İçeriğe Yönlendir

Sosyal Medyada İşkembeden Sallama

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Mustafa YILDIRIM

Youtube da "sonsuz enerji" videoları var. Bu konu hakkında bilgisi olmayan insanları kandıranlar ve hatta buna inanan birçok insan var. 

Sırf dikkat çeksin, izlensin diye eline kamera alıp yalan/yanlış bilgiler paylaşanlarda çok fazla. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

C5 grubunda birisi 650 liraya bakım yaptığını iddia ediyor. 

Ben yeni bakım yaptım sadece parçaları 1350 liraya aldım. 

Sadece yağ 500 lira, diğer 4 filtreyi 150 liraya nasıl aldım diyorum. Yağı pahalı almışsın sen diyor. 

Her duyduğumuzu doğru kabul etmemek gerek ancak, bilgiye aç ve her bilgiye muhtaç insanlar genelde gruplarda.

Ben bu sebeple doğru bilgi verebilmek adına takılıyorum. 

...

Bunda bir şey yok. Bizim Kara Keçi nin sahibi de inanılmaz rakamlara "şu, şu, şu bakımı yaptım şunları değiştim" demişti? Ben nasıl olur fiyatlara deyince "yağ ve filtreler kendimden" demişti. 😒

O hesaptır o da :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Çağlar Bayur yazdı:

Zaten dikkatimi çekiyordu, ancak bugün üst üste denk geldi, face gruplarında yardım /fikir almak isteyenler ile neden dalga geçilir / yanıltılır nasıl bir ruh hali bu?

mesela birisi araba alacak; marka model rakam fikir soruyor, hemen biri atlıyor ooo çok pahalı ben daha üst modeli aynı paraya aldım ki mümkün değil aşağı yukarı bildiğimiz model, mesela birisi komple boya yaptıracak iki kişi atlıyor, ben komple 4000e boyattırıyorum, hemen mesaj atttım:  şehir fark etmez boyacı bilgisi yollayın arabamı yolluyorum boyanması lazım.. ikisini de o saaten sonra gruplara yazarken göremiyoruz falan...

ne kötü bir haldeyiz yahu. çekirdek çitleyip bol keseden sallarken bilgiye ulaşmaya çalışanı neden yalan yanlış ifadeler ile yönlendirirler anlamsız...

Bizim grupta sırf “hondanın parçaları kawasakiden ucuz” yazmak için bekleyen üyeler var. Başka hiç bir paylaşımı yok sadece sorulduğunda bunu yazıyorlar. Ya da sadece satılık ilanlarına yorum yapanlar :) 

Uzun lafın kısası “zenginin malı züğürdün çenesini yorar”

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Doğan Arşiray yazdı:

mucitler kulubü çok enteresan yer ama. takibi bıraktım saçmalıklara dayanamayınca.

Aynen bende.

Mehmet Ozyurek yazdı:

C5 grubunda birisi 650 liraya bakım yaptığını iddia ediyor. 

Ben yeni bakım yaptım sadece parçaları 1350 liraya aldım. 

Sadece yağ 500 lira, diğer 4 filtreyi 150 liraya nasıl aldım diyorum. Yağı pahalı almışsın sen diyor. 

Her duyduğumuzu doğru kabul etmemek gerek ancak, bilgiye aç ve her bilgiye muhtaç insanlar genelde gruplarda.

Ben bu sebeple doğru bilgi verebilmek adına takılıyorum. 

Bir de mucitler kulübü var. 

Tamam yapılan şeylerin bazıları abuk ama, adam uğraşmış yapmış. 1000 mesaj yazılsa en az 600-700 ü üşenmeden dalga geçiyor. 

Bence gerçek hayatta kimsenin sözünü dinlemediği, itibar etmediği kişiler iki beğeni alınca havalara giriyor ve kendileri gibi olanlardan beğeni almak hoşlarına gidiyor. 

Ama bazıları gerçekten saçma işlerdi abi.

Adam bidona benzini koymuş, kapağından bir hortum geçirmiş ocak da kullanıyor "bakın yeni icadım" diye paylaşım yapıyor...

Tamam babacım da benzin zaten yanar yani, hani Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok ki :D 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Facebook'ta çok araba grubuna üyeyim genel olarak yazmadan sadece okuyorum. Sanki hepsi anlaşmış gibi sürekli aynı konular dönüyor.. Bir kaç grup hariç tabi kaliteyi koruyanlar da var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Bunda bir şey yok. Bizim Kara Keçi nin sahibi de inanılmaz rakamlara "şu, şu, şu bakımı yaptım şunları değiştim" demişti? Ben nasıl olur fiyatlara deyince "yağ ve filtreler kendimden" demişti. 😒

Bir yerde gördüm, benim araba yakmıyor da demiş :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Facebook tam bir rezalet. Kadjar grubu var diye çok nadir giriyorum ama başka bir şey takip etmez oldum. Bir ara bağ bahçe ilanları için de giriyordum ama ilanlar satılık bağ, 1 TL şeklinde olduğu için bakmaz oldum. 

Twittera göre ülke batmış durumda. İnstagram hiç kullanmadım. 

Youtube'da bazen yorumlara bakarım, gülmelik iyi malzeme çıkıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Önder Özcan yazdı:

image.png.bd2daffa892d81ad8121a17de27ddc0f.png

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Corolla’yı alınca en kalabalık facebook grubuna da girdim. Birkaç kritik bilgi öğrendim sağ olsunlar. Bilgi kirliliği çok yoktu. Aynı şekilde mazda 3 grubunda da çok şey öğrenmiştim. Biraz da benim bilgisizliğimdi ama etrafımda çok mazda olmayınca böyle platformlara ihtiyaç duyulabiliyor. 

mucitler grubunda iş başka. içindeki bastırılmış duyguları dışa vuran çok insan var orada

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Evcin yazdı:

Facebook'ta çok araba grubuna üyeyim genel olarak yazmadan sadece okuyorum. Sanki hepsi anlaşmış gibi sürekli aynı konular dönüyor.. Bir kaç grup hariç tabi kaliteyi koruyanlar da var.

C5 grubunda sürekli aynı soru.. 

En dolusu hangisi. 

Ekranda dpf uyarısı çıktı ne yapayım. 

Şanzımanı tamir ettirin yazıyor ne yapayım. 

Mahmut Yıldız yazdı:

Şu mucitler grubunu merak ettim şimdi. 

Gel gel.. :D

Davet göndereyim mi 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

IQ ortalaması tek haneli çoğunlukla, hiç mücadele etmemek lazım.

Instagram da aynı, BMW süper olum, passat 260 basıyor hepsini öttürür filan ayarında muhabbetler.

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Ozyurek yazdı:

C5 grubunda sürekli aynı soru.. 

En dolusu hangisi. 

Ekranda dpf uyarısı çıktı ne yapayım. 

Şanzımanı tamir ettirin yazıyor ne yapayım. 

Gel gel.. :D

Davet göndereyim mi 

Facebook'a girmek için sebep istemiyorum, teşekkürler Emmi. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Geçen birisi facebook'ta sıfır Audi almış ilk bakımı nerede yaptırayım diye soruyor, gelen cevap şu: ustam servis çok pahalı yağını kendin al bir yerde değiştir bende de 2003 audi var çok güzel araba bunlar ama çok pahalı parçası.

• Beğen 3
  • Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Selim Bilgin yazdı:

Geçen birisi facebook'ta sıfır Audi almış ilk bakımı nerede yaptırayım diye soruyor, gelen cevap şu: ustam servis çok pahalı yağını kendin al bir yerde değiştir bende de 2003 audi var çok güzel araba bunlar ama çok pahalı parçası.

hasta olduğum muhabbet de bu .

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Instagram’da istanbultrafik34 diye bir sayfa var. Çok hoşuma gidiyor. Hem sürekli istanbul’dan anlık görüntülü trafik ve kaza görselleri geliyor hem de magandalar bu sayfa sayesinde ceza alıyor. Sayfada yayınlanan maganda görselleri twitter’da da çok gündem oluyor. Normalde polis başkasının kamerasından alınan kayda ceza yazmıyor ama bu sayfalarda paylaşılınca yazılıyor. En son anne kıza magandalık yapan sürücüye ceza yazıldı bu sayfa sayesinde. trafikten men edildi

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Normalde polis başkasının kamerasından alınan kayda ceza yazmıyor ama bu sayfalarda paylaşılınca yazılıyor.

Ne saçma. Kanun yoruma açık olur mu... Ya yazarsın herkesten gelen videoya ya da hiç yazmazsın...

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Sosyal medya hesabım hiç olmadı. İlk zamanlar girip bakıyordum.

Herkes zengin, ya kumsalda birşey içiyor ya da restoranda birşey yiyor. Profil resminde ya çocuğunun ya da vefat etmiş yakınının resmi var.

Adamlar gerçek hayatta kavgalı sosyal medyada arkadaş olmuş karşılıklı beğenişiyor.

Daha birsürü abuk subuk şeyler gördüm. Hiç hesap açmadım.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Ne saçma. Kanun yoruma açık olur mu... Ya yazarsın herkesten gelen videoya ya da hiç yazmazsın...

bence her görüntü değerlendirilmeli. Kanun yoruma açık değil ama mevzuat çok fazla. Mesela izinsiz görüntü alınan cihazdan ceza olmaz diyor. Ama başka mevzuat toplumun şikayetlerine göre ceza yazılabileceğini belirtiliyor. Bizim ülke mevzuat cenneti olduğu için işini bilen avukatlar çok güzel iş yapıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Nihat Palolu yazdı:

Herkes zengin, ya kumsalda birşey içiyor ya da restoranda birşey yiyor. Profil resminde ya çocuğunun ya da vefat etmiş yakınının resmi var.

Adamlar gerçek hayatta kavgalı sosyal medyada arkadaş olmuş karşılıklı beğenişiyor.

aynı sizin gibi bir arkadşaım var o da sürekli hiç hesap açmadım diyor. bu da iyi bir özellik herhalde :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben sadece facebook kullanıyorum ondada özlü ağdalı sözler filan paylaşıyorum kimse bakmıyor nasılsa diye.

instagram filan tam zırva bence. kime ne benim çocuğumdan, yemeğimden, oramdan buramdan...

ama ticaret için çok iyi ortam.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

ben sadece facebook kullanıyorum

heee dala yuva yapmış bukalemun felan?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Fatih Evcin yazdı:

aynı sizin gibi bir arkadşaım var o da sürekli hiç hesap açmadım diyor. bu da iyi bir özellik herhalde :) 

Nihat Palolu yazdı:

Benimde hiç Sosyal Medya Hesabım olmadı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

instagrama hiç bulaşmadım, facebooka 3 yıldan fazladır vakit ayırmıyorum en son mondeo mk4 ve mk5 grubuna üye olmuştum. facebookun tek artısı ölümlerden haberdar oluyorsunuz. en çok cenazeden haberim olmadığı için zamanında taziye veremediğim için üzülüyorum. 

otoclubturkiye sosyal birçok ihtiyacımı karşılıyor seviye iyi, insanlar. gerçek çay içip sohbet edebileceğimiz kişiler olması mükemmel. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Aytac Sakal yazdı:

Benimde hiç Sosyal Medya Hesabım olmadı.

sizi de ayrıca tebrik ediyorum :) 

abartmamak kaydıyla kötü bir yer olmadığını düşünüyorum kendi adıma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...