İçeriğe Yönlendir

A3 Devirdaim Sorunu

Serkan Gezici

Recommended Posts

Serkan Gezici

Herkese merhaba a3 2008 model aracımla geçen hafta köye çıktım 1 saat kadar durdum geri dönecekken aracın altından su geldiğini farkettim ustayı aradım yol üstündeyim gel dedi baktı hararet olmadığını söyledim devirdaim le ilgili olabileceğini söyledi müsait bi zamanda getir bakarız acil bişe yok dedi. Gerçekten öyleyimdir acaba...

Yorum bağlantısı
Ozkan çoban

Devirdaim demek için önce araç lifte kaldırılıp devirdaimden su kaçağı var mı yok mu ona bakılmalı zaten bu sırada gözle genel bir kaçak kontrolü yapılır

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici
Klima suyu olmasın?
Aracın su seviyesini kontrol ettiniz mi?
Klima açmadım Sani bey su zaten böyle yağlı gibi birseydi su seviyesi bir parmak eksilmişti daha sonra köyden bulunduğum yere kadar geldim hiç eksilme olmadı köy dediğim Karadeniz yaklaşık 3 4 km dik rampa çıkışı var anlık birsey olur mu acaba...
Devirdaim demek için önce araç lifte kaldırılıp devirdaimden su kaçağı var mı yok mu ona bakılmalı zaten bu sırada gözle genel bir kaçak kontrolü yapılır
Kaputu açtığımızda muhafazanin sağ tarafında bi su birikintisi vardı usta o tarafta devirdaim var ondan olmuştur dedi patlama yanma bişey yok dedi yaklaşık 40 km yol yaptım ama bilemedim işte çalıştıramadım arabayı daha sonra müsait zamana kadar yatacak gibi duruyor...
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

benzer motoru olan a4  de yaşıyoruz. arkadaşım su kaçağını bulamıyor. araba ne zaman yatsın o zaman su kaçağı oluyor.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Doğan Arşiray yazdı:

benzer motoru olan a4  de yaşıyoruz. arkadaşım su kaçağını bulamıyor. araba ne zaman yatsın o zaman su kaçağı oluyor.

Soğuduğunda büzülüp ısındığında genleşince kaçak yapmayan bir oringden oluyor demekki. 

Aracı yatırmadan önce kaçak tespiti için suya renk verici bir şey eklenebilir. Vardır mutlaka bu tarz şeyler. Ya da araç yürümeden olduğu yerde suyu boşaltılıp buhar verilecek. 

Ya da doğrudan su boşaltılıp hava basılıp takip edilecek, o şekilde bulmak zaman alabilir ama çıkar mutlaka

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Şu şekilde bir aparat var bundan alıp kendiniz bulabilirsiniz yada elinde bu aparattan olan bir ustaya gidebilirsiniz . images.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici
Bende ilk defa oldu böyle birsey araba 2021 de 2 ay hiç kullanılmadı ama böyle bir sorun olmadı bakalım uygun zamanda usta ne der bu işe teşekkürler...
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bı aparat taktılar radyatörü benim kompresorle havayı basınca patlak hortumdan direk saldı suyu bulundu vardır tahminimce çoğu ustada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gezici

Arabayı dün iki hafta üstüne çalıştırdım 20 30 metre ilerledim durup baktığımda az miktarda su aktı sonra usta ya kadar yaklaşık 40 km sürdüm sanayiye vardığımda herhangi bir akıntı yoktu ve su hiç eksilmemisti usta devirdaimle ilgili değil olsa sürekli su akardı dedi aküyü hava filtresini komple söktü hararet müşürünü kontrol etti orda da bir problem olmadığını gördük kesin bir tanı yok yani sen bu şekilde sür birsey olmaz dedi. İnşallah olmaz...

SM-A115F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gezici
Ayni bizim arkadasin durumu dedigim gibi.
Maalesef...

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Serkan Gezici yazdı:

Maalesef...

Serkan bey tapatalk imzanızı kapatırmısınız.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Serkan Gezici yazdı:

Arabayı dün iki hafta üstüne çalıştırdım 20 30 metre ilerledim durup baktığımda az miktarda su aktı sonra usta ya kadar yaklaşık 40 km sürdüm sanayiye vardığımda herhangi bir akıntı yoktu ve su hiç eksilmemisti usta devirdaimle ilgili değil olsa sürekli su akardı dedi aküyü hava filtresini komple söktü hararet müşürünü kontrol etti orda da bir problem olmadığını gördük kesin bir tanı yok yani sen bu şekilde sür birsey olmaz dedi. İnşallah olmaz...

Motor ısındığı için bu sefer su akmıyor buharlaşıyor. Bağlantı elemanlarını kontrol edin. Oksitlenme falan gözlemleyin.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serkan Gezici

Evet yaklaşık 2.5 ay üzerine arıza bulundu. Önceleri 3-4 günde bir su ekliyordum son zamanlarda gün aşırıya döndü ustaya götürdüm kontrollerde birsey çıkmadı arabayı ustaya bıraktım akşam motor soğuyunca usta yere su damladığını görmüş motora giden su hortumunda çatlak olduğunu fark etmiş sıcakken buharlaşan su soğuyunca yere damlamaya başladı dedi parça plastik Trabzonda yan sanayisi metal var 500 küsür orijinal parça 950 lira usta orijinal takacağız dedi arabayı henüz görmedim ama usta devirdaim arızası daha kolaydı dedi motorun yarısını söktüm dedi bakalım sonrası nasıl olur...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Doğan Arşiray
Serkan Gezici yazdı:

Evet yaklaşık 2.5 ay üzerine arıza bulundu. Önceleri 3-4 günde bir su ekliyordum son zamanlarda gün aşırıya döndü ustaya götürdüm kontrollerde birsey çıkmadı arabayı ustaya bıraktım akşam motor soğuyunca usta yere su damladığını görmüş motora giden su hortumunda çatlak olduğunu fark etmiş sıcakken buharlaşan su soğuyunca yere damlamaya başladı dedi parça plastik Trabzonda yan sanayisi metal var 500 küsür orijinal parça 950 lira usta orijinal takacağız dedi arabayı henüz görmedim ama usta devirdaim arızası daha kolaydı dedi motorun yarısını söktüm dedi bakalım sonrası nasıl olur...

şanzımanda birşey çıkmasa bari :)  hani sökmeden bilemiyorlarya...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...