İçeriğe Yönlendir

Reeder Hüsranlığı ve Bütçe Dostu Telefon

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Aile içinde 3 tur dönmüş 11 yıl önce alınmış olan cep telefonumuz artık çalışmayı red edince , yeni bir telefon aradık, her ay/hafta fiyatlar değişiyor, bayağı bir araştırma yaparak gm22plus alındı, nasıl alındı tarafı:

2300tl civarında olan reeder13pro  birşey tercih edildi, gagıl araştırmasında kendi kendine kapanma sorununu okumuştum lakin şansımızı deneyelim dedik, tüm güncellemeleri yapıldı, şarjı tamamlandı, daha ilk gün çat gece kapanmış, sabah fark edince açma tuşu ile de açılmadı, açma+ses kıs aç vs. basa basa açıldı, ertesi gün masada duruken kendi kendine yine kapandı... genel şikayet olarak hep bunu yazmışlar, biz de yaşayarak teyit etmiş olduk, geri iadeye yolladık.

Ben üzüldüm, hem yerli hem de rakamı iyi idi, hali ile kullanmayı isterdik ama olmadı, diğer yerli marka olan gm serisinde beklenti/fiyata dayalı olarak 3300 tl ye gm 22 plus tercih ettik, bir üstü pro olarak gçeiyor, kamerası biraz daha iyi (mucizeler yaratmıyor) pili biraz düşük, rakamı da 4500 tl , bir alt modeli 2000tl ye hayli yavaş ve az depolama alanı olan bir versiyon.

1 sene önce plus olan modeli 2500, pro olan da 5000tl imiş yani garip şekilde biri artmış diğeri düşmüş olsa da şu an plus ı tercih ettik,

biraz üst seviye bakılınca 8-10bin TL ye çıkılıyor, herkese sabır dilerim.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçen bi yerde gördüm ama doğruluğunu teyit edemedim. Arka kamerası 4'lü gibi yapılmasına rağmen alet açıldığında tek kamera çıkıyormuş.

Ucuz telefonda kalite aranıyorsa Redmi'ye bakılacak abi. Şaşmamak lazım.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Çağlar Bayur yazdı:

her ay/hafta fiyatlar değişiyo

Günlük günlük.

Avuç taşlama lazımdı bana da,

Koçtaş ın siteye baktım, buradaki şubesinden aldım.

Paketi dahi açmadım daha hafta sonu profiller üzerinde test edeceğim.

Bugün aldığın herşey yarından ucuz ekonomisindeyiz malesef.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Ucuz telefonda kalite aranıyorsa Redmi'ye bakılacak

ucuzluk izafi, dengi olan redmi 5300 TL

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Günlük günlük.

22plus sepette gece beklerken sabaha 90 tl lik nasibini aldı tabii o ayrı konu

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Geçen hafta ustabaşının eşi için 3670 liraya redmi 9t aldık. Pili iyi giden bir şey olsun dedi.

Ustabaşına mi note 3 aldırmıştım zamanında, çok memnunum yine xiaomi olsun dedi. Bu da yerli üretimmiş, alalım dedim. Pili çok iyi dediler. Gerisinde pek beklenti yoktu zaten.  Reeder'a hiç bakmamıştım. İyi yapmışız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bende geçmişte yerli olsun diye GM Discovery almıştım. sanırım bu markanın en memnun olunan telefonu bu. Çok uzun süre kullanmıştım, iki kez şarj soketini tamir ettirmiştim. Sonra sattım . Bundan sonra İphone 3g ye geçmiştim. Ama alışamayınca Note4 ile yoluma devam etmiştim. Gerçekten süper telefondu. Bir kez ekranını yaptırıp kullandım ama o da ömrünü tamamladı. Sonra Xiaomi ile tanıştım. Mi6 7 yıl oldu. Halen kullanırken , bu hattı e-sim ile diğer telefona aktarında o da evde istirahat etmeye başladı. mi alınacaksa bence pro olanlara bakılmadı.

Mahmut Yıldız yazdı:

Geçen hafta ustabaşının eşi için 3670 liraya redmi 9t aldık. Pili iyi giden bir şey olsun dedi.

Ustabaşına mi note 3 aldırmıştım zamanında, çok memnunum yine xiaomi olsun dedi. Bu da yerli üretimmiş, alalım dedim. Pili çok iyi dediler. Gerisinde pek beklenti yoktu zaten.  Reeder'a hiç bakmamıştım. İyi yapmışız. 

mi yerli üretim değil ama fiyatına göre sağlam telefon.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Erhan Doruk yazdı:

Bende geçmişte yerli olsun diye GM Discovery almıştım. sanırım bu markanın en memnun olunan telefonu bu. Çok uzun süre kullanmıştım, iki kez şarj soketini tamir ettirmiştim. Sonra sattım . Bundan sonra İphone 3g ye geçmiştim. Ama alışamayınca Note4 ile yoluma devam etmiştim. Gerçekten süper telefondu. Bir kez ekranını yaptırıp kullandım ama o da ömrünü tamamladı. Sonra Xiaomi ile tanıştım. Mi6 7 yıl oldu. Halen kullanırken , bu hattı e-sim ile diğer telefona aktarında o da evde istirahat etmeye başladı. mi alınacaksa bence pro olanlara bakılmadı.

mi yerli üretim değil ama fiyatına göre sağlam telefon.

Redmi 9t için yerli üretim demiştim, biraz karışık olmuş. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Nokia dan sonra gm serisi ile devam ettim. Fiyat performans iyi. 4 5 9 hala çalışıyor.  Benden goren arkadaşlar 9 sonrası modelini aldı. Simdi son 22 mi var bakmadim ama degissem alırım yeni seri

Bu arada Nokia e71 hala kullanıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

biraz

Xiaomi redmi serisinden öneririm. Bahsettiğiniz telefona göre bir tık yüksek olabilir fiyatı ama tam bir f/p ürünü bu telefonlar. Biz şirket telefonlarını hep bu marka alıyoruz. Hor kullanılmasına rağmen şikayet olmadı kimsede. Normalleri de iyi ama mümkünse redminin 'pro' olanlardan alın kişisel kullanımda 3-4 sene rahat kullanır performanstan yana sorun yaşamazsınız. 

Yazmayı unutmuşum 2 telefonumdan biri xiaomi redmi note 8 pro 2.5 sene filan oldu herhalde kullanıyorum sorun çıkarmadı hiç. Tavsiyedir hocam. 

tarihinde Ali Tuğberk Avar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

dengi olan redmi 5300 TL

Demek ki reeder'ın dengi 3310'muş fiyatta.

Ne kadar ekmek, o kadar köfte abi telefonda. Ancak fiyat performans dengesini en iyi sağlayan modeller Redmi'de.

Erhan Doruk yazdı:

GM Discovery almıştım. sanırım bu markanın en memnun olunan telefonu bu.

GM5Plus'tan sonra GM benim için bitti. Ancak GM5Plus yılına ve fiyatına göre şahane bir telefondu. Hala Android 10 kurup (lineage os) kullanıyorum ara ara.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

En iyi bütce dostu telefon iPhone"dur. 1 kere alinir, siradisi isler yapmadigin surece 5-6 sene kullanirsin. Bombayi attim hadi ben kacar :nargile:

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Android sınıfında kullandığım en stabil telefon Redmi note 8 pro 128 gb seri oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

üst seri bilinen marka alınır senelerce arkaya bakılmaz, bu işin kuralı budur.

şimdi ekonomi bitik olduğundan mecbur kalınırsa eldekide bozuksa belli başla baba markaları almak lazım, normalde yüzüne bakmayacağımız aletler artık değere binmiş durumda...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
(düzenlendi)

2016 yılında İphone 6s(telefon çıkış tarihi 2015) aldım ve hala aynı telefonu kullanıyorum. Batarya hariç performans olarak hala işimi görüyor. Batarya orj bataryası olduğu için öldü artık kabloyla geziyorum

Pardon 2017 de almışım telefonu

tarihinde Alptuğ Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Babamda xiaomi'nin çok ucuz bir modeli var. En ucuz telefon neyse onu almıştım. Eski adam, her gece telefonu kapatır. Dün aradı, açarken farklı bir ekran gelmiş, nedir diye bana sordu ama ne olduğunu anlamadım. Yukarıda yazdım, 4-5 sene önce mi note 3 aldığımız ustaya sordum, telefon açılırken hangi ekran çıkıyor diye. Bilmem dedi, nasıl bilmiyorsun dedim, telefonu hiç kapatmadım ki dedi.

Huawei çok meşhur olacaktı, önünü kestiler. Pardon, huawei değildi o, neyse.  

Huawei kirin işlemcileri ile çok iyi işler yapıyordu, leica ile kamerada liderdi. Yazılım zaten süperdi. Ekran yatırımı da yapacaktı ama birden google işi çıktı ve firmayı Çin'e hapsettiler. Huawei iyiyken, Xiaomi bütçe dostu telefon üretiyordu. Şimdi Huawei yoldan çekilince meydan ona kaldı, fiyatlar yükselmeye başladı. Yoksa Xiaomi tam f/p telefonuydu. 

Forum bugün çoştu bu arada, vw premium oldu, iphone da bütçe dostu. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Erdem Doğan yazdı:

iPhone"dur. 1 kere alinir, siradisi isler yapmadigin surece 5-6 sene kullanirsin.

biz bugün 3300 e aldığımız 12 sene kullanıyoruz , 6 aydır felan uzak kalmışsın gelsene buralar çok güzel

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Bu fiyatlar yüzünden bugüne kadar telefonlarımı hep ikinci el aldım.

Çok şükür şimdiye kadar arızalı bir urune denk gelemedim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Xiaomi Note 10S fiyatları şu an nedir bilmiyorum ama garantili 2. el düşünülebilir.

Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

Ben de 3 sene önce Samsung a5 2017 in ekranını 3. kez düşürüp kırınca ki o zamanlar ekran 600 tl idi, dedim iki ekran parasına bir telefon alınıyor Redmi 8- 64 gb almıştım fiyatına göre başarılı bir telefon ama bugün çok çok iyi telefonlar var. İphone la ilgili yorumum da uzun ömürlü olduğuna katılıyorum fiziksel bir zarar görmedikçe kararlı çalışıyor ayrıca kutusundan aksesuarına kulaklığından sim iğnesine bu sektör de öncü oldu tüm cihazlar kalite algısı oluşturan detaylarda Apple ı taklit ediyor  marka algısının ötesinde kaliteli bir teknoloji sunduğunu düşünüyorum ama malesef biz buna Türkiye de 'telefona ayrılacak' bütçeyle ulaşamıyoruz.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Döneminde kullanmıştım Ctrl+c ctrl+v bile yapılabiliyordu çok pratik çok şık harika bir telefondu. Olsa yine kullanırım ama biraz teknolojiyi güncellemeleri lazım

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ne demiş ingiliz; ucuz mal alacak kadar zengin değilim. 

bazen zorunda kalıp alt sınıf telefonlarla konuşmak zorunda kalıyorum bezen. Yani elime veriyorlar konuşur musun şununla diye. 

Karşımdaki konuştuşum telefon kötüyse hem sesi boğuk ve anlaşılmaz geliyor hem de çevre gürültüsünü olduğunu gibi kulağıma getiriyor. Hiç filtre yok. Elimdeki telefon kötüyse hoparlörü de kötü oluyor. 

Yani kötü telefonun hoparlörü, mikrofonu da kötü. Ses filtreleme de yok. Eziyet gibi. 

Tabi bunu iphone kullanınca anlıyoruz. 

yanlış anlaşılmasın, elbette herkes iyisini almak ister ama ekonomi bitti maalesef. Allah kolaylık versin bu saatten sonra herkese. Biraz zorlanıp iphone 13 aldım 13 bine. Şimdi 21 olmuş. 5-6 seneye kadar umarım kriz geçer de o zaman yenileriz. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Döneminde kullanmıştım Ctrl+c ctrl+v bile yapılabiliyordu çok pratik çok şık harika bir telefondu. Olsa yine kullanırım ama biraz teknolojiyi güncellemeleri lazım

Androide bi kac özellik eksik kaldi diye  geçtim. O derece severek kullanıyordum

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Çağlar Bayur yazdı:

biz bugün 3300 e aldığımız 12 sene kullanıyoruz , 6 aydır felan uzak kalmışsın gelsene buralar çok güzel

12 sene nasıl kullanıldı acaba :) hangi firma bir cihazı 10 yılda bir satmak ister ki? Birbirimizi kandırmayalım, elektronik cihazların bir ömrü vardır. İlla ki hepsi 10 sene çalışır ama, mercedes de ayağı yerden kesiyor murat 131'de 🤫

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ne demiş ingiliz; ucuz mal alacak kadar zengin değilim. 

Bosch'un kurucusu değilmiydi bu sözün sahibi :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

12 sene nasıl kullanıldı acaba

atasözümüz bile var bu konuda....

Erdem Doğan yazdı:

hangi firma bir cihazı 10 yılda bir satmak ister ki

firma istemez, ben kullanıcıyım :mangal:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erdem Doğan yazdı:

Bosch'un kurucusu değilmiydi bu sözün sahibi :)

Tanırım. Öyle bir şey demedi 😂

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...