İçeriğe Yönlendir

E-Ticaret Eğitimleri

Fatih Evcin

Recommended Posts

Fatih Evcin

Merhaba,

Eşim için, internet üzerinden kendisinin yaptığı el yapımı süs ürünlerini satmayı düşünüyoruz. ( benzer ürünlerin ilanlarına rastlıyoruz. ) 

Bu işin hemen olmayacağını eğitimden geçmek gerektiğini düşünüyoruz. Nette gördüğüm kadarıyla online eğitimler bir hayli fazla , hatta siteler için özel eğitimler var.

Önereceğiniz yada alıp memnun kaldığınız eğitim programları var mıdır? Yada farklı fikirler?

Şimdiden teşekkürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Eğitim mi? Program mı?

Bir vergi levhası tamam, taktik yok bam bam bam.

Etsy denilen yeri öğrenerek başlamanızı tavsiye ederim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Bu işin eğitimi yok, bol satışın yolu eğitimden geçer diye inanılıyorsa hayal kırıklığı olur.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Nihat Palolu yazdı:

Bu işin eğitimi yok, bol satışın yolu eğitimden geçer diye inanılıyorsa hayal kırıklığı olur.

Sizin site başladı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Emre Şimşek yazdı:

Sizin site başladı mı?

Yarım yamalak başladı. Ama henüz kredi kartı ile ödemeyi aktif etmedim. Havale ile çalışıyor şu an.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

instargramdan bambambam eşe dosta like ve beğeni mesajı yazdırılacak o kadar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

instargramdan bambambam eşe dosta like ve beğeni mesajı yazdırılacak o kadar

Acaba halen orda vergi levhası olmadan satışa imkan tanıyorlar mıdır. Gerçekten büyük bir pazar var instada. 

Nihat Palolu yazdı:

Yarım yamalak başladı. Ama henüz kredi kartı ile ödemeyi aktif etmedim. Havale ile çalışıyor şu an.

Vesileyle tekrar hayırlı olsun Nihat Bey link alabilir miyim?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Emre Şimşek yazdı:

Acaba halen orda vergi levhası olmadan satışa imkan tanıyorlar mıdır. Gerçekten büyük bir pazar var instada. 

Vesileyle tekrar hayırlı olsun Nihat Bey link alabilir miyim?

https://www.ampulsan.com/

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Nihat Palolu yazdı:

amaç bol satış değil, doğru ve usulüne uygun.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Amaç para kazanmak mı yoksa zaman geçirmek mi ? 

İnternet satışının artık bana göre suyu çıktı... Herkes orada bir şeyler satmaya çalışıyor... Aklına ne gelirse... 

İnstagram ortamı zaten laçka, güvenilir satıcı bulmak çok zor... Bu sefer güvenilir sitelere yöneliyorsun onda da komisyon oranları deli gibi...

İşin sadece hamallığını yaptığınla kalıyorsun...  

Yap sattan ziyade al sat bana her zaman daha mantıklı gelmiştir... 

Youtube de Yiğit Tuna yı takip et derim... Eğitimleri güzel, anlaşılır ve ücretsiz... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Cem Işık yazdı:

Abi site çalışmıyor, sorun mu var acaba?

Bende normal çalışıyor, hem bilgisayar hem de mobilden baktım.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

İnsta bu işe başlamak için en iyi seçenek.  Hacim artarsa eticaret sitesine yönelmek daha doğru. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

Eğitime gerek yok. Kolayca bulabileceğiniz birtakım genel yazısız kurallar var. Trendyol vb. sitelere mağazanızı açıp ürünleri fotoğraf ve bilgileriyle ekleyeceksiniz. 

Fiyatınızı benzer ürünlerin fiyatlarını baz alarak ve trendyolun veya farklı bir alışveriş sitesi kullanıyorsanız onun komisyonunu da ekleyerek oluşturacaksınız. 

Instagramda da benzer şekilde profil oluşturup eşe dosta beğendirin sonrasında başlangıç için tek seferlik takipçi satın alın 3000-4000 tane etkileşim artsın. Ürünlerin fotosunu ekleyin ve bilgileri yazın bir de # ile en az 4-5 etiket yapıştırın her paylaşıma ürünlerle ilgili. 

Canlı tutulursa normal takipçiniz de artar etkileşiminiz de. 

Ek iş olarak saat satan bir arkadaşım var instada ty hb gg de filan her yerde mağazası var. Zamanım olsa ben de yapıcam da fırsat yok. :)

Başta da dediğim gibi eğitime gerek yok eğitim dedikleri şeyler para tuzağı onların vereceği bilgileri internette kolayca bulabilirsiniz. 

Son olarak eğer kendi websitenizi açacaksanız iyi bir yazılımcıyla çalışın ona verdiğiniz paranın dönüşü kat be kat olur. Alışveriş sitelerinde mağazalara ürün görseli ekleme vs hiç bilmiyorsanız bile nette video vs çok bilgi var bulup kendiniz yapın. Paranız cebinizde kalsın. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Nihat Palolu yazdı:

Bende normal çalışıyor, hem bilgisayar hem de mobilden baktım.

Abi bilgisayar açmadı, telden açılıyor anlayamadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Trendyol Hepsiburada'da bunların sistemlerinin ücretsiz eğitimi oluyor, dönem kampanyalarını ve komisyon oranlarını vs takip ederek satışlarınızı da artırabilirsiniz. Genelde hızlı kargo ve iyi paketleme ile puanınızı yüksek tutarsanız, satışlarda doğru orantılı artıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

El işçiliği ürünlerde, pazar yeri veya e-ticaret sitesinden çok, sosyal medya platformları daha çok iş görür.

Müşteri ile birebir iletişim içine girilir ve tahsilat gönderim koşulları konuşulur.

Bizim akrabalarda çok denedik bunu, e-ticaret sitesi veya pazar yerlerine girdik, bir sürü problem çıkıyor.

Şimdi yaptıklarını sosyal medya hesaplarından yayınlıyorlar, beğenileni gönderiyorlar, sipariş alıyorlar oradan yapıp gönderiyorlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Fatih Evcin yazdı:

amaç bol satış değil, doğru ve usulüne uygun.

En iyi en doğru eğitmen müşteridir, işin içine girince sizi çaktırmadan eğitir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Ticimax,T-Soft,İdeaSoft vb gibi e-ticaret sistemi paketleri içeren firmalar ile başlangıçta pazaryeri(ty,hb,gg,n11) firmalarına mı yönelmek yoksa kendi sitemiz ile satışa mı odaklanmak gerekir bende bu konuda ikilemler oluşuyor.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Recep Demirci yazdı:

Ticimax,T-Soft,İdeaSoft vb gibi e-ticaret sistemi paketleri içeren firmalar ile başlangıçta pazaryeri(ty,hb,gg,n11) firmalarına mı yönelmek yoksa kendi sitemiz ile satışa mı odaklanmak gerekir bende bu konuda ikilemler oluşuyor.

Paket kiralayın bence. Kendi işiniz kendi markanız olur. Arayan soran çok olur. Pazaryerinde bunlar olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüketici olarak, internetten birşey alacak isem, hb/n11 bana güvence hissetiriyor, öyle bir zamandayız ki...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Instagram' dan başlayacaksınız kesinlikle takipçi satın alma, takipçi kazanma etkinliklerine katılmayin.

Instagram algoritması su şekilde çalışıyor ilk önce sayfanizda belli oranda kişiye gönderileri gösteriyor (atıyorum Yüzde 10 ) oradan talep görmesine göre diğer kişilere kısım kısım gösteriyor. 

Eğer ilk etapta bot takipçilere gösterirse oradan da talep gelmeyeceği için erişimiminiz sıfırlanır dolayısıyla buyuyemezsiniz.

Instagram düşünürseniz naçizane bildiklerimizi aktarmaya çalışırız. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

tüketici olarak, internetten birşey alacak isem, hb/n11 bana güvence hissetiriyor, öyle bir zamandayız ki...

web sitesini düzgün yapıp başkalarında olmayan ürün resimlerini belirli bir standartta yüklersen güveniyorlar abi, ana merkez büyük firma falan diye güveniyorlar.

Pazaryerinde havale/eft yok, bizde var, kullanan da çok.

Önden faturayı görmek isteyen firmalar da var. Faturayı görüp öyle ödemeyi yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...