İçeriğe Yönlendir

Golf 7 - Sol Ön Kapının Tekrar Boyanması için Kocaeli'nde İyi Bir Boyacı arıyorum...

Tuluhan Şıpka

Recommended Posts

Tuluhan Şıpka

Merhabalar,

Geçen sene içinde eşimle bazı kararlar alıp İstanbul'dan Kocaeli-Değirmendere'ye yerleştik. İstanbul'dan ayrılacağımız son gün gece araç sokakta park halinde iken birileri sol ön kapıya çarpıp kaçtı. Kimin yaptığı ile ilgili herhangi bir kayıt vb. maalesef ki bulamadık. Her neyse ben aracı uzun bir süre öyle kullandım fakat eşim böyle çok kötü duruyor diye söylenmeye başlayınca güya tanıdığın tanıdığı bir kaportacıya hem kapının düzeltilmesi için hem de boya için verdim. Aracın boya kodu üzerinden boya alındı ve usta hiç boya üzerinde eskime payı için bir çalışma yapmadan boyadı... Cevap olarakta ''6 ay bi  güneş görsün düzelecektir oldu. Bir süre geçip yine düzelmezse geri getiririm dediğimde tabi başımızın üzerinde yerin var modu aktif halde ben 5 ay sonra geri getirdiğimde pek konuşkan modlu usta sürekli laftan kaçar bir hal olunca iyi sen bilirsin modunda çıktım yerinden.

Aracın kapı boyanmış hali şu şekildedir: 

https://www.hizliresim.com/ljdxrfc

Kısaca Kocaeli'nde tavsiye edebileceğiniz bir boya ustası var ise memnun olurum...

• Şaşkın 3
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Göz var izan var atasözünün vücut bulmuş hali mübarek o nasıl boya...Madem güneş yiyince normale dönüyor fabrika boyası nolacak bu sürede.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka
Çağatay Kılınç yazdı:

Göz var izan var atasözünün vücut bulmuş hali mübarek o nasıl boya...Madem güneş yiyince normale dönüyor fabrika boyası nolacak bu sürede.

O zaten solduğu kadar solmuş gözüyle bakıyor işte

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

tungsten bu.. lb7w.. Dert etmemek lazım nasılsa bir kez yapılmıs.. Baska bir yerde tekrar halledilir.. cok ta güzel olur. hic canınızı sıkmayın hallolur insallah..

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka
Alpay Sumer yazdı:

tungsten bu.. lb7w.. Dert etmemek lazım nasılsa bir kez yapılmıs.. Baska bir yerde tekrar halledilir.. cok ta güzel olur. hic canınızı sıkmayın hallolur insallah..

LA7N limestone gray metallic diye geçiyor bu. Tungsten bir açık rengi bunun…inşallah bulursak iyi bir usta halolucak…

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tuluhan Şıpka yazdı:

LA7N limestone gray metallic diye geçiyor bu. Tungsten bir açık rengi bunun…inşallah bulursak iyi bir usta halolucak…

ben resimden yanıldım demekki.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Boyacı bilmem de Değirmendere güzel tercih. Sahildeki çay bahçeleri bile bir ayrı güzel. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ne tres gitmişse çok ters gitmiş :crazy: bazı renklerde zemin astar rengi de değişik olur, böyle birşey olabilir bunda vey verniği farklı olabilir, bence yetkili servise gidin. sıkça bu rengi çalışmış olana yani. kolay bir renk değil, arka kapı ve ön çamurluğa da gölge girilmesi gerekebilir. mondeo mk4 te bu ton vardı, yan paneller komple boyanırdı

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka
Çağlar Bayur yazdı:

ne tres gitmişse çok ters gitmiş :crazy: bazı renklerde zemin astar rengi de değişik olur, böyle birşey olabilir bunda vey verniği farklı olabilir, bence yetkili servise gidin. sıkça bu rengi çalışmış olana yani. kolay bir renk değil, arka kapı ve ön çamurluğa da gölge girilmesi gerekebilir. mondeo mk4 te bu ton vardı, yan paneller komple boyanırdı

Yetkili servisle konuştum. Renk için özel çalışma yapmıyoruz yani renk solmuşsa (sonuçta 6 yaşında araç) koyu kalabilir tekrar dediler.

Boyattığım ustaya göre vernikten dolayı böyle olmuş. Yanlara girme ileride araç satılırken o kısımlarıda boyalı görülmesi açısından istemedim. Ama sanırım bir sonraki boyamada yaptırcam gibi...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tuluhan Şıpka yazdı:

Boyattığım ustaya göre vernikten dolayı böyle olmuş.

bu yüksek ihtimal

Tuluhan Şıpka yazdı:

Yetkili servisle konuştum. Renk için özel çalışma yapmıyoruz yani renk solmuşsa (sonuçta 6 yaşında araç) koyu kalabilir tekrar dediler.

azına kürekle girmek lazım, ecnebiden alacak başka şeyler de var, önce servisçiliği öğrensinler

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka
Çağlar Bayur yazdı:

bu yüksek ihtimal

azına kürekle girmek lazım, ecnebiden alacak başka şeyler de var, önce servisçiliği öğrensinler

Sonuçta yeniden boyanacak... Sadece vernik tekrar atılsa fark olur mu sizce Çağlar Bey?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Fırat Önal yazdı:

Bu işletmenin ruhsatını iptal etmek gerek. 

İşletmeyi değilde ustalık belgesini iptal edip çıraklığa terfi ettirmek gerek.

Tuluhan Şıpka yazdı:

Sonuçta yeniden boyanacak

Bence yanlarını boyanmadan iyi iyi bir usta ile çözülür.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka
Metin Uzunoğlu yazdı:

İşletmeyi değilde ustalık belgesini iptal edip çıraklığa terfi ettirmek gerek.

Bence yanlarını boyanmadan iyi iyi bir usta ile çözülür.

Umarım...usta bulabilirsem baakalım :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tuluhan Şıpka yazdı:

Sonuçta yeniden boyanacak... Sadece vernik tekrar atılsa fark olur mu sizce Çağlar Bey?

tekra rolmaz, zemin zımparalancak baştan boyanacak, usta değil de boya nalburu burada kilit nokta. zamane renklerde bu sorun hep var olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Can Ebren

Allahtan renk tutsun diye komple boyayalım aracı dememiş🙃

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka
Ali Can Ebren yazdı:

Allahtan renk tutsun diye komple boyayalım aracı dememiş🙃

Adam zaten araç şahin falan olsa full bir tarafı boyardık ama buna yazık falan dedi...sağolsun :)

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Sani Gerşon yazdı:

Bunu yapan boyacı kör oldu sonrasında...

Bence adam boyamaya başlarken bile körmüş :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Boya rengini araba üzerinden okuyacak veya renk kodunu girip yaşına bakıp solma payına göre hazırlayacak bir sistem yok mu acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Nihat Palolu yazdı:

Boya rengini araba üzerinden okuyacak veya renk kodunu girip yaşına bakıp solma payına göre hazırlayacak bir sistem yok mu acaba?

Bunu yapan bir sistem/cihaz var diye biliyorum ben. Güneş altında boyanın durumunu okuyup ona göre karışım yapmayı sağlıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nihat Palolu yazdı:

her rengin varyantı var, mesela biz beyaz deriz, 41 farklı varyantı olanı görmüştüm, yani nano ton farkları oluşturan farklı karışım miktarları, mesela 1 lt boyada 1gr siyah farkı gibi. vw varyantı en az hatta tek olan renk yapardı, aynı siyah farklı modellere bile atılırdı, avantajlı idi, bir rengi önceden başarılı olarak yapmış nalbur kendisine ait bir reçete yapar ve o renk %99 tutar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...