İçeriğe Yönlendir

Uğultu Benzeri Ses

Onur Demirci

Recommended Posts

Onur Demirci

Herkese merhaba,

Aracimda 1.5 ay evvel metalik bi uğultu vardi sol teker rulmaninda boşluk olduğunu anladik rulmani değiştirdik ses kesildi ancak benzer sesi yeniden duymaya basladim ustanin dedigine gore sol arka jantım eğrilmiş gozumle gordum liftte bakinca jant eğri dönüyor icten ,bu eğriliğin metalik uğultu yapabilecegini ve sesi yayabilecegini söyledi benzer durumla karşilaşan oldumu jant egriligi böyle bir ses yaparmi acaba emin olamadım..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Eğri jant ses yapmaz da, dengesiz olacağı için yine bilya bozulabilir.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Benzer sesi yeniden duymaya başladıysanız ve arka jantı bir yere vurnadıysanız bir çukura düşmediyseniz o ihtimali çıkarın. Kalan 3 teker bilyalarına da baktırın. Kayış rulmanlarına da baktırın. Takılan yeni bilya kalitesiz ise tekrar bozulmuş da olabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
Çağatay Kılınç yazdı:

Benzer sesi yeniden duymaya başladıysanız ve arka jantı bir yere vurnadıysanız bir çukura düşmediyseniz o ihtimali çıkarın. Kalan 3 teker bilyalarına da baktırın. Kayış rulmanlarına da baktırın. Takılan yeni bilya kalitesiz ise tekrar bozulmuş da olabilir.

Kayis rulmanlari ve kayislar kontrol edildi,dort teker rulmani birden degisti arkalar porya ile beraber degisti,ister istemez surekli irili ufakli cukurlardan lakalardan geciyorum acaba bundan dolayi olmus olabilirmi

Sani Gerşon yazdı:

Eğri jant ses yapmaz da, dengesiz olacağı için yine bilya bozulabilir.

Bilyalar degişmeden oncede vardi arkalari porya ile beraber degistirdim benzer sesi yine duyuyorum ve arkadan geliyor gibi,arka jantin birtanesi yamuk aklima takiliyor sesin kaynagi burasimi acaba diye🤔

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Eğri jant arka bilyeyi bozmuş olabilir. Ses yapmaz  böyle. Hızla birlikte artış var mı ? Lifte alıp bakmak lazım tekrar 

Yorum bağlantısı
Onur Demirci

Bilye degistirmeden once duydugum sesi degistirdikden sonra duymaya  devam ediyorum.Liftte cevirdiklerinde herhangi bir bilye sesi duymadi ustalar rulmani degistirelim yük halinde fark edebilir dediler rulman degisti ama ses yine ayni

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...