İçeriğe Yönlendir

2005 C-Max 1.6 Ghia Kalorifer Rezistansı

Şevki Diker

Recommended Posts

Şevki Diker

Herkese selamlar,

2005 model Cmax ghia aracım var. Ancak ne kadar video izlediysem veya resim baktıysam hepsinde polen filtresinin arkasında gözüküyor rezistans. Ancak benim aracımda orası plastik kapalı ve sadece vida delikleri var rezistans yok. Nerdedir bu parça yardımcı olabilir misiniz?

bazı sitelerde aşağıda eklediğim rezistanstan olabileceği yazıyor ancak bunu da o kadar bakmama rağmen göremedim.

Çok teşekkür ederim 

8567B900-C148-48E6-94B8-88E8FDF6E29A.png

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Amaç nedir?

Bu parçanın görevi fan hızını ayarlar. Sizde ayarlanmıyor mu?

Yorum bağlantısı
Şevki Diker

Kalorifer motorunu söktüm. Bazı modellerde kalorifer motoruna gömülü oluyormuş parçanın resmini ekliyorum. Başka arkadaşlara referans olur inşallah. Yarında elektronikçiye gideceğim tamir oluyorsa bilgisini sizlerle paylaşacağım. image.jpg.de34faba57321b9b448f041aaabb5296.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

otomatik klima ise rezistansa olmaz rezistans 4 ayrı voltajla çalıştıran basit bir taş direnç

Yorum bağlantısı
Şevki Diker

Fan motoru komple değişmesi gerekiyor o zaman doğru mu :)

Yorum bağlantısı
Şevki Diker

Herkese selam tekrardan, aracın kalorifer motoru ne yazıkki tamir olmadı. Uzun uğraşlar sonucunda bir yerde sıfır motor bulabildim. İnşallah böyle bir sorun yaşamazsınız. Yaşarsanız da bu modelde motor çıkmaz aracınızdan diyelim. Herkese kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...