İçeriğe Yönlendir

Gaz Yememe Sorunu

Hasan Varilci

Recommended Posts

Hasan Varilci
(düzenlendi)

Merhabalar . aracım 2002 model 1.2s fiat siena . Araç trafikte kaldığında yada yol durumundan dolayı yavaş giderken fan açtığı zaman gaz pedalını kökleyip bırakıyormuşum gibi yapıyor tekleme gibi değil gaza basıp bırakıyormuşum gibi rölantide çalışmıyor stop ediyor,özellikle rampalarda daha fazla yapıyor , sıcaklığı hızlanıp fan açma seviyesinin altına düşünce düzeliyor  . Buji buji kabloları değişti karbüratör temizlendi 10 dan fazla ustaya gösterdim hepsi bişeyler denedi fakat düzelmedi nedeni ne olabilir yardımcı olabilirseniz sevinirim . Araç benzin+ lpgli sorun hem benzinde hem de lpgde var 

tarihinde Hasan Varilci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Isı Müşürünün fişini çekip denediniz mi?

Sensör veya elektriksel bir arıza gibi.

Yorum bağlantısı
Hasan Varilci
Selçuk Bakış yazdı:

Isı Müşürünün fişini çekip denediniz mi?

Sensör veya elektriksel bir arıza gibi.

Denemedim , bugün karbüratörcüye götürdüm oda elektriksel olabileceğini söyledi elektrikçiyede götürdüm 1 hafta önce , elektrikle alakalı olmadığını söyledi 

Hasan Varilci yazdı:

Merhabalar . aracım 2002 model 1.2s fiat siena . Araç trafikte kaldığında yada yol durumundan dolayı yavaş giderken fan açtığı zaman gaz pedalını kökleyip bırakıyormuşum gibi yapıyor tekleme gibi değil gaza basıp bırakıyormuşum gibi rölantide çalışmıyor stop ediyor,özellikle rampalarda daha fazla yapıyor , sıcaklığı hızlanıp fan açma seviyesinin altına düşünce düzeliyor  . Buji buji kabloları değişti karbüratör temizlendi 10 dan fazla ustaya gösterdim hepsi bişeyler denedi fakat düzelmedi nedeni ne olabilir yardımcı olabilirseniz sevinirim

Araç benzin+ lpgli sorun hem benzinde hem de lpgde var 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Akû kutup bası sökün, biraz bekletip takın.. ( Radyo kod vs isteyebilir tecrübe vs yoksa kendiniz yapmayın.. ) Aracı sadece benzinle 100 - 200 km kullanın.. Lpg ayarı yaptırın.. Sorununuzun büyük ihtimal cözuleceğini düsünüyorum.. 

Yorum bağlantısı
Hasan Varilci
Alpay Sumer yazdı:

Akû kutup bası sökün, biraz bekletip takın.. ( Radyo kod vs isteyebilir tecrübe vs yoksa kendiniz yapmayın.. ) Aracı sadece benzinle 100 - 200 km kullanın.. Lpg ayarı yaptırın.. Sorununuzun büyük ihtimal cözuleceğini düsünüyorum.. 

Akü kutup başı harici hepsini yaptım . Benzinde kullandım uzunca bi süre düzelmedi bujiler buji kabloları değişti bobinde sorun yok dendi , tüp ayarı tüp beyni vs kontrolleri yapıldı karbüratördendir dediler karbüratörcüye götürdüm çok pisti temizliğini yaptı başka problem yok dedi temizlendikten sonra daha da arttı , beyincilere götürüyorum çoğu 2005 model altına bakmıyorum diyor geri kalanlar da bu araca bağlanacak cihazım yok diyor . Karbüratörcü elektrikciye elektrikçi de karbüratörcüye yönlendiriyor arafta kaldım 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...