İçeriğe Yönlendir

2009 Dizel Focus Turbo Arızası

Mehmet Akan

Recommended Posts

Mehmet Akan

Cümleten hayırlı aksamlar 4 ay önce sifir turbo aldım iki gündür turbo arizasi veriyor bilgisayara başlandığında bu turbo 4 ayda ariza yaparmi turbo takılırken herseyi değişti yağı vs aldığım yerle görüştüm garanti veremiyoruz dedi başına gelen oldumu

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Cümleten hayırlı aksamlar 4 ay önce sifir turbo aldım iki gündür turbo arizasi veriyor bilgisayara başlandığında bu turbo 4 ayda ariza yaparmi turbo takılırken herseyi değişti yağı vs aldığım yerle görüştüm garanti veremiyoruz dedi başına gelen oldumu
Hocam geçmiş olsun 4 aylık turboya garanti vermemek ne demek bilemedim. Yanlış esnafa denk gelmişsiniz. İyi bir yer olsa açar bakar gerekirse garantiden değişim gerektiren parçayı değiştirir idi. Yok kullanıcı hatasi varsa öyle bir aciklardi ki sizde tamam aynen böyle yapmıştım deyip gerkeni yapardınız. Artık kimseye birşey diyemeyeceğim. Esnaf kalmadı desek yeridir. Allah sabır versin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Garanti vermesi gerekir o ayri bir konu da turbo neden degismisti. Degismesini gerektiren ariza giderilmismiydi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Geçenlerde Uludağ otomotiv adlı kanalın videosunda yine böyle bir parça bozulmuş ve esnaf almak istemiyordu. Direk fabrika ile iletişim kurarak sorunu çözdüler. Geçmiş olsun umarım sorununuz en kısa sürede çözülür. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Mehmet Akan yazdı:

Simdi aticam ekran görüntüsünü abi

Çağlar abi servisi aradım telefonundan silmis ekran görüntüsünü turboyla alakalı ariza veriyor dedi 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mehmet Akan yazdı:

Çağlar abi servisi aradım telefonundan silmis ekran görüntüsünü turboyla alakalı ariza veriyor dedi 

Selenoid valfi olmasın? Ayrıca turbo değiştikten sonra kalibrasyonu sıfırlandı mı acaba? Sıfırlanmazsa sorun yaşanır çünkü

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Ü.Emre Kartal yazdı:

Selenoid valfi olmasın? Ayrıca turbo değiştikten sonra kalibrasyonu sıfırlandı mı acaba? Sıfırlanmazsa sorun yaşanır çünkü

Selonoit valfini evet değiştirdik ama sıfırlama nasıl oluyor ve yaptımi bilmiyorum 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mehmet Akan yazdı:

Selonoit valfini evet değiştirdik ama sıfırlama nasıl oluyor ve yaptımi bilmiyorum 

Bence daha uzman bir yerden yardım alın. Hatanın turbodan olduğu bile meçhul şu durumda. 

Araç bilgisayara bağlanıp adaptasyonu sıfırlanacaktı turbo değişimi sonrası. Selenoidin giriş çıkışları, hortumlar ve kendisi kontrol edilmeli. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

turbo mekanik bir pervane, çoğu turbo arızası denen şey de aslında bambaşka yerden çıkar, arıza kodu alınmadan bilmeden sıfır turboya suç atılmaz

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

buyrun benim "wastegate, turbo aktüator, egr, hatta turbonun kendisidir sorunlu olan abi, motor inecek, turbo değişir 10 bin tl yi bulur abi " arızası.

iki adet kaçıran o ring. bunlar düşük basınç arızasına sebep oluyordu tam gaz da. sebebi de basbayağı kaçıran ama sakin sürüşte belli bile olmayan contalar.

diğer arabayı götürdüğüm mercedes servisinde yapılan yağ buharlı teşhis 200 TL, üst o ring 115 tl mercedes marka. alt oring 3 tl.  işçilik 400 tl. periyodik bakım işçiliği dahil. 3 saat sürdü. motor mercedes om 642 v6 dizel. araba jeep.

@Çağlar Bayur @Sami Demirpaz

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Doğan Arşiray yazdı:

nokta atışı.

Alet çalışır el övünür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...