İçeriğe Yönlendir

C-Max Tavan Montajinda Vida Yeri Bozuldu

Kutay Tanbay

Recommended Posts

Kutay Tanbay

Selam herkese. 2006 ford cmax im var. tavanina citalarinin montajini yaparken vidasini sikarken cok zorlamadan kaynakli olarak yalama oldu ve su anda ust vida somonunu cikartmak zorunda kaldim. Bunu nasil duzeltebilirim. Fikri olan var mi ? 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

İlgili yerin resmini paylaşabilir misiniz? Torna gerekebilir ama resme göre daha sağlıklı yorumlar gelecektir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

helicoil yapılabilir, bi büyük diş açılabilir. tornacılara gösterirseniz çözerler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Foto olsa daha güzel yorumlanır, Sun-Fix macunla da birşeyler yapılabilir belki

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Civata sabitleyici de sıkılabilir yada helicoil yapılacak

Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

Benim kaliperi tutan yerlerden birini bozmuş önceki usta geçen bu şekilde bu tekniğin adı nedir bilmiyorum ama damara stent koymak gibi bir mantığı var helicoil dedikleri bu sanırım çok pratik kendi civatasını kullandılar yine

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Pay varsa daha geniş bir diş açıp ona uygun vida kullanmak sağlam ve doğru çözümdür.  

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

uğraşmadan halletmek için;  vida çapını bilmiyorum ama küçükse en küçük cırt kelepçelerden birini alıp somuna sok, kesmeden direk sok, sonra vidayı zorlayarak yerine vidala, arada kalacak cırt kelepçe, fazlalığı kes devam et, kalın gelirse çakmakla kelepçeyi az ısıt yumuşası hemen soğumanda vidala :)

geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...