İçeriğe Yönlendir

Yazıcı Toneri Seçimi

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan

Merhaba, evde Hp p1102 yazıcı kullanıyorum. Sadece Word dosyası pdf çıktısı alıyorum, dün çıktı alırken toner az uyarısı verdi. Sizce Toneri doldurtmak mı mantıklı orjinal mi almak mantıklı yoksa muadil ürün mü? Eğer muadil üründe hangi marka tercih etmeliyim 😊

Yorum bağlantısı
Deniz Kom
(düzenlendi)

Her zaman sıfır muadil ürün almaktan yanayım. 20 yıldır böyle yapıyorum. Doldurtmaktan daha kaliteli oluyor. Çoğu zaman da doldurtmaktan daha ucuza bile geliyor. Şimdi baktım, 105 liraya sizin yazıcının muadil toneri mevcut. 

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Toner doldurmak, tonerin içindeki baskı ünitesinin ömrünü "toner ortasında" doldurmasına sebep olabilir. Dolum boşa gidebilir.

Orjinal alamıyorsanız, muadil bakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

orjinal samsung renkli toner 2500 tl muadili ise 850 tl olduğu için 2 senedir kendim doldurmaya başladım arada çizgi falan oluyor söküp temizleyip takıyorum.Maliyeti 600 lira oldu ,15 bin sayfa rahat almışımdır.Heleki sadece siyah toner doldurmak çocuk oyuncağı brother 1110 var 5 senedir 1 kilo toner tozuyla 20bin sayfa almışımdır dahada çeyrek toz var içinde. 1 kerede drumunu(ısınan kısım fırın deniliyor) değiştirdim yani 165 lira toner tozu ,90 lira drum ile 5 seneyi doldurduk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Burak Tokcan yazdı:

Fiyat sormadım ama maliyet olarak daha iyidir eminim. 

Deniz Kom yazdı:

İçindeki toner orjinal toner uzun süre kullanılmadı bu ara işlerimiz mevcut o yüzden kullanmaya başladık. Fiyat farkı fazla değil sanırım orjinal ile muadil arasında. 

Sani Gerşon yazdı:

Evet olabilir 😊 o zaman bir şeye benzemez. Marka öneriniz var mı muadil olarak yoksa fark etmez mi? 

Ferhat Yavuz yazdı:

Kendim doldurmayı hiç düşünmedim. Toner tozunu nerden bulabiliriz? Büyük ihtimalle youtubeda dolum videoları vardır 😊

Drum değişmeden çözme şansı olmuyor mu? 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Aynı yazıcıyı yıllardır kullanıyorum iş yerinde. Hep muadil aldım hiç problem yaşamadım. Orjinali de kağıda basıyor muadili de. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mustafa Karaca yazdı:

Doldurmak yerine muadil mi tavsiye ediyorsunuz? 

Evet. Aynı para zaten. Herşeyi sıfır en azından. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Çağlar Bayur yazdı:

büyük haksız kazanç sağlıyorlar bu kartuş toner malzemesinden,

iyi para bırakıyor diyorlar. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Ne yaparsanız yapın ama aman kendiniz doldurmayın. O tozu solumak ciddi zararlı. Çekerocak veya bri vakum ortamında uygun maske eldiven kullanımı ile yapılabilir ancak. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Ü.Emre Kartal yazdı:

Ne yaparsanız yapın ama aman kendiniz doldurmayın. O tozu solumak ciddi zararlı. Çekerocak veya bri vakum ortamında uygun maske eldiven kullanımı ile yapılabilir ancak. 

Bugün bilgisayar malzemeleri satan bi yere gittim o da muadil önerdi doldurmaya değmez dedi. Tamamen bitince muadil ürün alacağım. 

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Orijinal toner ise  gittiği yere kadar doldum yaptırın bence en azından çevre kirlenmez kullanıp atılan boş toner ünitelerinden.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Sermet Gündoğdu yazdı:

Orjinal toner üzerindeki. Kaç sayfa daha yazar bilmiyorum ama dün uyarı vermişti. Pilleri biriktiriyorum sonra atık pil olarak gönderim yapıyorum ama toner atığım hiç olmamıştı 😊

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

30 senedir fotokopi makinelerini tamir ederim. Muadil ürün varsa dolumdan kolay olur. Dolum işinde çok çeşitli toner var, kötüsü denk gelirse astarı yüzünü geçebilir. Ortalığa saçılma ihtimali olan tonerde cabası. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Serkan Toker yazdı:

Genel kanı muadil üründen yana, bugün sorduğum dükkan da muadil ürün önerdi. Tercihim muadil toner olacak 😊 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)
Serkan Toker yazdı:

30 senedir fotokopi makinelerini tamir ederim. Muadil ürün varsa dolumdan kolay olur. Dolum işinde çok çeşitli toner var, kötüsü denk gelirse astarı yüzünü geçebilir. Ortalığa saçılma ihtimali olan tonerde cabası. 

Pantum diye bir marka var çok ucuz p2500w diye de bir modeli var lazer wifili 1250 lira civarında. Bu marka hakkında bir düşünceniz var mı f/p ürünü olabilir mi yoksa sarfı yüzünü geçer mi?

Başka başlıkta da ricoh yazınızı gördüm. Bir yerde sp111 modeli var 2.el hiç kullanılmamış fiyatı da uygun gibi muadil toner chip sıkıntısı çıkartır mı sizce tercih edilebilir mi?

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Bu yazıcının benzerini 1005 i yıllarca kullandım. Eskiden toneri doldurttururdum.  Sonra muadilini almaya başladım. Daha az sayfa , daha fazla kaliteli çıktı oluyordu. Geçen sene tozunu aldım kendim doldurayım diye. Yazıcı başka sebepten dolayı bozuldu. Dolum yapanlar tonere delik açıyorlar. Oraya tıpa takıyorlar. Tozu kolay bir şekilde dökebiliyorsunuz. 

Tavsiyem çok çıktı almayacaksanız muadil alın. Çok çıktı alıyorsanız deldirip tozunu alıp kendiniz doldurun.  Bu yıl renkli yazıcımla 20000 sayfa civarı çıktı almışım. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Serkan Toker yazdı:

Serkan abi toner satışın da var mı? Şirketin toner alımını senden sağlayım?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Oğuzkan Erışık yazdı:

Serkan abi toner satışın da var mı? Şirketin toner alımını senden sağlayım?

Ben tamir bakım işini sadece kendi makinelerime yapıyorum Oğuz, bir nevi emekli oldum.. Tek markaya baktım ve yazıcılar biraz ufak geliyor.. ☺️ Bizim cihazlar dakikada 75 sayfa basıyor.. 135 kopyaya kadar yolu var.. 😃

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

Ben tamir bakım işini sadece kendi makinelerime yapıyorum Oğuz, bir nevi emekli oldum.. Tek markaya baktım ve yazıcılar biraz ufak geliyor.. ☺️ Bizim cihazlar dakikada 75 sayfa basıyor.. 135 kopyaya kadar yolu var.. 😃

çıkma egzosları alıp içinden kurum toplasak?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Pantum diye bir marka var çok ucuz p2500w diye de bir modeli var lazer wifili 1250 lira civarında. Bu marka hakkında bir düşünceniz var mı f/p ürünü olabilir mi yoksa sarfı yüzünü geçer mi?

Başka başlıkta da ricoh yazınızı gördüm. Bir yerde sp111 modeli var 2.el hiç kullanılmamış fiyatı da uygun gibi muadil toner chip sıkıntısı çıkartır mı sizce tercih edilebilir mi?

Ufak makinelere biraz uzağım ama yarın servisinde hala çalışan arkadaşlarımdan öğrenir yazarım. Çiplere de çözüm buluyorlar, bende bir tane faks var, hem faks hem yazıcı tarayıcı falan. Ricoh marka, en son 200 lira civarı bir paraya tonerlerini getirmişlerdi. Ev için Canonun mürekkep depolu inkjet makineleri güzel. Hem renkli hem de baskı ucuza geliyor..

Çağlar Bayur yazdı:

çıkma egzosları alıp içinden kurum toplasak?

Benzinle karıştırırsak inkjet mürekkebi bile olur..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Serkan Toker yazdı:

Ufak makinelere biraz uzağım ama yarın servisinde hala çalışan arkadaşlarımdan öğrenir yazarım. Çiplere de çözüm buluyorlar, bende bir tane faks var, hem faks hem yazıcı tarayıcı falan. Ricoh marka, en son 200 lira civarı bir paraya tonerlerini getirmişlerdi. Ev için Canonun mürekkep depolu inkjet makineleri güzel. Hem renkli hem de baskı ucuza geliyor..

Teşekkür ederim. Pek ev için sayılmaz bir süreliğine siyah beyaz ve fazla sayıda çıktı almam gerekecek. Çok iyi bir şey olmasına gerek yok o yüzden 2.el bile olur. Bulamazsam belki buraya alınık yazıcı başlığı da açarım.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Teşekkür ederim. Pek ev için sayılmaz bir süreliğine siyah beyaz ve fazla sayıda çıktı almam gerekecek. Çok iyi bir şey olmasına gerek yok o yüzden 2.el bile olur. Bulamazsam belki buraya alınık yazıcı başlığı da açarım.

Bende ricoh marka wi-fi özelliği de olan bir lazer yazıcı var, evde mac laptoplarla bağlantıda sorun yaşadığım. ( mac özürlülüğümden kaynaklı sorunlarım) işinize yarar ise gönderebilirim hocam zevkle:) Toneri doluma müsait.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...