İçeriğe Yönlendir

Yazıcı Toneri Seçimi

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan
Fırat Önal yazdı:

Çok çıktı almam sadece bu sıralar eşimin işleri var o yüzden çıktı almak gerekiyor. Daha önceden uzun süre yatmıştı bu yazıcı. Üzerindeki toner orjinal o yüzden sizin dediğiniz gibi delik açma olayı henüz olmadı😊

Çağlar Bayur yazdı:

çıkma egzosları alıp içinden kurum toplasak?

Benzer mantıkla Mimar Sinan mürekkep yapmıştı, neden olmasın 😃 

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Mustafa Karaca yazdı:

Merhaba, evde Hp p1102 yazıcı kullanıyorum. Sadece Word dosyası pdf çıktısı alıyorum, dün çıktı alırken toner az uyarısı verdi. Sizce Toneri doldurtmak mı mantıklı orjinal mi almak mantıklı yoksa muadil ürün mü? Eğer muadil üründe hangi marka tercih etmeliyim 😊

Yazıcı modeliniz muadil toneri hiç sıkıntısız kullanır. mono yazıcı ve en sağlam toner vs seçmeyen modeldir. doldurma yapılabilir ancak toner üzerindeki drum zaman geçtikçe oda bitecek o yüzden muadil en mantıklısı. 

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Cem Işık yazdı:

Bende ricoh marka wi-fi özelliği de olan bir lazer yazıcı var, evde mac laptoplarla bağlantıda sorun yaşadığım. ( mac özürlülüğümden kaynaklı sorunlarım) işinize yarar ise gönderebilirim hocam zevkle:) Toneri doluma müsait.

Teşekkür ederim Cem Bey olabilir tabi ki. Ben sizin başlığınızda gördüm Serkan Bey'in bu makinelerde uzman olduğunu ama sizin sorunu çözdüğünüzü düşündüm. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Serkan Gülderen yazdı:

Drum ile toner doldurmanın ilgisi var mı? Yani kaliteli toner alınca drum daha uzun mu gider ya da kötü toner drum bozar mı? 

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Mustafa Karaca yazdı:

Drum ile toner doldurmanın ilgisi var mı? Yani kaliteli toner alınca drum daha uzun mu gider ya da kötü toner drum bozar mı? 

mustafa bey kısaca açıklayım, drum dediğimiz parça tonere bakınca altında görülen turkuaz veya yeşil olan silindirdir. bu sizin tonerinizle bütündür bu modellerde. yani toneri değiştirdiğinizde otomatik drum da değişirsiniz. ancak toner dolum yaptığınızda drum değişmediği için drum ömrü azalır ve yazılarınızda leke silik yazmaya başlar. o sebeple dolum yapolsa bile 2-3 dolum sonrası drum silindiride değişmesi gerek, dolum yapan firmalar buna çare bulmuşlar :) silindirleri kaplatıyorlar. 

kısacası muadil toner drum u bozmaz tümleşik parça yani toner içinde. 

100 tl muadilleri bence muadil alın devam :) bu makinalara taş koysanız yazdırır. :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Serkan Gülderen yazdı:

İş yerindeki yazıcılar da bazen toner harici drum ünitesi de değişiyor o yüzden sormuştum etkisi var mı diye 😃 ama evet bendeki yazıcı kara düzen o yüzden maşallahı var 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Teşekkür ederim. Pek ev için sayılmaz bir süreliğine siyah beyaz ve fazla sayıda çıktı almam gerekecek. Çok iyi bir şey olmasına gerek yok o yüzden 2.el bile olur. Bulamazsam belki buraya alınık yazıcı başlığı da açarım.

Rex-Rotary de çalışan arkadaşıma sordum onlarda Ricoh'un küçük makinelerini pek satamamışlar, çok bilgi sahibi olamadım maalesef. Marka kalitelidir, toneri de piyasada bulunuyorsa ki bulunmasa bile içeriği aynı olur aynı markanın başka modelinin toneri alınıp içine doldurulabilir, yani tercih edilebilir ama Cem'in teklifi de hiç fena değil.. 

Serkan Gülderen yazdı:

2-3 dolum sonrası drum silindiride değişmesi gerek, dolum yapan firmalar buna çare bulmuşlar :) silindirleri kaplatıyorlar. 

Drum tek başına ithal ediliyordur ben drum kaplayabilen duymadım, kaplatılan fırın diye geçen toneri kağıda yapıştıran teflon kaplı sıcak silindir. Onu çok eskiden beri kaplatırdık ama şimdi Tayvan veya Çin dolaylarından kaplamadan daha ucuza geldiği için kimse kaplama yaptırmıyor.. Bu tip ürünlerde Katun markası çok iyidir.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Serkan Toker yazdı:

Rex-Rotary de çalışan arkadaşıma sordum onlarda Ricoh'un küçük makinelerini pek satamamışlar, çok bilgi sahibi olamadım maalesef. Marka kalitelidir, toneri de piyasada bulunuyorsa ki bulunmasa bile içeriği aynı olur aynı markanın başka modelinin toneri alınıp içine doldurulabilir, yani tercih edilebilir ama Cem'in teklifi de hiç fena değil.. 

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için sağ olun. Evet Cem Bey'in yazıcısını değerlendirebilirsek güzel olacak mesaj attım kendisine.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için sağ olun. Evet Cem Bey'in yazıcısını değerlendirebilirsek güzel olacak mesaj attım kendisine.

ikinci sıraya yazılayım bari.

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
Mustafa Karaca yazdı:

Fiyat sormadım ama maliyet olarak daha iyidir eminim. 

İçindeki toner orjinal toner uzun süre kullanılmadı bu ara işlerimiz mevcut o yüzden kullanmaya başladık. Fiyat farkı fazla değil sanırım orjinal ile muadil arasında. 

Evet olabilir 😊 o zaman bir şeye benzemez. Marka öneriniz var mı muadil olarak yoksa fark etmez mi? 

Kendim doldurmayı hiç düşünmedim. Toner tozunu nerden bulabiliriz? Büyük ihtimalle youtubeda dolum videoları vardır 😊

Drum değişmeden çözme şansı olmuyor mu? 

1-2 video izleyin çözersiniz sıkıntılı bir şey değil.Yazıcı koduna göre toner alacaksınız drum bozuksa onuda mecbur değiştiriyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Ferhat Yavuz yazdı:

1-2 video izleyin çözersiniz sıkıntılı bir şey değil.Yazıcı koduna göre toner alacaksınız drum bozuksa onuda mecbur değiştiriyorsunuz.

Teşekkürler, şimdilik muadil ürünle geçiştiririm bir dahaki sefere bakarım duruma göre 😊 ama en azından nasıl dolduruluyor öğrenmiş olurum 👍 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Muhammed Yurga

Selamlar. Konunun biraz gerisinden gelmişim kusura bakmayın lütfen :)
Bende de HP p1102 var. Geçen aylarda ben de araştırmıştım, şimdi aklıma geldi bilgi için yazayım dedim, araştıranlara fayda etsin.
Önceden 2 kere dolum yaptırdım. Ama pek memnun kalamadım. Çünkü ilk yaptırdığımda akma sorunu yaşadım. Sonrasında internette biraz araştırma yapıp muadile yöneldim. DCP Toner diye bir sitedeki hoşuma gitti denemek için aldım. Şu an aynı yerden aldığım 2. muadil toneri kullanıyorum. Gayet memnunum.
Dolumun aksine akma, veya leke tarzı sorun çıkartmadı

Muadil ürünle doluma göre çok daha fazla baskı alabildim.
Benim aldığım ürün: https://dcptoner.com/hp-laserjet-p1102-muadil-toner

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Muhammed Yurga yazdı:

Selamlar. Konunun biraz gerisinden gelmişim kusura bakmayın lütfen :)
Bende de HP p1102 var. Geçen aylarda ben de araştırmıştım, şimdi aklıma geldi bilgi için yazayım dedim, araştıranlara fayda etsin.
Önceden 2 kere dolum yaptırdım. Ama pek memnun kalamadım. Çünkü ilk yaptırdığımda akma sorunu yaşadım. Sonrasında internette biraz araştırma yapıp muadile yöneldim. DCP Toner diye bir sitedeki hoşuma gitti denemek için aldım. Şu an aynı yerden aldığım 2. muadil toneri kullanıyorum. Gayet memnunum.
Dolumun aksine akma, veya leke tarzı sorun çıkartmadı

Muadil ürünle doluma göre çok daha fazla baskı alabildim.
Benim aldığım ürün: https://dcptoner.com/hp-laserjet-p1102-muadil-toner

Çok kaliteli bir ürüne benzetemedim. Belki fiyatı düşük olduğu için öyle bir izlenime kapılmış olabilirim. Ben Toner Replacement marka yeşil ve üstünde fok resimi olan bir toner kullanıyorum çok memnunum. Hp Cf217a kodlu toneri kdv dahil 200 lira civarına alıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...