İçeriğe Yönlendir

Kuş Dışkısının Marifeti

Armağan Pekatik

Recommended Posts

Armağan Pekatik

Merhaba arkadaşlar

farkedince temizledim ama kuş pisliği 3-4 yerde böyle iz bırakmış. Boya dışında kurtuluş yok sanki. Bir kuş pisliğinin bu hale sokması cok moral bozucu değil mi?

jJcP97L3_9306BB77-3F62-4932-8587-F8A88BF

DPGEDeeV_34EE61E9-71E0-45D7-919C-CA136EE

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Servet Aydın yazdı:

Hele ki güvercin. Karoseri deler. Görüldüğü anda müdahale ister hayvan pisliği

Abi bir de 3 farklı parçada ya. Sinirlerim bozuldu

sol direk, tavan, bagaj

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Her gün 3-4 kuş pisliği siliyorum. Çatı arasına serçe yuva yapmış. Yuvadan çıkar çıkmaz ateş ediyorlar tam arabaya denk geliyor. Yuvalarını da bozmak istemiyorum ama yapacak birşey yok sanırım. CD yada benzeri hareketli birşey assam o bölgeye gelmekten vazgeçerler mi? Aynı gün silmesem böyle olacak arabanın tüm kaportası. 

Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

Martılar hiç boş geçmiyor burada da. Biraz su döküp bekleyince çabuk çıkıyorlar neyse ki.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Erdem Doğan yazdı:

Her gün 3-4 kuş pisliği siliyorum. Çatı arasına serçe yuva yapmış. Yuvadan çıkar çıkmaz ateş ediyorlar tam arabaya denk geliyor. Yuvalarını da bozmak istemiyorum ama yapacak birşey yok sanırım. CD yada benzeri hareketli birşey assam o bölgeye gelmekten vazgeçerler mi? Aynı gün silmesem böyle olacak arabanın tüm kaportası. 

Avrupanın kuşlarını da eğitimli bilirdik. Buradakiler açlıktan yapamıyor artık😊

Bu arada Armağan bey geçmiş olsun ne yazık ki gördüğünüz anda müdahale etmek lazım. Araçta ıslak mendil bulunduruyor görünce hemen siliyorum sildikten sonra bir bezle kuruluyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Mehmet Yeter yazdı:

Avrupanın kuşlarını da eğitimli bilirdik. Buradakiler açlıktan yapamıyor artık😊

Bu arada Armağan bey geçmiş olsun ne yazık ki gördüğünüz anda müdahale etmek lazım. Araçta ıslak mendil bulunduruyor görünce hemen siliyorum sildikten sonra bir bezle kuruluyorum. 

Gordugum an mudahale ettim ama gordugun degil de oldugu an mudahale gerekliymis

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Armağan Pekatik yazdı:

Gordugum an mudahale ettim ama gordugun degil de oldugu an mudahale gerekliymis

Kesinlikle işte çalışırken veya evdeyken haberin olmuyor ne yazık ki. Bir de kuruduğu anda biraz ıslatma lazım az yumuşaması lazım. 

Mehmet Yeter yazdı:

Kesinlikle işte çalışırken veya evdeyken haberin olmuyor ne yazık ki. Bir de kuruduğu anda biraz ıslatma lazım az yumuşaması lazım. 

Sokak lambası altına park etmemeye çalışın genelde oralarda takılıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Mehmet Yeter yazdı:

Sokak lambası altına park etmemeye çalışın genelde oralarda takılıyorlar. 

Sokak lambasi da yok agac da.  Gecerken gudumlu birakiyorlar, Karga ya da kirlangic diskisiydi., Burada marti yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Sani Gerşon yazdı:

Araç kaplama tek çözüm. Fabrikadan çıktığı gibi yaptırmakta fayda var.

Yaptiranlar sokerken cok sorun yasamislar. Isitarak da yapilsa dahi, fabrikasyon boya kalitesi dusmesiyle birlikte, kivrimlardan boya aliyormus. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Geçen benim arabanın tavanında (manyetik gri) kuş pislememiş sanki orda kuşu kurban etmişler. En az 35 cm çapında vardı. Temizledikten sonra baktım ki iz bırakmış sil sil geçmiyor. Tırnağa takılmıyordu. Kaynamaya yakın sıcak suyu üstüne bez koyup döktüm birkaç dk içinde izi aldı ödüm koptu ama geçmeyecek diye. Sizde baya derine işlemiş boyayı da yakmış.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Benim aracın tavanda aynı şekilde vernik yanığı var . Tavan yüksek olduğu için gözüm görmüyorda arada unutuyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Tinerci kuşa denk gelmişsiniz. Tineri dışkıyla atınca boyayı yakmış.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Koray Demir yazdı:

Asidik yapıda olduğundan doğrudan verniği yakmış. Geçmiş olsun.

tamamen ne yediği ile alakalı. bazı meyveler bu şekilde boya yanığına neden oluuyor.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Armağan Pekatik yazdı:

Yaptiranlar sokerken cok sorun yasamislar. Isitarak da yapilsa dahi, fabrikasyon boya kalitesi dusmesiyle birlikte, kivrimlardan boya aliyormus. 

Armağan Bey benim araç alındığı gün kaplanmış 3 yıllık şeffaf olan ile. 3 yılı dolunca ben değiştirdim PPF kaplama ile 7 yıllık şu çizikleri ısıda giden ile. Sökme aşamasında hiç bir sıkıntı yaşamadım. Eğer kaliteli malzeme ve süresine dikkat edilir ise bir sorun olacağını düşünmüyorum. Aracı fırça ile yıkatıp kılcal çizikler de oluşsa güneşin altında bekletiyorsunuz yeni cilalanmış gibi oluyor. Çok hoş bir şey :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Cem Dilmen yazdı:

Armağan Bey benim araç alındığı gün kaplanmış 3 yıllık şeffaf olan ile. 3 yılı dolunca ben değiştirdim PPF kaplama ile 7 yıllık şu çizikleri ısıda giden ile. Sökme aşamasında hiç bir sıkıntı yaşamadım. Eğer kaliteli malzeme ve süresine dikkat edilir ise bir sorun olacağını düşünmüyorum. Aracı fırça ile yıkatıp kılcal çizikler de oluşsa güneşin altında bekletiyorsunuz yeni cilalanmış gibi oluyor. Çok hoş bir şey :) 

Şuanki piyasada maliyeti nedir kim bilir 🤑

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Alptuğ Özcan yazdı:

Baya artmıştır sanırım. Cesaret edip soramadım. :) ama bir sorayım genel bilgi olsun diye. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Ben tersanede çalışırken arabam kil oluyor diye sormuştum. 7 bin lira fiyat çekmişlerdi geçen sene

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Pasta ciladan yepisyeni çıkmış aracımla Hatay'a gitmiştim. 2 gün aracı yatırdıktan sonra üzerini kakalı buldum, kakaları sildim ama izi kaldı :D

Bir de namussuzlar yeni yıkanmış arabayı hiç pas geçmiyor. O yüzden arabayı yıkamıyorum artık :)

Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Alptuğ Özcan yazdı:

Şimdi sordum farlar iç ekran detaylı temizlik jantlar vs 15000 TL dediler . Sanırım Ankara İstanbul fiyatları çok daha yüksektir. 20 den aşağı değildir diye tahmin ediyorum... 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Cem Dilmen yazdı:

Şimdi sordum farlar iç ekran detaylı temizlik jantlar vs 15000 TL dediler . Sanırım Ankara İstanbul fiyatları çok daha yüksektir. 20 den aşağı değildir diye tahmin ediyorum... 

Şu şartlarda yaptırabileceğimizden değildi zaten de insan merak ediyor :D 

Anca sıfır araç alırsam yaptırabilirim. Sıfır araç alabileceğim zaman da zaten bu fiyatlar burda kalmaz :nea:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...