İçeriğe Yönlendir

Deri Döşemeye Ne Yapalım?

Selim Bilgin

Recommended Posts

Selim Bilgin
(düzenlendi)

A6 ile iki seneyi doldurduk, aldım alalı döşemelere el atacağım ama bir türlü sıra gelmemişti. Mevcut ekonomik durumda satıp yenisini almak da çok mümkün görünmediğinden artık içini de sıfırlama zamanı geldi diye düşünüyorum.

Seçenekler;

1- Art Car'da komple Nappa deri ile kaplama: tahmini 20-22 bin TL

2- Altın Uç'da komple Nappa deri ile kaplama: 16.850 TL (sitesinde yazan fiyat)

3- Maslak Global Leather'da çok yıpranan parçaları değiştirip tüm koltukları su bazlı deri boyasıyla boyama: tahmini 10-12 bin TL

Deri boyama konusunda bir kısım çok karşı, global leather ile görüştüm, boyalarının özel deri boyası olduğunu, sıfır porschelere dahi renk değişimi için işlem yaptıklarını hiç bir sorun olmayacağını söylüyorlar. Benim de tercihim o yönde gibi. Bir de derilerin çoğu parçası sağlam, öyle paramparça değil. Onun için mevcutu çöpe atmak mantıklı gelmiyor.

Tecrübesi olan var mı bu konularda?

İç mekan bu şekilde, yıpranmalar çok belli olmuyor fotoğrafta. Ama özellikle sürücü koltuğunu daha önce oto boyasıyla boyamışlar durumu kötü bayağı.

Sürücü koltuğunun orjinal minderini de aldım Audi'den, iç minderi de değişecek.

interior1.jpeg

interior2.jpeg

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

yırtık değilse, ve bu parasızlıkta; bence olması gereken kalitede deri dolgusu, deri boyası çeşitleri, bir sprey tabanca ve küçük kompresör, isopropil alkol ve mat son kat cilası alırsan sne bu işi yaparsın ve çok da güzel olur.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Ben olsam 3. secenegi yapardim. Gordugum, okudugum yorumlarda Global Leather bu işin iyilerinden.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

3.... orjin orjindir, kumaş koltuk deriye çevrilebilir de bunlar kalsın. sünger felan takviyesi varsa içine takılabilir :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Aynı renge boyanacak ise tamir ve boya mantıklı,
Deri kaplama yenilenecek ise kenarlar daha koyu renk deri orta kısımlar ise daha açık renk süet mis gibi yakışır [emoji108]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Altın uç çok güzel işçilikle yapıyor döşemeyi. Çok düsgün esnaflar. Sitedeki fiyata bakma Selim abi. Çok güzel pazarlık yapılıyor. Biz Ankara'dan gidip a6 c4 kasaya yaptırmıştık. Döşeme derisini beraber seçmiştik toptancıdan. Diğer söylediğin firmayı bilmem ama altınuçu şiddetle tavsiye ederim. Aldışı parayı fazlasıyla hakediyorlar

Globalden çok daha ucuza çıkacağına eminim altınuçda. Arayıp görüşmek lazım. Halin arka taraflarındaydı yeri. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Altın uç sahibi esnaf bi abi deri direksiyon yaptırmıştım ben. Boya işlerine yanaşmaz ama onlar bende c i için demiştim olmaz felan dedi 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğan Arşiray yazdı:

yırtık değilse, ve bu parasızlıkta; bence olması gereken kalitede deri dolgusu, deri boyası çeşitleri, bir sprey tabanca ve küçük kompresör, isopropil alkol ve mat son kat cilası alırsan sne bu işi yaparsın ve çok da güzel olur.

Bende ne o teçhizat ne de yetenek var. :)

Tevfik Işık yazdı:

Ben olsam 3. secenegi yapardim. Gordugum, okudugum yorumlarda Global Leather bu işin iyilerinden.

Gittim görüştüm güven verdiler bana da.

Çağlar Bayur yazdı:

3.... orjin orjindir, kumaş koltuk deriye çevrilebilir de bunlar kalsın. sünger felan takviyesi varsa içine takılabilir :)

Sünger hazır bagajda geziyor 3-4 aydır. 🚬

Oğuzkan Erışık yazdı:

Altın uç çok güzel işçilikle yapıyor döşemeyi. Çok düsgün esnaflar. Sitedeki fiyata bakma Selim abi. Çok güzel pazarlık yapılıyor. Biz Ankara'dan gidip a6 c4 kasaya yaptırmıştık. Döşeme derisini beraber seçmiştik toptancıdan. Diğer söylediğin firmayı bilmem ama altınuçu şiddetle tavsiye ederim. Aldışı parayı fazlasıyla hakediyorlar

Globalden çok daha ucuza çıkacağına eminim altınuçda. Arayıp görüşmek lazım. Halin arka taraflarındaydı yeri. 

Yorumları çok iyi ama işte komple kaplama işine gerek yok gibi geliyor bana.

Art Car da bu işin kompetanıdır. 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Altın uç sahibi esnaf bi abi deri direksiyon yaptırmıştım ben. Boya işlerine yanaşmaz ama onlar bende c i için demiştim olmaz felan dedi 😛

Art Car ile konuştum, boya işi üçkağıtçı galerici işidir diye köpürdü. :) 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Kondisyon olarak içi güzel hatta bayağı iyi en iyisi kurcalamamak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Bakırel yazdı:

bende ondan dedim zaten. kendisi boyasa tatmin olacak.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Bakırel yazdı:

Belli olmuyor fotodan da sürücü koltuğu canımı sıkıyor. İlandakilerin geneline bakarsak evet bayağı iyi. :) 

Doğan Arşiray yazdı:

5 te bir fiyata kendin yaparsın. Karar verirsen, tarif ederim. 

Doğan Arşiray yazdı:

bende ondan dedim zaten. kendisi boyasa tatmin olacak.

Uğraşmak isterim ama cidden zamanım yok, kafayı yemek üzereyim vakitsizlikten.

Minder değişimi için döşeme sökülecek zaten + sürücü koltuğunun mekanizmasında boşluk var bulursam o değişecek. O arada en kötü önlere bir işlem yaptırmayı düşünüyorum. + direksiyon. Direksiyondaki sıkıntı da piyasada bu renk deri yok ve direksiyonu da yanlış boya ile boyamışlar. Kuvvetli çözücü ile üstündeki boya çözülüp orjinal rengi ve doğru boya ile boyanacak tekrar.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Nihat Palolu yazdı:

Yetkili servisten orjinal döşeme alın diyesim geldi. İşiniz zor :)

Fiyatını sormak aklıma geldi aslında da kalp hapım yanımda değil. :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Seçenek 3 bence de, Tamirat Tadilatta benzer işlemleri yaptıklarını görmüştüm. Çok da güzel olmuştu.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Tadilat tamirat ekibi sürekli deri koltukları tamir ettiriyor. Çok da güzel oluyor. 

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Mesajınızı okuyunca kafamda orası burası delik deşik koltuk canlandı ama resimlerde deriler gayet iyi duruyor. Direksiyonun rengi gitmiş ama koltuklarda kusur göremedim. Ben olsam hiç kurcalamam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Güzel bir deri temizliği ve bakımı ile bu iş kurtarır bence. Madem sünger de alındı, oda değişir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

Ben de mevcut kondisyonunun iyi olduğunu düşünüyorum, belki bakım ve  temizlik ile denildiği gibi güzel sonuç alınır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Altınuç işcilik ve esnaflık üst düzey. 

Orjinal deri tamir ettirilse uzun yıllar kullanılabilir. 

Komple döşeme yaptıracaksanız altınuç işciliği çok iyi. Sitedeki fiyattan daha düşük fiyata yaptırabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...