İçeriğe Yönlendir

225/45/17 Lastik Tavsiyesi

Emrah Korkmazz

Recommended Posts

Emrah Korkmazz

Kuzenime Egea bakıyoruz diye konu açmıştım.Aracı aldık,2021 model Egea fakat aldığımız kişi 2. sahibi ve al-sat yapan birisi.Maalesef 2021 model arabanın lastiklerini satmadan değiştirmişler,üzerindeki lastiklerin durumu iyi değil.Aldığımız kişi benim aldığımda bu şekildeydi demiş kuzene,doğru-yanlış bilmiyoruz.Mecburen 4 tane yazlık lastik alınacak 225/45/17 ebadında ve maalesef 45 yanak bizim memlekete hiç uygun bir lastik değil,bir arkadaşımda vardı,sürekli balon oluyordu lastikleri.Yanak 50 yapılsa nasıl olur Egea'da? Ya da 45 yanak balona dayanıklı lastik tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

500l grubunda aynı ebat yerine 215 50 17 yapıp memnun kalan çok kişi var, 1.9 çap değişimi var sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Selçuk Bakış yazdı:

500l grubunda aynı ebat yerine 215 50 17 yapıp memnun kalan çok kişi var, 1.9 çap değişimi var sorun olmaz.

Çok teşekkürler,bir bakayım ben de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Emrah Korkmazz yazdı:

Çok teşekkürler,bir bakayım ben de.

Senin lastiklerin aynısını al. Bu arada benim 235 45 18 yazlık nokianlar Finlandiya üretimi, 215 55 17 ve 195 50 15 kışlıklar Rusya üretimi.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Arabanın orijinal lastik ölçüsüne baktınız mı? Üzerinde takılı olanlar doğru ölçü olmayabilir. 45 yanakta 235 taban 17 jant’ı 5 yıldır kullanıyorum bir problem yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Nihat Palolu yazdı:

Arabanın orijinal lastik ölçüsüne baktınız mı? Üzerinde takılı olanlar doğru ölçü olmayabilir. 45 yanakta 235 taban 17 jant’ı 5 yıldır kullanıyorum bir problem yaşamadım.

235 45 ile 215 50 muadil lastik.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Nihat Palolu yazdı:

takılı olanlar

Ölçü doğru Abicim, 17ler Fiat grubunda 225 45 17 ile geliyor genellikle. 500 kullanıcıları 215 50 yapıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Metin Uzunoğlu yazdı:

235 45 ile 215 50 muadil lastik.

235’i tercih ederim hocam o ne öyle kıl gibi 215. Lastik dediğin çamurluğun içini dolduracak, direksiyonu çevirince tüm heybetiyle dışarı çıkacak 🙂

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Nihat Palolu yazdı:

Ebat doğru,225/45/17.

Metin Uzunoğlu yazdı:

Senin lastiklerin aynısını al. Bu arada benim 235 45 18 yazlık nokianlar Finlandiya üretimi, 215 55 17 ve 195 50 15 kışlıklar Rusya üretimi.

Abi benim ebat uyuyor galiba dediğin gibi ama işin muayene boyutunu da bi araştıralım.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

225 45 17 ebat ama XL özellikli olursa bence sorun olmaz. Fabrika çıkışı XL lastik ile geliyordu.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Evren Erakçora yazdı:

225 45 17 ebat ama XL özellikli olursa bence sorun olmaz. Fabrika çıkışı XL lastik ile geliyordu.

Size katılıyorum ama üzerindeki lastiklerden biri XL Continental ve onda da balon var.XL yanak ve sert hamurlu bir 225/45/17 bulmak lazım.

Tevfik Işık yazdı:

Falken.

Tam bir f/p lastigi...

Ben de şu an Falken kullanıyorum fakat taban bozuk gelebiliyor Falkenlerde.Bayiden alınırsa olabilir.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Bu ebat delince conti sport contact 5 aklıma geliyor. Şiir gibi lastikti...

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Murat Atagenç yazdı:

Bu ebat delince conti sport contact 5 aklıma geliyor. Şiir gibi lastikti.

Continentaller yumuşak olduğu için balon yapma ihtimali yüksek diye düşünüyorum 45 yanakta.

Bridgestone Turanza T005 XL yanak nasıldır acaba 45 yanak olarak düşünürsek?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

225 45 17 zaten balon ihtimali olan ebat. 215 50 17 kullanılabilir ama 225 45 17 de 4 lastikte 1 tanesi bedavaya gelir hemen hemen.

Ben Nokian kullanıyorum 2. takım ve eski takımda balona rağmen tekrar aldım konfor ses tüketim ve ıslak zemin yol tutuş öne çıkıyor bu markada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Akbal yazdı:

225 45 17 zaten balon ihtimali olan ebat. 215 50 17 kullanılabilir ama 225 45 17 de 4 lastikte 1 tanesi bedavaya gelir hemen hemen.

Ben Nokian kullanıyorum 2. takım ve eski takımda balona rağmen tekrar aldım konfor ses tüketim ve ıslak zemin yol tutuş öne çıkıyor bu markada.

Nokian biz de kullandık uzun yıllar hala kışlıklarını kullanmaya da devam ediyoruz.Kışlık konusunda kesinlikle size katılıyorum,Nokian'ın üzerine lastik tanımam ben de ama yazlık konusuna gelirsek biraz hızlı yıpranıyor Nokianlar ama çok konforlular.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Nokian biz de kullandık uzun yıllar hala kışlıklarını kullanmaya da devam ediyoruz.Kışlık konusunda kesinlikle size katılıyorum,Nokian'ın üzerine lastik tanımam ben de ama yazlık konusuna gelirsek biraz hızlı yıpranıyor Nokianlar ama çok konforlular.
Doğrudur ben zaten en fazla 3 yıl kullanıyorum o yüzden yıpranmaya fırsat bulamıyor [emoji3]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emrah Korkmazz yazdı:

Hanımın fiestada 195 50 15 hankook var ölçü itibari ile yanakları daha ince 45k km ve 6. Yılında (kışlıklarla) tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Hanımın fiestada 195 50 15 hankook var ölçü itibari ile yanakları daha ince 45k km ve 6. Yılında (kışlıklarla) tavsiye ederim.

Abi aslında Ventus Prime 3 listemizde olan bir model, hakkındaki yorumlar bayağı iyi.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Onda Ventus Prime 4 çıktı daha geliştirilmiş bir model.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Koray Demir yazdı:

Onda Ventus Prime 4 çıktı daha geliştirilmiş bir model.

Prime 4ten haberim yok,ona da bakalım.Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

fiyatlar ne olmuş böyle ya... ben aynı ölçüyü 16 ya düşürdüm mercedes te. jant değişebilirse daha konforlu olur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

fiyatlar ne olmuş böyle ya... ben aynı ölçüyü 16 ya düşürdüm mercedes te. jant değişebilirse daha konforlu olur.

ölçüsüdüşmüş mersolarınız öldüm fiyatına.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Döndük dolaştık kuzenin araba için Continental Premium Contact6'da karar kıldık.Balon ihtimaline karşı da 94 Y XL yanak olanını tercih ettik.Tanesi 1425tlden 4 tanesi 5700tlye mal oldu internet üzerinden.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...