İçeriğe Yönlendir

Paspas Kokusu ve Koltuk Temizliği

Süleyman Can

Recommended Posts

Süleyman Can

Aracın eskiyen paspaslarini değiştirdim. Bej renk kolay bulunmadığı için şans eseri yol üstünde aksesuarci da görünce durup aldım. Eve geçip 2 saat sonra tekrar bindiğimde aracın içi tiner-boya-aseton bilumum en yaygın kimyasalların kullanıldığı laboratuvar gibi kokuyordu. Çektim petrole iç dış yıkadım, paspaslari da kopurttum iyice. Şimdi koku yarı yarıya azaldı. En etkili çözüm nedir? Balkona atıp 1 ay havalandirsam tamamen çözülür mü?

Diğer sorum kirli ve lekeli koltuklar. Detaylı temizlik için 500tl dediler ama aracın trimleri ve tavanı tertemiz. Sadece koltuklar kirli. O yüzden kendim yapmak istiyorum. Aynı aksesuarcida ki reis Bi köpük tavsiye etti 70TL. Malın hası bu abi ama evli misin dedi. Ne alaka dedim, hanımın eli değsin senin eller ile biraz zor olur dedi elimi beğenmedi dayı. 

Daha önce deneyip çok memnun kaldığınız köpük sprey ve hanım eli varsa tavsiyeleri bekliyorum.(yabancı malı tercihimdir)

Iyi forumlar.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Süleyman Can yazdı:

Balkona atıp 1 ay havalandirsam tamamen çözülür mü?

Evet, şu an tüm gazlarını salıyor paspas. Tamamen bittiğinde kokusu da geçecek.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Süleyman Can yazdı:

Malın hası bu abi ama evli misin dedi. Ne alaka dedim, hanımın eli değsin senin eller ile biraz zor olur dedi elimi beğenmedi dayı. 

:D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Koltukları halı yıkama makinanız varsa siz temizleyin. Köpük vb. gibi temizleyiciler fazla etkili değil.  Birde koltuğun süngerini ıslak bırakıyorlar, daha fazla koku yapar.

Paspasları en az 1 hafta açık havada havalandırın, kokusu gitmezse Auto Glym Odour Eliminator ile temizleyin. Ben paspastaki et kokusunu çıkardım. Ellerimde hanım eline benzemez 😁

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Cihat Küçükay yazdı:

Koltukları halı yıkama makinanız varsa siz temizleyin. Köpük vb. gibi temizleyiciler fazla etkili değil.  Birde koltuğun süngerini ıslak bırakıyorlar, daha fazla koku yapar.

Paspasları en az 1 hafta açık havada havalandırın, kokusu gitmezse Auto Glym Odour Eliminator ile temizleyin. Ben paspastaki et kokusunu çıkardım. Ellerimde hanım eline benzemez 😁

En etkili köpük diye satmaya çalıştığı malzemeyi koltuğa sık 2 dakika bekle bezle citile tertemiz olur dedi ama guvenemedim. Hali yıkama makinesi de sadece detailingcilerin elinde var artık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Koltuğu silmek işe yaramıyor. Sonra içten kirleti kusuyor. Ya koktuklara kılıf yaptır yada çektirmeli ıslatmalı temizlik şart. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emre Durna yazdı:

Etkili oluyor mu? Ben Vanish in koltuk temizleme spreyinden aldım tuz lekeleri için  pek başarılı olamadı .

Tabi ki.  Ben beğeniyorum. 

İmalatçısı da benim müşterim. 
Güvenirim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...