İçeriğe Yönlendir

2016 Fluence Icon+Prestij

İsa Acar

Recommended Posts

İsa Acar
(düzenlendi)

Çok çok severek almış olduğum 2011 Captiva ile yollarımızı ayırsak mı, ayırmasak mı? Şöyle olur, böyle olur, ucuza gider, yeni gelenin illaki masrafı olur derken satmaktan vazgeçmiştim.

Hiç hesapta yokken, işyerinden arkadaşım geldi, “abi senin araca müşteri var” dedi. 280 bine anlaştık, araba ekspertize girdi ve conta yanık çıktı, tabi bizim iş kaldı. Bilsem, on kere yaptırır, o şekilde hayatta binmezdim. Neyse, sağlık olsun dedik, motor açıldı, kendim binecek gibi ne var ne yoksa yaptırdım ve bayram öncesi 17.500,00 TL. cik masrafımızı yapıverdik.
Güzel oldu yakıtı da düşer artık derken düşmedi gitti. Artık yakıtına, psikolojik olarak da dayanamaz hale gelmiştim.

Yine bir gün sarı sitede ilanlara bakmaktan beyin kanaması geçirecek bir haldeyken, sağ olsun aynı arkadaş geldi ve yine “abi fulence var, 115 bin km, hatasız, sunroof vb..” lafı uzatınca, “ara len” dedim [emoji4] Aradı, iş çıkışı gidip baktık, kanım ısındı [emoji4] Oradan ekspertize geçtik, sorunsuz. Araç galerideydi, 18 Mayıs günü,  takas yaparak aldık; en sevdiğim, hiç beklemeden [emoji4] Benim 3-5 aydır satamadığım captivayı 7. gününde satıverdi galerici, ne de olsa işi bu.

Hiç bakmadığım bir araçtı; bu özelliklerde arasam, bu kadar temizini, dolusunu bulamazdım açıkçası.
115.300 km’ de
1.5 dci edc 110 hp
Hatasız (bir iki çizik var, sonradan gördüm, önemsiz)

Nasıl bir kaderim varsa, her aracıma lastiğini ben aldım, yedek anahtarını ben yaptırdım. Buna da aldık 4 lastik, anahtarı da en kısa zamanda yaptıracağım. Hemen yağ ve trigerini de değiştirdim. Termostat ve devir daimi de değiştirin demiştim, “gerek yok, sağlam” dediler ve değiştirmediler. Ama kışa girmeden termostatı değiştirmem gerekiyormuş, sağ olsun @Oğuzkan Erışık uyardı ve her türlü teknik desteği verdi [emoji4] Mehmet abimde kasko sigorta işlerini halletti sağ olsun. [emoji4]

Ailecek sevdik, aracın dolu olması bunda etken sanırım. Sunroof olmasaydı kızımla sorun yaşardık büyük ihtimal [emoji4] Anahtarsız giriş çıkış, çalıştırma falan çok iyi oldu [emoji4] Sağlamlık ve güven hissi konusunda bir şey diyemeyeceğim ama ona da şimdilik yapacak bir şey yok. Hayırlısı diyelim, kazasız sürüşler dilerim hepimize… [emoji4]

3f952b5a420115f63f7113dda5c38cd6.jpg

4e4893e564dc23bd195de4181dd318b3.jpg
d74997d330fb5bc1102b4ba5967863a6.jpg
ce9e490c199798cb624cdce1b794e53d.jpg
695501c571737b5f5d853685727581db.jpg
d39e52f2d31718da504daba39a66491b.jpg
c26591fa4641099307c52dacee2edb18.jpg
d772623c7cb42ba71f6b929f230fb245.jpg
6c6741607fc1ce40cbd7a7f5bdb29eff.jpg
de332effc9c47455ec7e3396fcf2a593.jpg

Hemen nazarlığımızı da taktık [emoji51][emoji16][emoji16]

bd7acb9d4de614447a75eb8471bdd461.jpg

tarihinde İsa Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 26
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Maşallah hem dolu hem yakışıklı. 2016 touch vardı bende en sevdiğim özelliği camları kilitleyince arka kapı çocuk kilitleri de kilitleniyordu. Kronik lafını pek sevmem ama termostat bende de olmuştu. İşin garibi ya hiç çalışma ya adam gibi çalış, yok yarım yamalaktı, bozuk mu değil mi diye kullanırken satıldı gitti. Viraja hızlı girince bırakacakmış hissi verir ama bırakmazdı(limitine kadar zorlamadım). 

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Hayırlı olsun. 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Maşallah araç çok yakışıklı. Nazar değmesin.  Kazasız belasız sevdiklerinde kullanman dileğimle. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Hayırlı olsun, 2 sene kadar da ben kullandım. Yakıt konusunda sizi ziyadesiyle memnun edecek bir aractir.  Hele ki captivadan sonra. Yürütme maliyeti en düşük olan araçlardandir. Tek eksigi ekranlı teybinin olmaması. Sizde de yok sanırım. Orjinal Tom Tom marka olanlar var. Bir de sonradan takılanlar var. Sonradan takılanlar kendini belli ediyor ama android olduğu için özellik olarak çok iyiler. Orijinali de çok güzel duruyor ama tabi eski teknoloji. Termostat sorunu bende de olmuştu. Ustama bıraktım akşama kadar uğraştı. 3 ya da 4 termostat denemisti. Akşama Araban hazır gel al demişti. O günden sonra sorun yaşamadım. Tekrardan hayırlı olsun. Güzel seçim yapmışsınız. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

:nazar: Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın. Plakası çok güzelmiş.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar:

2.eideki tüm altın kurallar devreye girmiş: alıcısı varsa ver gitsin / 2.el şans tesadüf işidir

çok güzel olmuş hayırlısı olsun

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Hayırlı olsun tekrar abi

Bana attığın fotoğraflar daha yakışıklı duruyordu bunları beğenmedim :nazar:

Yüksek arabadan inince marşpiyel nasibini almış demekki 😃

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Güzel arabadır, motoru üzmez güle güle kullanın. 

Bir EGR temizliği ve şanzıman kalibrasyonu yaptırmanızı öneririm. 110 binde o EGR dolmuştur. EDC şanzıman da arada kalibrasyon istiyor. 

Aynı motor ve şanzımanı 2 senede 60bin km kullandım. Bakımlarını aksatmazsanız uzun yıllar sorunsuz götürür. Ustalara çok inanmayın ama, termostata gerek yok diyen ustaya 2 gün sonra en iyi ihtimalle contaya gidersiniz. Ben tüm sistem sıvılarını, şanzıman yağını vs hepsini periyodik olarak elden geçirmiştim. 6.2'yi şehir içinde hiç geçmedi (kışlıklarla). 

Zayıf noktaları bana göre ön takım ekipmanları. 2 defa ön düzen yaptırdım ben arabada. İstanbul ve Gebze'nin bozuk yollarına gelmiyordu. (gerçi bir kere ben kasisten zıplatmıştım ama :D )

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

hayırlı uğurlu olsun , ben çok sevdim bu aracı ama hiç kullanmak kısmet olmadı.

iyi günlerde kullanılsın inşallah.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Türkiye şartlarının aracı, hem de dolusu. Hayırlı olsun...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hayırlı olsun İsa Hocam. :nazar:

Sanırım bunlarda kolon kilidi arızası kronik gibi. 

Aynı araçtan arkadaşımda vardı, başına gelmişti.

Umarım sıkıntı çıkarmaz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Aydın Sert yazdı:

kilidi arızası kronik gibi

Megane 2 lerde kronik de ben bunlarda hiç duymadım Aydın abi 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsa Acar
Köksal Yılmaz yazdı:

Maşallah hem dolu hem yakışıklı. 2016 touch vardı bende en sevdiğim özelliği camları kilitleyince arka kapı çocuk kilitleri de kilitleniyordu. Kronik lafını pek sevmem ama termostat bende de olmuştu. İşin garibi ya hiç çalışma ya adam gibi çalış, yok yarım yamalaktı, bozuk mu değil mi diye kullanırken satıldı gitti. Viraja hızlı girince bırakacakmış hissi verir ama bırakmazdı(limitine kadar zorlamadım). 

Teşekkürler :) Şimdiye kadar sahip olduğum en dolu ve yüksek modelli araba. En çok hoşumuza giden özelliği anahtarsız giriş/çıkış/çalıştırma şimdilik :)

Serdar Göktaş yazdı:

Hayırlı olsun, 2 sene kadar da ben kullandım. Yakıt konusunda sizi ziyadesiyle memnun edecek bir aractir.  Hele ki captivadan sonra. Yürütme maliyeti en düşük olan araçlardandir. Tek eksigi ekranlı teybinin olmaması. Sizde de yok sanırım. Orjinal Tom Tom marka olanlar var. Bir de sonradan takılanlar var. Sonradan takılanlar kendini belli ediyor ama android olduğu için özellik olarak çok iyiler. Orijinali de çok güzel duruyor ama tabi eski teknoloji. Termostat sorunu bende de olmuştu. Ustama bıraktım akşama kadar uğraştı. 3 ya da 4 termostat denemisti. Akşama Araban hazır gel al demişti. O günden sonra sorun yaşamadım. Tekrardan hayırlı olsun. Güzel seçim yapmışsınız. 

Teşekkürler :) Fethiye bayideki araçlara takılan necwox marka için 4.000,00 TL. fiyat istediler, bi ara ona da bakacağım. Eşim alıştı baya önceki araçta :)  

Çağlar Bayur yazdı:

:nazar:

2.eideki tüm altın kurallar devreye girmiş: alıcısı varsa ver gitsin / 2.el şans tesadüf işidir

çok güzel olmuş hayırlısı olsun

Verdim kurtuldum ve çok mutluyum Çağlar abi :D 

Oğuzkan Erışık yazdı:

Hayırlı olsun tekrar abi

Bana attığın fotoğraflar daha yakışıklı duruyordu bunları beğenmedim :nazar:

Yüksek arabadan inince marşpiyel nasibini almış demekki 😃

O fotoğrafları çeken galericiydi, ben tesisatçıyım, benden bu kadar Oğuzkan' cım :D 

Marşpiyel biraz alışkanlığa geldi ama alışıcaz artık zamanla :) 

Deniz Kom yazdı:

Güzel arabadır, motoru üzmez güle güle kullanın. 

Bir EGR temizliği ve şanzıman kalibrasyonu yaptırmanızı öneririm. 110 binde o EGR dolmuştur. EDC şanzıman da arada kalibrasyon istiyor. 

Aynı motor ve şanzımanı 2 senede 60bin km kullandım. Bakımlarını aksatmazsanız uzun yıllar sorunsuz götürür. Ustalara çok inanmayın ama, termostata gerek yok diyen ustaya 2 gün sonra en iyi ihtimalle contaya gidersiniz. Ben tüm sistem sıvılarını, şanzıman yağını vs hepsini periyodik olarak elden geçirmiştim. 6.2'yi şehir içinde hiç geçmedi (kışlıklarla). 

Zayıf noktaları bana göre ön takım ekipmanları. 2 defa ön düzen yaptırdım ben arabada. İstanbul ve Gebze'nin bozuk yollarına gelmiyordu. (gerçi bir kere ben kasisten zıplatmıştım ama :D )

Teşekkürler Deniz bey :)Bakım yaptırmak benim işim, para harcamadan içim rahat etmez, onları da elden geçiririm zamanla :)

Güzel dileklerinden dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür ederim :flowers:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hayırlı olsun. Az yakmanın keyfini sürün ama az yakan arabada genelde cepten çıkan para değişmez. Nasılsa az yakıyor diye daha çok biniliyor. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...