İçeriğe Yönlendir

2004 Focus MK1 P0301 Kod Problemi

A.Kadir Yılmaz

Recommended Posts

A.Kadir Yılmaz

Merhaba arkadaşlar 2/3 aydır P0301arıza kodu  yakmakta  1 silindir arızası ve araç ta LPG li olunca direkt supap diyoruz ve ustam da öyle dedi , fakat 20 çalışanı olduğu halde kompresyon testi için gerekli cihazı yok , nasıl böyle olur bilemiyorum artık , farklı bir servise gittim ve ölçtürdüm emin olmak adına ezbere iş yapmayalım diye sonuç iyi bence sırasıyla silindir ölçümü bu şekilde 1-10,5 / 2- 11 / 3-10  / 4 -10 bar , ve supap eledik buji buji kablosu , bobin değiştik sorun devam ediyor , farklı fikirler atıldı ortaya ECU dan olabilir diye , bu arada araç 115 bin km de 3 bin km LPG takıldı BRC olarak  , sistem kendini amorti etti de çözüm kapak açmak mı ve İstanbul anadolu yakası ve Kocaeli bölgesi işinin ehli servis tavsiyesi istiyorum mümkünse , kompresyon test çıhazı olmayan servise gitmem artık ,değerli yorumlarınızı bekliyorum .tşkkler 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

3bin km'de araç lpg yüzünden subap yemez. Ancak silindir basınçları alt limitte. Olması gereken 12 13 bar.

Bence takılan buji - buji kablosu ve bobin sorunlu olabilir.

@Mehmet Ozyurek 3 kere sıfır arızalı bobini bulmayı başarmıştı diye hatırlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sorun lpg dir.  
Benim mondeo da lpg de zorlayınca bu kodu verirdi ama benzinde yapmazdı. 
Ben lamba yanmaya başlayınca ya gazı keser ya benzine geçerdim. Lamba sönerdi.  
Kompresyon sonuçları bence normal.  
Lpg ciye gidin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A.Kadir Yılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sorun lpg dir.  
Benim mondeo da lpg de zorlayınca bu kodu verirdi ama benzinde yapmazdı. 
Ben lamba yanmaya başlayınca ya gazı keser ya benzine geçerdim. Lamba sönerdi.  
Kompresyon sonuçları bence normal.  
Lpg ciye gidin. 

AFR ayarı da yapıldı bilemiyorum artık , elimde 3 adet keyfi değişmiş bobin buji kablosu buji mevcut hep aynı arızayı verdi hepsinde ve şimdi sıfır taktığım da  aynı sorun

devam ediyor 

Çağlar Bayur yazdı:

lamba yakma harici bir sorun var mı

1 ci siilindir yakıtı kesilince heredeyse hissedilmiyor ve araç biraz sarsıntılı çalışıyor ve yokuşlarda güç kaybı var 

Yorum bağlantısı
A.Kadir Yılmaz
Sani Gerşon yazdı:

3bin km'de araç lpg yüzünden subap yemez. Ancak silindir basınçları alt limitte. Olması gereken 12 13 bar.

Bence takılan buji - buji kablosu ve bobin sorunlu olabilir.

@Mehmet Ozyurek 3 kere sıfır arızalı bobini bulmayı başarmıştı diye hatırlıyorum.

Merhaba araç daha 3 bin km deyken LPG takıldı yani 112 bin km full LPG de kullanıldı. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
A.Kadir Yılmaz yazdı:

Merhaba araç daha 3 bin km deyken LPG takıldı yani 112 bin km full LPG de kullanıldı. 

Hımm, Subap olabilir bu durumda tabi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
A.Kadir Yılmaz yazdı:

1 ci siilindir yakıtı kesilince heredeyse hissedilmiyor ve araç biraz sarsıntılı çalışıyor ve yokuşlarda güç kaybı var 

kompresyon testini bir daha yaptırın derim o zaman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
A.Kadir Yılmaz yazdı:

AFR ayarı da yapıldı bilemiyorum artık , elimde 3 adet keyfi değişmiş bobin buji kablosu buji mevcut hep aynı arızayı verdi hepsinde ve şimdi sıfır taktığım da  aynı sorun

devam ediyor 

Benimkinde lamba yakma harici sorun olmazdı.. 

Önce göz kırpmaya başlar sonra yakar ama aynı hatayı verirdi.. 

AFR ye inanmıyorum ben. 

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

LPG enjektör borularında yırtık olabilir yada benzin enjektör dip oringlerinde vakum kaybı olabilir extra bunlara bakılabilir. 

Arızayı silin sonra benzinde kullanın sonuç nedir bakın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Aslında çok basit olarak arıza kodu silinip vuruntu sensörü fişi çekilirse tekleme kodlarını sistem algilayamaz sadece p0325 kod kalır vuruntu sensörü sinyal kaybı diye. 

Bu şekilde araç benzindeyken güç denemesi yapılabilir halen güç kaybı varsa subaplarda sorun olabilir.

** Kendi focus 1 aracımı 170 binde aldığım da subap yataklari çoktan laçka olmuş güç kaybı vardı subaplar yenilendi motor gücü çok arttı.  Sizin km de az değil sorun subaplar olabilir. 

Yorum bağlantısı
A.Kadir Yılmaz
Ömer Sarıgül yazdı:

LPG enjektör borularında yırtık olabilir yada benzin enjektör dip oringlerinde vakum kaybı olabilir extra bunlara bakılabilir. 

Arızayı silin sonra benzinde kullanın sonuç nedir bakın

yırtık yok maalesef ama oringlere bakılabilir

Çağlar Bayur yazdı:

150 km falan sadece benzinde kullanıp denendi mi

yok denenmedi Ecu sıfırlayıp deneyelim bakalım sonuç ne çıkacak

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...