İçeriğe Yönlendir

Online İhbar

Macit Aliyev

Recommended Posts

Koray Demir
Sani Gerşon yazdı:

O değil de, 06 plakalar hep böyle. Trafik kuralları < 06 plaka diyeyim.

Nasıl denk gelmiş 06 plakalar öyle 😄. Genelleme doğru olmaz ki içinde odun varsa plaka numarası ne yapsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Sani Gerşon yazdı:

O değil de, 06 plakalar hep böyle. Trafik kuralları < 06 plaka diyeyim.

Plaka değiştirmek için bir sebep daha 😅

Şaka bir yana bir şey olacağını düşünmediğinden öyle rahat. Diğer türlü olsa kapıyı açtığı an kusura bakma ile başlardı cümle. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

hatasız bir anda hatalı sürücüye insani olarak  biseyiniz varmı diye sordum.. Aracında cocuklar vardı cünkü..Gırtlaktan bir ses cıkarip haksızken haklı ayakları yapmaya basladı. Seni sormuyorum cocukları soruyorum dedim.. Artık vazgectim o kibarlıgımdan 😒

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Mehmet Cihat yazdı:

Olacak olsa bile bu videodan olmaz. Burda yaya yol verilmediği belli değil ki :) 

Adam yaya geçidinin üstünde benim soruma karşılık yaptığı ihlali kabul ediyor. Daha ne olsun😀

Çağlar Bayur yazdı:

tvitırda ankara kuşuna yollayın 2 saat içinde topic olsun

sokak adaleti videoları her yerde

Ben bunu egm için çekmiştim. Egm gerekeni yapmıyorsa daha da paylaşmam🙂

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

çok kibar bi atışma olmuş. İstanbul’da beyaz arabadan inen hauhauhauhauhau amuaamuaamua diye orangutan benzeri tepkiler verip saldırırdı 

Videonun öncesi de var. Önce indi arabadan ben de üzerine yürüyünce yemedi oturdu. Kibar olmamın sebebi video😃

Onur Bulut yazdı:

İhbarın içerigine göre online veya telefon farketmez ilgili birime aktarılıyor ihbar. Genelde bu tarz konular Asayiş ekiplerine düşer sistemde. İhbarı alan ekipte gereğini yapar. Siz içeriği ne şekilde yazdınız bilmiyorum ama şu adreste şu plakalı araç yayaya yol vermiyor üzerime sürdü diye verdiyseniz ihbarı ekip adresi kontrol eder ve araç hareket halinde olduğundan araca rastlayamaz Araca rastlayamadık der kapatır. He rastlasa ne olur sadece uyarır onuda söyliyim. İhbarınız bu şekilde sonuçlanmıştır. Sizin videonuz ve beyanınıza göre herhangi bir ceza yazma durumu söz konusu olmaz. 

Bu şekilde olduğunu bilseydim boşuna uğraşmazdım. Ceza caydırıcı ama yazılmadığından, belki de videodakı şöfor bunları bildiğinden bu şekilde rahat davranıyor. Bu cezalar ispatı yapılan videolara göre yazılsa emniyet güçerlinin de işleri rahatlar. 

Ankara Trafik Denetleme Sb'den gelen bilgilendirme maili;

"2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununda yer alan fiilleri ihlal eden sürücülere ve araçların tescil plakasına göre idari para cezası karar tutanağının hangi kurum yetkililerince ve hangi durumlarda düzenlenebileceği aynı Kanunun 5,6,114,116 ve EK-6’ncı maddelerinde hüküm altına alınmıştır. Bu tür ihbar veya şikâyet konusu trafik kural ihlali ya da ihlallerinin somut olarak yukarıdaki Kanun maddelerinde belirtilen görevlilerce belirlenmiş olması gerektiğinden, ihbar içeriği hususların bu görevlilerce tespiti halinde kanuni işlem yapılabilmektedir.
Görevlilerimizce kural ihlali yaptığı tespit edilen araç sürücülerine 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Yönetmeliğinin ilgili maddelerinden cezai işlem uygulanmaktadır.
Trafik suçlarının engellenmesi, yerinde ve anında müdahale için trafik suçunun işlendiği esnada 112 Acil Çağrı Merkezini aramanız gerekmektedir. Kural ihlalinin yapıldığı esnada şikâyetinizi 112 arayarak açık adres verdiğiniz takdirde, yapmış olduğunuz ihbar doğrultusunda 112 ihbar hattı görevlilerince ekiplerimize ihbarlar anında bildirilmekte ve ihbarda belirtilen konunun trafik görevlilerince tespit edilmesi halinde kurum ve zümre ayrımı yapılmaksızın cezai işlemler uygulanmaktadır."

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Koray Demir yazdı:

Nasıl denk gelmiş 06 plakalar öyle 😄. Genelleme doğru olmaz ki içinde odun varsa plaka numarası ne yapsın.

Ü.Emre Kartal yazdı:

Plaka değiştirmek için bir sebep daha 😅

Bir kaç kere Ankara'ya aracımla seyahat ettim. Trafik kurallarının kesinlikle Ankara'da çok farklı işlediğini gördüm. Son sefer bir arkadaşımla beraber gittim ve dedim ki "Bak şu an Ankara sınırındayız. Şu dakikadan sonra ışık, sinyal, kavşak gibi şeyleri unut. Biri üstümüze kırar, yol vermezse, hiç ses etme" . Arkadaşım yok mok derken, gün sonunda "abi o nasıl tespitmiş ya, helal" dedi :) 

En basitinden, tek yönlü sokakta park yerinden aracımı çıkartırken ters yönden gelen bir bayan sürücü, çıkarttığım aracı görerek durmadı. Burun buruna çarpışmaktan kurtulduk. Diyorum ki, "hanfendi, orada girilmez tabelası var, görmediniz mi?" "gördüm ama yol boştu girdim". Diyemedim ki iyi ok yedin. Paşalar gibi park yerime geri girdim de, üstüme çıkmadığına sevindim :) 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Macit Aliyev yazdı:

Adam yaya geçidinin üstünde benim soruma karşılık yaptığı ihlali kabul ediyor. Daha ne olsun😀

Ben bunu egm için çekmiştim. Egm gerekeni yapmıyorsa daha da paylaşmam🙂

Videonun öncesi de var. Önce indi arabadan ben de üzerine yürüyünce yemedi oturdu. Kibar olmamın sebebi video😃

Bu şekilde olduğunu bilseydim boşuna uğraşmazdım. Ceza caydırıcı ama yazılmadığından, belki de videodakı şöfor bunları bildiğinden bu şekilde rahat davranıyor. Bu cezalar ispatı yapılan videolara göre yazılsa emniyet güçerlinin de işleri rahatlar. 

Ankara Trafik Denetleme Sb'den gelen bilgilendirme maili;

"2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununda yer alan fiilleri ihlal eden sürücülere ve araçların tescil plakasına göre idari para cezası karar tutanağının hangi kurum yetkililerince ve hangi durumlarda düzenlenebileceği aynı Kanunun 5,6,114,116 ve EK-6’ncı maddelerinde hüküm altına alınmıştır. Bu tür ihbar veya şikâyet konusu trafik kural ihlali ya da ihlallerinin somut olarak yukarıdaki Kanun maddelerinde belirtilen görevlilerce belirlenmiş olması gerektiğinden, ihbar içeriği hususların bu görevlilerce tespiti halinde kanuni işlem yapılabilmektedir.
Görevlilerimizce kural ihlali yaptığı tespit edilen araç sürücülerine 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Yönetmeliğinin ilgili maddelerinden cezai işlem uygulanmaktadır.
Trafik suçlarının engellenmesi, yerinde ve anında müdahale için trafik suçunun işlendiği esnada 112 Acil Çağrı Merkezini aramanız gerekmektedir. Kural ihlalinin yapıldığı esnada şikâyetinizi 112 arayarak açık adres verdiğiniz takdirde, yapmış olduğunuz ihbar doğrultusunda 112 ihbar hattı görevlilerince ekiplerimize ihbarlar anında bildirilmekte ve ihbarda belirtilen konunun trafik görevlilerince tespit edilmesi halinde kurum ve zümre ayrımı yapılmaksızın cezai işlemler uygulanmaktadır."

O zamanda bu işin sonu gelmez. Herkes elinde telefon şu araç hatalı park etmiş ceza yazın şu araç otobanda tehlikeli şerit degişiriyor ceza yazın gibi gibi bir sürü sisteme ihbar düşer. Trafikçiler zaten kazadan uygulamadan kafasını kaşıyamıyor. Yoğunluk çok fazla artacagından sadece görevli memurun tespiti sonucu ceza yazılıyor.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Onur Bulut yazdı:

O zamanda bu işin sonu gelmez. Herkes elinde telefon şu araç hatalı park etmiş ceza yazın şu araç otobanda tehlikeli şerit degişiriyor ceza yazın gibi gibi bir sürü sisteme ihbar düşer. Trafikçiler zaten kazadan uygulamadan kafasını kaşıyamıyor. Yoğunluk çok fazla artacagından sadece görevli memurun tespiti sonucu ceza yazılıyor.

Bence olması gereken bu. Ama vardır bir bildikleri. 

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

silivri’de günde kaç kişiye sıkılıyor istatistiklerinin kralı erkut. Parti kur sıkal.. pardon oy verelim 🤭

Kurmam, kuramam ben partime ihanet edemem... Zaten 80 milyonluk ülkede 20 tane Anap Partili kaldik, bende gidersem sayi iyice düşer... :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Nedir açıklaması...

sokakta adalet tecellisi veya mahalle baskısı olarak ta bilinir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Avustralya'da durum böyle değil. Arıyorsun polisi şu şu adreste başıma böyle bir şey geldi diyorsun gerekirse konum yolluyorsun aynı konumda aynı saatte herhangi bir araba şikayetçinin dediği davranışı sergiledi ise 4 ceza puanı veriyor. 

Sivil detektiflik orada çok meşhur hemen herkes herkesi tak diye şikayet ediyor polislere neredeyse hiç iş kalmıyor atıyorum bir adam telefon ile oynuyor ve sen bunu görüp onun fotoğrafını çektin adam direkt 10 ceza puanı yiyor konuşması şarkı açması hiç önemli değil sadece elinde telefonu kırmızı ışık beklerken tutsa ona temas etse bile ceza var. 12 Ceza puanında 3 sene ehliyete el konuyor. Sivil detektiflik ve yıldırıcı ceza korkusu ile herkes kendini Otomatik olarak düzeltiyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Bu haberdeki araca ceza kesiliyor da, bizim gönderdiğimiz videolara niye kesilmiyor? Nedir açıklaması...

https://www.haberturk.com/drift-pahaliya-mal-oldu-3469563

Üç tane videolu ihbar gönderdim. Biri otoyolda banketten araç kullanıyordu, biri u dönüşü yasak yerde önümde u dönüşü yaptı bu ikisi Düzce il sınırlarında oldu ceza kesildi teyit ettim. Üçüncüsü Ankarada köprülü kavşak ta beni sollayıp sağımdaki çıkıştan çıktı ani fren ile çarpmadan kurtuldum Ankara 155 bu duruma ceza kesmedi bu durumun tespitini yani tehlikeli arsç kullanmayı tespit polisin yetkisindedir o karar verir mealinde mail geldi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...