İçeriğe Yönlendir

Evimize Fiber Geldi

Emre Şimşek
Çözüme git Emre Şimşek tarafından,

Recommended Posts

Çağrı Alaf
Erhan Doruk yazdı:

Telekomda 25mbit fibere 140 tl istediler. İptal edip turknete geçtik. 139 turknet  93 mbit wifi de görüyorum. Modemi ben ikinci el aldım. Evdeki 5g repeateri bağladım. Çok memnunum. Ama repeater ile modemi kablo ile bağladım. Wifi ile performans vermedi. 

En mantıklısı. Aynı şey Wİ-Fİ 6 kullanmak isteyenler için de yapılıyor. Modemden Wifi 6 destekli Repeater'a kablo ile giriliyor. 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Emre Şimşek yazdı:

Dimi.. 

110 liraya 80 mbps hangi firma?

Bu arada gelen mesaj 😬

Degerli Musterimiz, internet abonelik basvurunuzu aldik. Ancak ilettiginiz adreste henuz internet altyapimiz bulunmadigindan, adresinizde altyapi calismalari yapacagiz. Calismalarimiz tamamlandiginda  sizinle yeniden iletisime gececegiz. B001

İsmi komik gelecek 😄

Gıbır Net.

110 tl ye 100 mbps veriyor da ben 97 de kaldığım icin 80 e sabitlediler.

Whatsapp üzerinden m.h.ile görüşebilirirsin. Evrakları Whatsapp üzerinden gonderdim, işleme başladılar. Sonra kargoya verdim, kargo onlara ulaşana kadar hattım açılmıştı bile.

Şimdilik iyiler, bi sıkıntım olmadı.

Sirket Konya'da.

https://gibir.net.tr/

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Öner Kurukuz yazdı:

İsmi komik gelecek 😄

Gıbır Net.

110 tl ye 100 mbps veriyor da ben 97 de kaldığım icin 80 e sabitlediler.

Whatsapp üzerinden m.h.ile görüşebilirirsin. Evrakları Whatsapp üzerinden gonderdim, işleme başladılar. Sonra kargoya verdim, kargo onlara ulaşana kadar hattım açılmıştı bile.

Şimdilik iyiler, bi sıkıntım olmadı.

Sirket Konya'da.

https://gibir.net.tr/

böyle isim yapmamış şirketlerle sıkıntı ya destek konusunda yada iptal etmeye çalışınca yaşanıyor.  Ancak farklı alternatifler olması iyi , fiyatları aşağı indiriyor. telekom ismiyle diğerleriyle aynı paraya dörtte bir hız veriyor ve satılıyor.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sabaha kadar rüyamda hat bağlatıp sabah 9’dan sonra Türknet müşteri hizmetlerini aradım buraya bağlar mı diye sormak için. Müşteri temsilcisi yokmuş.. 

Sanırım ttnette kalsam iyi olacak 24 yetmezse 35 yaparım bi denerim bi iki sene. Bu arada taahhüt 2 sene demişler ama yasal değil diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

158₺ fatura

Türk Telekom Yalın Fiber 100 Mpbs’e kadar 

Keenetic Mesh Sistem

E40F02F4-BD9F-4F81-8E40-18CDFCEF1B4E.jpg

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

böyle isim yapmamış şirketlerle sıkıntı ya destek konusunda yada iptal etmeye çalışınca yaşanıyor.  Ancak farklı alternatifler olması iyi , fiyatları aşağı indiriyor. telekom ismiyle diğerleriyle aynı paraya dörtte bir hız veriyor ve satılıyor.

Taahhüt yok. İstedigim an iptal ederim.

Beni bu firmaya ceken şey kararlilik oldu.

Bildiginiz gibi turknet 90 tl den 139 tl ye çıkardı fiyatı. Sebep olarak da telekomun yaptigi zammi söyledi.

Netspeed, milenicom, gıbır ve birkac firmayi daha aradim. Hepsi 90 tl idi ve sadece gıbır bana haziran ayinda maalesef zam yapacagiz ve fiyat 110 tl olacak dedi. Diger firmalar "zam olma ihtimali cok yuksek ama fiyat ne olur bilemiyoruz" dediler.

Ben abone oldugumda 100 mbps internet 90 tl idi. Su ana kadar bir kez sorun yasadim ama telekom kaynakli bir sorundu. Asiri yagislar sonucu tip7 kabin su aldi muhtemelen cadde uzerindeki herkesin internetinde kopma sorunu oldu. Whatsapp uzerinden sorunu bildirdigimde ilgilendiler, sorun cozuldukten sonra da iki gun takip edip sinyalimde sorun olmadigini gorunce arayip sorunun giderilip giderilmedigini, iki gundur sinyalimi takip ettiklerini ve sorun olup olmadigini benim agzimdan duymak istediklerini soylediler. Acikcasi bu hosuma gitti.

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ünal

tam emin olmamakla birlikte yaşadığım olayı anlatayım bende. 2020 yazında ankara keçiörende 5 yıllık bir binaya taşındık. öncesinde 50 metre ileride oturuyordum ve adsl 16 mbps internet kullanıyordum. taahhüt süresi bitmediği için nakil talebi yaptım ama oda ne, yeni oturduğum eve hizmet veremeyeceklerini dolayısı ile aboneliğin cezasız iptal edileceğini ilettiler. sonra yeni başvuru yaparken bi baktım sadece turk telekom hizmet veriyor oda fiber. daha önceki tecrübelerim ile turk telekom markasına mesafeli olmam nedeni ile turk net ve diğer alternatifleri denedim ama sonuç olumsuz. apartmanda 1 kişi superonline diğerleri turktelekom kullanıyorlardı. ama ben superonline başvurusu da yapamıyordum. adsl hizmeti almak istesemde alamadım. mecbur turk telekom a başvuru yaptık ay geçmedi bütün firmalardan abonelik başlatabileceğime dair mesajlar gelmeye başladı. 2 yıl taahhüt süresi sona eriyor temmuz ayında. bu 2 yıl turk telekomda hiçbir değişiklik olmadığını gördüğüm için sözleşme sona ermeden başka firmaya geçiyorum. 

diyeceğim şudur ki benim oturduğum daire de benden önce internet hizmeti kullanmadıkları için ilk kullanım bana nasip oldu ve mecbur turk telekomdan hizmet almak zorunda kaldık. sizin de ilk fiber hizmeti olacağı için turk telekom dışında teklif veren firma olmayacaktır diye düşünüyorum. 

2 yıllık fiber kullanımı sonucu bence adsl daha iyiydi.  adsl de 16 mbps ile yaptıklarımı fiber de 50 mbps ile  yapamadım sonuçta. evet dosya hızlı iniyor ama bağlantı kopmazsa. turk telekomun verdiği modemi kablo ile kullanacaksanız sıkıntı yaşamazsınız yada repeater gibi ek donanımlar gerekecektir. sorun ne diye soracak olursanız verdikleri modem sıkıntılı. ankarada farklı lokasyonlarda turk telekom fiber kullanan arkadaşlarımda da benzer sorunlar yaşanıyor. 2.4g bağlantı çok yavaş (mesela 50 mbps kullanan biri olarak 1 mbps hızlarla bağlandım çoğu zaman hatta turk telekom ekibi teste geldiğinde kendi gözleri ile 128 kbps hız test ettiler modem değiştirdiler ama aynı marka olduğu için sorun düzelmedi haliyle.) 5g bağlantıda ise yakın mesafede değilseniz kopma sorunları yaşanıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben bugün telekomcuların yanına kadar gittim. Yan ilçede yaklaşık 15 km mesafedeler. Bilgisayardan kontrol etti tahmini 2 haftada hattın kullanıma hazır olabileceğini söyledi.

Sizin bahsettiğiniz Ankara’da kopma ve yavaşlık sorununu bir tanıdıkta ben de gördüm. O halde aynı modem gelirse bizim de başımıza gelecek. Ya da ttneti yine arayıp ön başvurumu iptal ettirip diğer firmaları bekleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Ali Ünal

turk net ve millenicom da turk telekomun tahsis ettiği modemleri kullanıyorlarmış. turk nete başvurmuştum öncesinde ama bunu öğrenince iptal ettim başvuruyu vodafone net huawei ve nokia marka modem kullanıyoruz dediği için oraya başvurdum imza falan almaya gelecekler bugün yarın. 

turk telekomun verdiği modem "TP-Link Archer C5v AC1200" diye geçiyor. abone olurken modem markasını konuşursanız aklınızda bulunsun. turk telekom dışında hizmet veren firma bulamazsanız biraz daha para harcayıp sinyal güçlendirici alacaksınız onu da ethernet kablosu ile modeme bağlayacaksınız. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Ali Ünal yazdı:

turk net ve millenicom da turk telekomun tahsis ettiği modemleri kullanıyorlarmış. turk nete başvurmuştum öncesinde ama bunu öğrenince iptal ettim başvuruyu vodafone net huawei ve nokia marka modem kullanıyoruz dediği için oraya başvurdum imza falan almaya gelecekler bugün yarın. 

turk telekomun verdiği modem "TP-Link Archer C5v AC1200" diye geçiyor. abone olurken modem markasını konuşursanız aklınızda bulunsun. turk telekom dışında hizmet veren firma bulamazsanız biraz daha para harcayıp sinyal güçlendirici alacaksınız onu da ethernet kablosu ile modeme bağlayacaksınız. 

Modemi kendim alsam nasıl olur?

Hoş modem yerine bi tane mikrotik router 1 tane de access point yapsam bakalım hangisi daha ucuza geliyor. Routerla oynamayı seviyorum 

düzeltme: Routerlar pahalanmış:)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Emre Şimşek yazdı:

Sabaha kadar rüyamda hat bağlatıp sabah 9’dan sonra Türknet müşteri hizmetlerini aradım buraya bağlar mı diye sormak için. Müşteri temsilcisi yokmuş.. 

Sanırım ttnette kalsam iyi olacak 24 yetmezse 35 yaparım bi denerim bi iki sene. Bu arada taahhüt 2 sene demişler ama yasal değil diye biliyorum.

12+12 yapılıyor taahhüt. İlk 12 bitince istersen çıkabiliyorsun ama 2. 12 ye geçmemesi gerekiyor ceza yansımaması için. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

O ufak kepçe pahalı bişey mi ki.

Benim bahçe işlerinde acayip lazım oluyor

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Hasan Karabekiroglu yazdı:

O ufak kepçe pahalı bişey mi ki.

Benim bahçe işlerinde acayip lazım oluyor

Tam bir “aslında şundan olacak” makinası

Serkan Toker yazdı:

Ben fiber + Turkcell tv ve Turkcell tv mobil için 101 ₺ ödüyorum.. 

kaç megabit?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Emre Şimşek yazdı:

Tam bir “aslında şundan olacak” makinası

kaç megabit?

25 mbps diyeceğim ama 25 olmaz diyorlar fiber için. :D uygulamadan bir daha baktım 25 mbps diyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Vodafone bizim mahallede her yeri köstebek gibi kazıp kabloları döşediğinden beri Vodafone Fibernet kullanıyorum. 24 mbps ile başlayan ilişkimiz şu an 100 mbps olarak devam etmekte. 2 yıllık taahhüt + 4 fatura onlardan 97 TL'ye anlaşmıştık, 1. yıl dolmak üzere. Taahhüt bitince napcaz bakalım :) 

100 mbps download hızı sadece 5 Ghz bağlantıda görüyorum. 2.4 Ghz bağlantı yaptığım zaman maksimum 50 mbps oluyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emre Şimşek yazdı:

Ben bugün telekomcuların yanına kadar gittim. Yan ilçede yaklaşık 15 km mesafedeler. Bilgisayardan kontrol etti tahmini 2 haftada hattın kullanıma hazır olabileceğini söyledi.

Sizin bahsettiğiniz Ankara’da kopma ve yavaşlık sorununu bir tanıdıkta ben de gördüm. O halde aynı modem gelirse bizim de başımıza gelecek. Ya da ttneti yine arayıp ön başvurumu iptal ettirip diğer firmaları bekleyeceğim.

TTnet'te kalın, 2 hafta bekleyin. Şu an sizin için en uygunu bu :good1: 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Emre Şimşek yazdı:

12 Ay üzeri tüm taahhütler E-Devlet üzerinden tek tuş ile iptal edilebiliyor. Hiç bir ücrette yansıtılmıyor. Yanıltıcı olmasın ben geçen sene öyle yaptım değişti ise bilmiyorum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Degerli Musterimiz, internet abonelik basvurusunda bulundugunuz adresinizde altyapi calismalarimizi tamamladik. Konuyla ilgili bilgi vermek uzere sizi en kisa surede arayacagiz. Gelen aramalari cevaplandirmanizi rica ederiz. B001

Heyecan dorukta ama arayan soran yok 😅

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Turknet davet kodu alabilir miyim? 6 ay boyunca 23 ₺ indirim verecek alana da verene de

Ben turknetle konuşurken turk telekom da 27 hazirana randevu verdi.

Ama ben turkneti seçeceğim. Çünkü 100 mbit 139₺ taahhütsüz

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Tahir İlter yazdı:

@Furkan Avcı Türknetli olması lazım 

Teşekkürler Tahir hocam kaptık sayende, Emre ile indirimi galiba :)

Emre Şimşek yazdı:

Mesajlaştık abi teşekkür ederiz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...