İçeriğe Yönlendir

Sigortalarda Plaka İli ve İkametgah Farklılığının Etkisi

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhaba herkese, bayadır kafama takılan ancak heryerde farklı bilgilere denk geldiğim için bir türlü aydınlanamadığım bir konuyu sizlere danışmak istiyorum. 

Aracımı alırken plaka değişimi yapma şansım olmadı(saat sebebi ile basım yerleri kapalıymış ertesi güne kalacaktı) Eski plakası ile devam ettim. Sonra tekrar ikametim değişti ama ben plaka değişimi yapmadım. 

Plakam Ankara'ya ait. Aydın'da ikamet ediyorum. Ben kaskoda ve trafik sigortasında olumsuz olarak etkileniyor muyum? Bazı yerlerde plaka önemsiz ikamete bakıyor deniyor, bazı yerlerde ise firmaya göre değişebilir deniyor. 

İkametim farklı olduğu için geçen sene eylülde kasko ve trafik sigortama hasarım olmamasına rağmen iyi para ödedim. Şimdi babamın kaskosu 3 katına çıkmış görünüyor(onunda hasarı vs yok) Böyle olunca bu durumu tekrar gündeme aldım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kasko ikamete göre prim hesaplıyor. 
Hangi il ve ilçeye göre hesap yaptığını poliçede görürsünüz.  Yada Allianz poliçesinde görünür diyeyim. 

Trafik sigortası şu an plakaya göre ücretleniyor.  Ancak fark az.  Plaka değiştirmeye değmez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kasko ikamete göre prim hesaplıyor. 
Hangi il ve ilçeye göre hesap yaptığını poliçede görürsünüz.  Yada Allianz poliçesinde görünür diyeyim. 

Trafik sigortası şu an plakaya göre ücretleniyor.  Ancak fark az.  Plaka değiştirmeye değmez. 

Şimdi baktım evet kaskomda öyle görünüyor. 🙂 Trafik sigortasını geçen eylülde 740 civarına yapmışız, 100 lira farketse 2-3 senede çıkarırız ancak. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ü.Emre Kartal yazdı:

Şimdi baktım evet kaskomda öyle görünüyor. 🙂 Trafik sigortasını geçen eylülde 740 civarına yapmışız, 100 lira farketse 2-3 senede çıkarırız ancak. 

Her ile 100 lira fark etmez etmez 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...