İçeriğe Yönlendir

Yaralamalı Kaza ve Kasko Durumu

Murat Kırmızı

Recommended Posts

• 1 ay sonra...
Murat Kırmızı

Evet arkadaşlar basit yardılama usulü ile duruşma olmaksızın mahkeme gerekçeli karar aldı. Karşı taraf 50.000 TL talep etmişti mahkemeden. Mahkeme 4500 TL ödememe hükmetti. Ayrıca karşı tarafın vekalet ücreti ve biraz da yargılama gideri var toplam 6000 TL civarı. Bu meblağları kaskodan talep edeceğim ödeme yaptıktan sonra. Korktuğumuz kadar büyük bir maddi bedeli olmadı demek isterdim ki maalesef karar kısmında ehliyetime 4 ay el konulacağı da yazılmış. Kaza olalı aylar oldu ve ehliyetime el konuluyor. Gerçekten çok üzgünüm. Her gün okula gel git, çocukları okula getir götür derken aracım günlük hayatta elim kolum gibiydi.

Karar elime henüz ulaşmadı UYAP'tan okudum. Avukatım ile haftaya görüşeceğim ancak bilgisi olan yazarsa sevinirim. Mahkemenin aldığı gerekçeli kararın sadece Ehliyet ile ilgili olan maddesine itiraz edebilir miyim ? İlk kez alkol dışında ehliyet alınabildiğini gördüm. Moralim gerçekten çok bozuk

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı
Doğan Arşiray yazdı:

bence çocukları okula götürmeye devam!

Çevrem de böyle söylüyor. Ancak ben fazla stresliyim galiba. Yaşanabilecek en ufak kazada ya da kontrolde başıma gelecekler daha ağır olacaktır.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ara yollardan gündüz vakti usul usul gidersiniz bence. soran olursa nasılsa ehliyetiniz yoktu ve siz kullanmamışsınızdır öyle değilmi? :D*

*kötü arkadaş.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Kırmızı yazdı:

Evet arkadaşlar basit yardılama usulü ile duruşma olmaksızın mahkeme gerekçeli karar aldı. Karşı taraf 50.000 TL talep etmişti mahkemeden. Mahkeme 4500 TL ödememe hükmetti. Ayrıca karşı tarafın vekalet ücreti ve biraz da yargılama gideri var toplam 6000 TL civarı. Bu meblağları kaskodan talep edeceğim ödeme yaptıktan sonra.

Karşı taraf 50 bin lirayı ne parası olarak talep etti. Mahkemenin hükmettiği para ne karşılığı ?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Murat Kırmızı yazdı:

Evet arkadaşlar basit yardılama usulü ile duruşma olmaksızın mahkeme gerekçeli karar aldı. Karşı taraf 50.000 TL talep etmişti mahkemeden. Mahkeme 4500 TL ödememe hükmetti. Ayrıca karşı tarafın vekalet ücreti ve biraz da yargılama gideri var toplam 6000 TL civarı. Bu meblağları kaskodan talep edeceğim ödeme yaptıktan sonra. Korktuğumuz kadar büyük bir maddi bedeli olmadı demek isterdim ki maalesef karar kısmında ehliyetime 4 ay el konulacağı da yazılmış. Kaza olalı aylar oldu ve ehliyetime el konuluyor. Gerçekten çok üzgünüm. Her gün okula gel git, çocukları okula getir götür derken aracım günlük hayatta elim kolum gibiydi.

Karar elime henüz ulaşmadı UYAP'tan okudum. Avukatım ile haftaya görüşeceğim ancak bilgisi olan yazarsa sevinirim. Mahkemenin aldığı gerekçeli kararın sadece Ehliyet ile ilgili olan maddesine itiraz edebilir miyim ? İlk kez alkol dışında ehliyet alınabildiğini gördüm. Moralim gerçekten çok bozuk

Kısmi istinaf mümkündür. Şu şu konular kabulümüzde, sadece ehliyetle alakalı istinaf yapıyoruz diyebilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Kırmızı yazdı:

Karşı taraf ise düğünü ertelendiği için düğün salonu-gelinlik geç alınması-davetiye ve hastaneye geliş gidişlerde yol yemek parası diye toplamda 50.000 TL tazminat istemiş. Beklediğimden daha düşük ama başka bir ödeme oluyor mu bilmiyorum.

Sigorta bunları ödemez bence. Öderse haberim olsun. 

Murat Kırmızı yazdı:

maalesef karar kısmında ehliyetime 4 ay el konulacağı da yazılmış. Kaza olalı aylar oldu ve ehliyetime el konuluyor.

Ters yola girdiğin için mi. Şaşırdım. duymamıştım daha önce 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Motosiklet kullanan biri olarak şu soru geldi benim aklıma.(biraz şaka ile karışık :) )

Hatalı u dönüşü yapan bir Matematik öğretmeni var, düğünümde var 1 ay sonra.  Asıldım frenlere, kaydım düştüm. Biryerlerim kırıldı. Matematik öğretmeni dönd gitti. Çarpmadım bile. Olayda kim şuçlu ? Düğün masrafım çıkar mı ?

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Karşı taraf 50 bin lirayı ne parası olarak talep etti. Mahkemenin hükmettiği para ne karşılığı ?

düğünüm 1 ay ertelendiğini için düğün salonu gideri, davetiye parası, gelinliği geç aldıkları için gelinlik fiyatları artmış onun parası, hastaneye git gel masrafları… mahkeme günlük 20 tl’den adli para cezası verdi 225 günlük. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Sigorta bunları ödemez bence. Öderse haberim olsun. 

Ters yola girdiğin için mi. Şaşırdım. duymamıştım daha önce 

ben de ilk kez hatadan dolayı ehliyet alındığını duydum. Hatta internette araştırdım olabiliyormuş diye okuyunca şaşırdım. Ancak 2 ay el konulur filan yazıyordu 4 ay çok uzun

Peki Mehmet ağabey Kaskom bunları ödemezse kaskom delinmiş olur mu ? Sigortam kesin delindi de kaskodan bir giderim olmadı henüz. Kasko ödemesini deneyeceğiz,yazı yazacağım kaskoya. haber veririm mutlaka.

Muhittin Kaplan yazdı:

Motosiklet kullanan biri olarak şu soru geldi benim aklıma.(biraz şaka ile karışık :) )

Hatalı u dönüşü yapan bir Matematik öğretmeni var, düğünümde var 1 ay sonra.  Asıldım frenlere, kaydım düştüm. Biryerlerim kırıldı. Matematik öğretmeni dönd gitti. Çarpmadım bile. Olayda kim şuçlu ? Düğün masrafım çıkar mı ?

evet aslında olay buna benzer oldu. Kaza desem değil demesem değil. Hatalı dönüş yapıp trafiği tehlikeye attığım için de genç kardeşimizin yaralanmasına sebep olduğum için de çok üzgünüm. Ancak durabilmeliydi ! Yani tüm suç bende olarak görülmemeli. Ya çekip gitsem dediğiniz gibi. Aklıma düğün masrafı çıksın vs getirmek istemiyorum.

Bu arada kaza sonrası arabulucu aracılığıyla benden 5bin isteseler verirdim. Şimdi 10 taksitle 4500 tl alacaklar

tarihinde Murat Kırmızı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dosya açılmış olması yetmez.  Ödeme olmadığı sürece hasarsızlık bozulmaz. 
Ancak dosya açık kalmamalı.  
Ya ödeme alınıp kapanmalı, ya red edilip kapanmalı yada feragat ediyorum istemiyorum diyerek kapatılmalı.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...