arama yaptığımda arama normalden geç düşüyor. 2-3 sn sonra karşı tarafın çalması gerekirken 8-10 sn lere çıkıyor çalma süresi. Başka sorum yok.

açmıyor olabilirlermi???

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğan Arşiray yazdı:

açmıyor olabilirlermi???

Kesin açmıyorlardır onun telefonu.. 

Genelde fırçalayarak başlıyor o da.. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Bende bir sıkıntı yaşıyorum telefon ile konuşurken sesim karşı tarafa gitmiyor ben aradıysam kapatıp karşı taraf arıyor vr her şey düzeliyor ya da tam tersi, bulunduğum yer de telefonda değişmeden sorun değişmiş oluyor.

Sim kart benimde aklıma yattı 6 yıllık kart var içinde telefon 2 yıllık ve hiç çarılmadı paslanma vb gibide olablir mi🤥

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kasko ve sigortan bu sefer %50 indirimli olmuş diye konuya girmek lazım. O zaman karşıdan bir daha söyle diye cevap gelirse kandırdım dersin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Hem turkcell hem de telekom hattım var aynı telefonda takılı çift hat kullanıyorum 

Günlük 10 aramanın belki 3 ü böyle olur, hatta bazen karşıya ses gitmediği gibi, numarayı bulup ara dediğin zaman hiç bir şey yapmadan bekliyor.

Sorun hat simkart veya şebeke problemi değil, telefonun yazılımıyla alakalı.

Dün Andorid 12 ye yükselttim makineyi, her şey düzeldi.

İos da da aynı sorun oluyor, buradaki arkadaşımız böyle takılınca abi uçak modu aç kapa yapıyorum düzeliyor diyor...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Denedim :)

Ben duyuyorum.. değişik müşterilerde denedim.. aloo aloo sesin gelmiyor diyorlar.. Bir kaçı da tünele giriyorum falan dedi.. 

..

Ne kaa ayıp

Doğan Arşiray yazdı:

açmıyor olabilirlermi???

Olabilemezler

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Dün Andorid 12 ye yükselttim makineyi, her şey düzeldi.

Benimki çoktandır böyle.. yazılım aldı.. sorun aynı.. 

Uçak moduna geçimesine gerek yok. tekrar arasın düzeliyor :)

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benimki çoktandır böyle.. yazılım aldı.. sorun aynı.. 

Uçak moduna geçimesine gerek yok. tekrar arasın düzeliyor :)

işte böyle olunca baz istasyonuna tam güçle vs. bağlanmış oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...