İçeriğe Yönlendir

E-sim Uygulaması

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

Uzun zamandır çift telefon kullanıyordum. iş arkadaşım İphone da iki hattını birleştirdiğini söyleyince bugün telefon bayine gidip bence diğer hattım için e-sim aldım. Bağlı olduğunu operatöre gidip e-sim talep ettiğinizde 54 tl ödüyorsunuz ve size bir karekod veriyorlar . Bu karekodu E-sim destekleyen telefonuın hücresel menüsüne girerek okuttuğunuzde telefonda iki sim var gibi çalışmaya başlıyor.

Bende IP11 vardı ancak IP X den sonraki tüm modeller destekli görünüyor. Ancak birçok telefon destekliymiş.

şurada e-sim destekli telefon listesine ulaşabilirsiniz.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/sim/esim/

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Konu ile alakası yok ama bende geçen gün yurt dışına çıkınca fark ettim. Telefonum uçak modunda ama wi-fi açıktı ve her türlü görüşmeyi ücretsiz olarak yaptım kablosuz ağ olan yerlerde . Çok şaşırmıştım illa faturaya ek gelir dedim ama gelmedi.

• Beğen 1
  • Beğenme 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fatih Evcin yazdı:

Konu ile alakası yok ama bende geçen gün yurt dışına çıkınca fark ettim. Telefonum uçak modunda ama wi-fi açıktı ve her türlü görüşmeyi ücretsiz olarak yaptım kablosuz ağ olan yerlerde . Çok şaşırmıştım illa faturaya ek gelir dedim ama gelmedi.

Volte bu teknolojinin adı. Gerçekten güzel bi teknoloji.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Çift simkartlı cihaz kullanmaktan ne farkı var bunun ? Bende çift cihaz kullanıyorum. Biri çift simkartlı ve samsung. Yıllardır ios kullanıyorum. Mevcut cihazım 8 plus. desteklemiyor sanırım. 

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan

ama vodafone mi özel bilemiyeceğim e-sim sadece  4g destekliyor ana sim kartı gibi LTE veya 4.5 g desteklemiyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Evcin yazdı:

bende geçen gün yurt dışına çıkınca fark ettim.

konu ile alaksı olmayan konu ile alakalı ama yurt dışına çıksam son yapacağım şey telefonda konuşmak olurdu

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş
Sani Gerşon yazdı:

Volte bu teknolojinin adı. Gerçekten güzel bi teknoloji.

Haddim olmayarak, Wowifi olmasın o dediğiniz?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Alpaslan Göktaş yazdı:

Haddim olmayarak, Wowifi olmasın o dediğiniz?

Estağfurullah, yanlışım varsa tabii ki düzeltin.

Türktelekom şöyle demiş:

https://kurumsal.turktelekom.com.tr/mobil/servisler/sayfalar/hd-gorusme.aspx

VoLTE: Yüksek kaliteli IP tabanlı sesli konuşma teknolojisi

Evet, kapanır.

Evet, açılır.

Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Çağlar Bayur yazdı:

konu ile alaksı olmayan konu ile alakalı ama yurt dışına çıksam son yapacağım şey telefonda konuşmak olurdu

Ben hep yapıyorum. Gittiğin ülkede hat alınca tek işlemle kendi tarifenden görüşüyorsun her yerle. Lazım olursa dm atın söylerim. 

E-sim konusuna gelirsek mantıklı ama kullanışsız bir şey bana göre. Bir telefonda çift hat olması çok saçma ve gereksiz. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Çağlar Bayur yazdı:

'' abi beni otelde unutmuşsunuz '' demek için kullandım :D 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Fatih Evcin yazdı:

'' abi beni otelde unutmuşsunuz '' demek için kullandım :D 

Keşke beni de unutsalar. Telefonu kırıp denize atardım. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Ben hep yapıyorum. Gittiğin ülkede hat alınca tek işlemle kendi tarifenden görüşüyorsun her yerle. Lazım olursa dm atın söylerim. 

E-sim konusuna gelirsek mantıklı ama kullanışsız bir şey bana göre. Bir telefonda çift hat olması çok saçma ve gereksiz. 

hem şirket hem özel hattınız için telefon taşıyorsanız , bi telefonda iki hat olması nimet. Androidlerde çift sim seçeneği vardı ancak Iphone da da olması çok iyi oldu.

Barış Özarslan yazdı:

ama vodafone mi özel bilemiyeceğim e-sim sadece  4g destekliyor ana sim kartı gibi LTE veya 4.5 g desteklemiyor.

bende turkcell var , LTE destekliyor. Her iki hatta da LTE seçebiliyorum. belki sizin 4,5 g yi açtırmanız gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erhan Doruk yazdı:

Iphone da da olması çok iyi oldu.

Aslında var.

iPhone 12'nin Çin'de satılan modellerinde çift sim seçeneği mevcut. Gerekli parçayı alıp mevcut iphone'larda da değiştirerek çift sim özelliği kazandırabiliyorsunuz. Cihazda hiç bir değişiklik yapmanıza da gerek kalmıyor, otomatik tanıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Erhan Doruk yazdı:

telefon taşıyorsanız

Ben 2 telefon taşımayı daha rahat buluyorum hocam tercih meselesi tabi. Çift telefonla gezmeyi çoğu insan sevmiyor o yüzden mantıklı hele ayfoncular için bitirim olmuş :) sevgiler

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Sani Gerşon yazdı:

Estağfurullah, yanlışım varsa tabii ki düzeltin.

Türktelekom şöyle demiş:

https://kurumsal.turktelekom.com.tr/mobil/servisler/sayfalar/hd-gorusme.aspx

VoLTE: Yüksek kaliteli IP tabanlı sesli konuşma teknolojisi

Evet, kapanır.

Evet, açılır.

Telefonunuz ucak modundayken yani sebekeye bagli degilken cagri yapiyorsaniz VoWIFI'dir. VoLTE icin sebekeye bagli olmaniz lazim.

Ozunde her ikisi de sesi IP uzerinden tasiyorlar; ancak VoLTE cagrisi yaptiginizda ses operatorun baz istasyonlari uzerindeki sebekeden tasinirken, VoWIFI cagrisi yaptiginizda WIFI aginizin bagli oldugu internet uzerinden tasinir (mesela Turk Telekom ADSL/VDSL uzerinden)

Operator izin verdiyse, evinizdeki WIFI'a bagliyken cagri baslatip gorusme yapabilirsiniz, normal sebekede cagri yapiyormus gibi ucretlendirilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Şimdi baktım, benim telefonum da destekliyormuş. Ama hattım tek, gerek yok. :) 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

iki günlük kullanım deneyimi ile gördüm ki telefon şarjı eskiye göre %30 daha hızlı tükeniyor. Iphone da iki hat arasında telefon melodisi değiştirilemiyor. Kayıtlı numaralard telefon hafızasını kullandığından eski telefondaki  numaraları yedekleyip atmak gerekli.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Erhan Doruk yazdı:

iki günlük kullanım deneyimi ile gördüm ki telefon şarjı eskiye göre %30 daha hızlı tükeniyor. Iphone da iki hat arasında telefon melodisi değiştirilemiyor. Kayıtlı numaralard telefon hafızasını kullandığından eski telefondaki  numaraları yedekleyip atmak gerekli.

E-sim daha fazla şarj tüketiyorsa ciddi sorun :( 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erhan Doruk yazdı:

tek telefon iki şebekeye bağlı. Fazla şarj harcaması normal. 

telefonun çoğu zaman çekmediği alanlarda eğer uçak moduna almazsak norden daha fazla şarj tüketiyor. Sürekli şebeke arıyor çünkü. Şimdi çift şebeke, daha fazla veri gücü daha fazla şarj demek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

tek telefon iki şebekeye bağlı. Fazla şarj harcaması normal. 

telefonun çoğu zaman çekmediği alanlarda eğer uçak moduna almazsak norden daha fazla şarj tüketiyor. Sürekli şebeke arıyor çünkü. Şimdi çift şebeke, daha fazla veri gücü daha fazla şarj demek

Araçla şehirler arasında hızlı gidince de daha fazla şarj tüketiyor :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Araçla şehirler arasında hızlı gidince de daha fazla şarj tüketiyor :)

Neyseki yavaş gidiyorum :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...