İçeriğe Yönlendir

Kasko ve Trafik Poliçeleri Alev Almış.

Erol Güven

Recommended Posts

Deniz Kom
Mehmet Ozyurek yazdı:

Poliçedeki kasko bedeli ise kastınız, bunun bir önemi yok.. 

Pert halindeki rayiç bedel ise kastınız, bu sigorta şirketinin kalitesi ile orantılı. 

Aracımı satın aldığım zaman kaskonun rayiç bedeli (internetten de sorguladığımda) aracımın piyasa bedelinin %98'i kadardı. Şu anki karşılık değişmedi ama liste fiyatı çok yükseldi. Şimdiki tazmin bedeli ise %74 olarak görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Deniz Kom yazdı:

Aracımı satın aldığım zaman kaskonun rayiç bedeli (internetten de sorguladığımda) aracımın piyasa bedelinin %98'i kadardı. Şu anki karşılık değişmedi ama liste fiyatı çok yükseldi. Şimdiki tazmin bedeli ise %74 olarak görünüyor. 

Tazmin bedelinden kastınız ne, onu anlamıyorum Deniz Bey. 

Kullandığımız kavramlar

Kasko bedeli : Kasko değer listesinde ilan edilen noterliklerce ve bizim kasko yaparken gördüğümüz değer.. 

Rayiç bedeli : Bakıldığı tarihteki piyasa değeri. 

Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tazmin bedelinden kastınız ne, onu anlamıyorum Deniz Bey. 

Kullandığımız kavramlar

Kasko bedeli : Kasko değer listesinde ilan edilen noterliklerce ve bizim kasko yaparken gördüğümüz değer.. 

Rayiç bedeli : Bakıldığı tarihteki piyasa değeri. 

Aslında sormak istediğim şu. Benim aracımın bayi liste fiyatı 514 bin lira olmuş. Tabi bu fiyat 2. el piyasasında 600lere kadar çıkıyor ama bu önemsiz. 

Araç kasko değeri olarak ise 377,202 lira gibi bir rakam çıkıyor yanlış hatırlamıyorsam. Yani olur da aracın perte çıkacağı bir durumda bundan yüksek bir ödeme alamayacak mıyım?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Deniz Kom yazdı:

Aslında sormak istediğim şu. Benim aracımın bayi liste fiyatı 514 bin lira olmuş. Tabi bu fiyat 2. el piyasasında 600lere kadar çıkıyor ama bu önemsiz. 

Araç kasko değeri olarak ise 377,202 lira gibi bir rakam çıkıyor yanlış hatırlamıyorsam. Yani olur da aracın perte çıkacağı bir durumda bundan yüksek bir ödeme alamayacak mıyım?

Rayiç bedel alacaksınız, piyasadaki değeri baz alınır

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kasko firmanıza göre değişir ama pazarlığınızı piyasa tutarları üzerinden yapıyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Deniz Kom yazdı:

Aracı sıfır almıştınız galiba.. Doğru poliçe almışsanız ilk yıl içinde oluşacak pert durumlarında, bayide anahtar teslimi sıfırı kaç lira ise o parayı alırsınız.. 

İlk yıldan sonra, kasko bedeli önemsizdir. piyasa rayici önemlidir. şirket ve poliçe seçiminiz doğru ise aracınız piyasada kaç lira ise o ödenir. 

Bazı poliçelerde ödenecek bedel en fazla kasko bedeli kadardır diye yazar, bu yazmamalı.. Bazı şirketlerde ise bu yazmasa bile bizim ödeyeceğimiz şu kadardır, kabul etmiyorsan git mahkemeye ver denebilir.

Şirket ve poliçe seçimi önemli

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sisbis mi, siz biz mi ne kaydıysa işte o kaydı olanlara poliçe kesilmemesi yerinde olmuş ama ifşa da edilmeliler ki başka bir esnafta iş yapmasın kendileriyle.. Tarım bakanlığının ifşa listesi gibi bir listeye ben okeyim, herkes herkesi tanısın niye bize yazsın zararı sahtekarların..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Alptuğ Özcan

Beklediğim telefon geldi kasko poliçesi için.

6.100 TL peşin(peşin fiyatına 3 taksit

6.460 TL 10 Taksit fiyatı

Bu fiyatlar 7 gün alt segment ikame araç seçeneği için

7.040 TL 15 gün üst segment ikame araç seçeneği için

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben 2 haziranda yaptırdığımda 1484,99 TL trafik sigortası, 3958,33 TL kasko ödedim. Seneye nasıl olacak bakalım. :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Ben 2 haziranda yaptırdığımda 1484,99 TL trafik sigortası, 3958,33 TL kasko ödedim. Seneye nasıl olacak bakalım. :unsure2:

Şubat-Mart ayı gibi poliçe kestirebilenler yılın ikinci yarısında teklif alanlara göre hep daha avantajlı oluyor.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Metin Uzunoğlu yazdı:

26 temmuzda 1582 tl trafik sigortası için ödeme yaptım.

Trafikte il bazında tavan fiyat uygulaması var galiba hocam oraya takılıyoruz şirketler 7. basamak daha fazlasını alamıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Koray Demir yazdı:

Şubat-Mart ayı gibi poliçe kestirebilenler yılın ikinci yarısında teklif alanlara göre hep daha avantajlı oluyor.

Bu ay yaptıranlar da gelecek ay yaptıracaklara göre avantajlı olacak. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Ozyurek yazdı:

İlginç bir algoritma mantığı var ocakta yeni kasko 1000 TL den 2000 TL ye çıkıyorsa Ağustos’ta bir önceki yıl 800 TL olan kasko bedeli çat diye 4000 TL ye çıkıyor bence havuz mantığı da yanlış ve bu şekilde bir fiyatlandırma haksızlığa yol açıyor gibi.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim sigortacı da öyle dedi her ay başı zam geliyor o yüzden erken aramak istedim diyo.

Poliçe 10.08'de bitiyo normalde.

Kararsız kaldım.

Fiyatın 6-8 arası çıkacağını tahmin ediyordum. Duruma göre yaptırmamayı düşünüyordum. Ama yaptırsan bi dert yaptırmasan ayrı dert

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tahir İlter yazdı:

Aralık ta benim kasko ve trafik 😬

Keşke temmuzda olsaydı diyeceksin 😛

Alptuğ Özcan yazdı:

Ama yaptırsan bi dert yaptırmasan ayrı dert

Yaptırmasan büyük dert.. 

Çünkü bu gidişle çoğu dar gelirli trafik sigortasını yaptıramayacak ve çarpıp kaçmalar çoğalacak. Şu anda bile sigortasız araç sayısı % 20-25 lerde. 

Çarpıp kaçamasalar bile, alacak bir şeylerini bulamayacaksın. 

Bu zamanlarda kasko daha önemli. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yaptırmasan büyük dert.. 

Çünkü bu gidişle çoğu dar gelirli trafik sigortasını yaptıramayacak ve çarpıp kaçmalar çoğalacak. Şu anda bile sigortasız araç sayısı % 20-25 lerde. 

Bu zamanlarda kasko daha önemli. 

Bende bundan korkuyorum zaten abi.

4 senedir kaskolu biniyorum çok şükür hiç bişey olmadı. 1 sene yaptırmasam Allah korusun bişey olacağı tutar.

1 far bile 3-5 bin vardır herhalde. Parça fiyatları pahalı. Geçen yazmıştın boyacı bir tampon boyamaya 2000 istiyo diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

9 Eylülde benim sigortaların günü. 9 ağustosta hemen hareket etmeye çalışacağım. Zor bir süreç olacak o kesin

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ü.Emre Kartal yazdı:

9 Eylülde benim sigortaların günü. 9 ağustosta hemen hareket etmeye çalışacağım. Zor bir süreç olacak o kesin

Maalesef 

Hareket için son 15 günü bekleyeceksin. 
26 ağustos tan sonra. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Maalesef 

Hareket için son 15 günü bekleyeceksin. 
26 ağustos tan sonra. 

Eylül geliyor yavaş yavaş. Çok korkuyorum 😃

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Oğuzkan Erışık yazdı:

Korkma, babanın kartı var bende 😂

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mehmet Bey benim merak ettiğim bir konu var.Aracımıza zarar verildi diyelim elimizde Kamera görüntüleri olsa ne yapılabilir nasıl bir yöntem izlenebilir Örneğin bizim sokakta Top oynarken aracın birinin aynasını kırdılar sinirlenip kapıya tekme atanda oldu.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Korkma, babanın kartı var bende 😂

O kartı ben kullanıp ödüyorum :shok:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Oğuzkan Erışık yazdı:

Geçen sene x 3 formülü çıktı karşıma genel olarak. Haziranda babamın sigortaları da öyle yaptık. 

Eğer çarpan 3 olursa 6000 civarı kasko oluyor. Sigorta da 3000 gibi. Bir ihtimal indirim kademesi artacak oradan çarpanı 2 falan yaparsak ben tamamım. 

Özetle, kart alev alacak 😒

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...