İçeriğe Yönlendir

Kapuzbaşı Şelalesine İki Günlük Gezi

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Herkese iyi bayramlar. Akşam akşam bir anda karar verdik iki arkadaş kısmetse Kayseri il sınırlarında bulunan kapuzbaşı şelalesine gitmeye karar verdik nasıl bir yer yolları nasıl nerde kalınır bilgi vermek isteyen arkadaşların bilgisine talibim. İki günün sonunda Tufanbeyli göksun üzerinden Kahramanmaraş nurhak’a geçeceğim. Bu yoldan ilkkez geçeceğim için bilen arkadaşlar bana bilgi verirse sevinirim. Değişik bir tur olacak gibi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Ulupınar Orman Köşk Evleri var konaklama için düşünülebilir. 
Yolu biraz kötü ve dar. Doğası güzel.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Nereden geleceğinizi bilmemekle beraber, Kayseri - develi ve yahyalı üzerinden ulaşabilirsiniz. Adana, Mersin, Niğde üzeri gelecekseniz yeşilhisara gelmeden sultan sazlığı tabelasını görürsünüz. 1 saat kadar orasını gezin ve oradan yahyalı ilçesi üzerinden gidebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir
Arda Bülent Güzel yazdı:

Herkese iyi bayramlar. Akşam akşam bir anda karar verdik iki arkadaş kısmetse Kayseri il sınırlarında bulunan kapuzbaşı şelalesine gitmeye karar verdik nasıl bir yer yolları nasıl nerde kalınır bilgi vermek isteyen arkadaşların bilgisine talibim. İki günün sonunda Tufanbeyli göksun üzerinden Kahramanmaraş nurhak’a geçeceğim. Bu yoldan ilkkez geçeceğim için bilen arkadaşlar bana bilgi verirse sevinirim. Değişik bir tur olacak gibi.

Göksun'dan sonra Nurhak'a geçerken Elbistan üzerinden geçeceksiniz. Amaç gezmekse Elbistan'a Göksun çıkışından eski yol üzerinden gidin. Harika bir doğa manzarası içinden geçmiş olursunuz. Elbistan'dan sonra Nurhak'tan önce Ekinözü'ne de uğrayıp doğal kaynak maden suyundan içebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Nurhak yolu çok güzel olmasına rağmen dar ve virajlı. Sizin arabaya sökmez ama eklemekte fayda var. 

Aksiyon aranmaz ise Göksun üzerinden direkt Tekirden gelen büyük kavşaktan 2. çıkışı takip ederek karayollarına da bağlanıp Kapuzbaşı'na ulaşabilirsiniz. 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Göksun'dan sonra Nurhak'a geçerken Elbistan üzerinden geçeceksiniz. Amaç gezmekse Elbistan'a Göksun çıkışından eski yol üzerinden gidin. Harika bir doğa manzarası içinden geçmiş olursunuz. Elbistan'dan sonra Nurhak'tan önce Ekinözü'ne de uğrayıp doğal kaynak maden suyundan içebilirsiniz.

Nurhaka, Tufanbeyli göksun Elbistan üzeri geldim. Tufanbeyli’ye gelmeden önce arayollardan geldik. İnanılmaz doğa harikası bir yolda geldik 20-25 km civarı sürdü bu yol. Bir ara yolu karıştırdık köyün içine girdik ordan yol tarifi alarak yolu bulabildik. Yoldan iki araba zor geçiyordu. Rakım 1800 civarı idi heralde. Ekinözün de durup suyundan içtik. Teşekkür ederim bilgiler için.
Nurhak yolu çok güzel olmasına rağmen dar ve virajlı. Sizin arabaya sökmez ama eklemekte fayda var. 

Aksiyon aranmaz ise Göksun üzerinden direkt Tekirden gelen büyük kavşaktan 2. çıkışı takip ederek karayollarına da bağlanıp Kapuzbaşı'na ulaşabilirsiniz. 

Gerçekten çok virajlı ve dardı yollar. Ama o manzaraya değerdi. Göksundan sonra rahattı yollar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Arda Bülent Güzel yazdı:

Gerçekten çok virajlı ve dardı yollar. Ama o manzaraya değerdi. Göksundan sonra rahattı yollar.

Cela'dan (Ekinözü) suyunuzu içmişsiniz Nurhak'ta tüm bölgenin güzelliklerini görmüşsünüz. Rotanız gayet güzeldi. Tebrik ederim ^^ Benim de yanı başımdan geçmişsiniz :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Memleketimdir Yahyalı.

Harikadır Aladağları.

Virajlıdır yolları,

Gel gidelim bazı bazı.

Arda Ağabey sanırım gittiniz. Adana’nın Aladağ ilçesinden bile geçilebilir sanırım ama yol diğer tarafta daha iyidir. Yani Yahyalı’dan geçip devam edilecek 👍🏼

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Cela'dan (Ekinözü) suyunuzu içmişsiniz Nurhak'ta tüm bölgenin güzelliklerini görmüşsünüz. Rotanız gayet güzeldi. Tebrik ederim ^^ Benim de yanı başımdan geçmişsiniz [emoji3] 

Muhteşem di. Ekinözü suyu şifalı su dedi arkadaşlar. Motoru çalıştırıp durdu[emoji85]ea83229b34261260b6263941ee76a667.jpg
Burası nurhakta suyun çıktığı gözlerden birisinin olduğu havuzdu. İşim olmasa gelmezdim oralardan.
Memleketimdir Yahyalı.
Harikadır Aladağları.
Virajlıdır yolları,
Gel gidelim bazı bazı.

Arda Ağabey sanırım gittiniz. Adana’nın Aladağ ilçesinden bile geçilebilir sanırım ama yol diğer tarafta daha iyidir. Yani Yahyalı’dan geçip devam edilecek [emoji1360]

Emre kardeşim Yahyalı’ya uğradım. Güzel yer. Valla birçok ilçe gezdim şimdiye kadar bu kadar düzenli bir ilçe görmedim. Yahyalı’dan geçtim. Tufanbeyli’ye ordan göksun ordan Elbistan yaptım. Ordanda son durak olan Nurhak ta 3 gece kaldım. Ülkemizin heryeri ayrı bir güzel. Seneye kısmetse yine gidip biraz daha doğuya doğru inmeyi planlıyorum.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Abi dediğin gibi her yeri ayrı güzel. Geçtiğin rotada çok gizemli bir yer var. Adı Zebil, eskiden darphaneymiş altın para yaparlarmış. Çok zor çıkılan bir mağara girişi var, girmeye gözüm yememişti..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...