İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera Bağlantı Sorunu😔

Ercan Demir
Çözüme git Mehmet Zincirkıran tarafından,

Recommended Posts

Ercan Demir

Arac ıcı kapatısörlü kamera aldım önlü arkalı  bırde kendı orjınal sıgorta kıtusuna baglamalı kablosunuda aldım herseyı bagladım sıyah kabloyu sahseye ,sarıyı kontak anahtarı cevrıldınde yanan sıgortaya,kırmzı kabloyu sureklı akım gelene taktım ama bır sorun var araca bındımmı  kontagı actımmı calısoyor  kontagı kapatsamda calısoyor kontak anahtarım dugme olandan yanı uzaktan kumandalı anahtar kapıyı actımmı kapanıyor neden acaba  arabam opel ınsıgnıa b 2017 model kameramda sıkıntı oldugunu sanmıyorum sıgorta kutusından kontrolunüde  12 v kontrol kalemı ıle yaptım akım varmı yokmu dıye herseyı dogru yaptıgıma ınanıyorum ama aracı kapatıp ıcinde otırdummu calısoyor kapıyı actımmı kesılıyor kameramın g sensörü ve park modu var park modu ayarlarda görünüyor  baglantıyı ters yaptımmı park modu menüde gözükmüyor demekkı park modu gözüktugı ıcın baglantıyı dogru yapmısim herhaide  bılgısi olan varmı yardımınızı beklıyorum

Yorum bağlantısı
Ercan Demir
(düzenlendi)

?

Screenshot_20220619-133218_Chrome4a674d67b244b3db.jpg

20220619_12133238aeb86c4fd98d50.jpg

Screenshot_20220619-133214_Chromed9f60065f24b570e.jpg

Screenshot_20220619-133146_Chromeae0ff6fa246c688a.jpg

tarihinde Ercan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mehmet Zincirkıran

Insignia a kasaya bağlamıştım böyle bir problem olmamıştı, bağladığınız sigortaları değiştirin hocam. atıyorum katlanır ayna sigortası yerine cam ısıtmaya bağlayıp bir deneyin 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ercan Demir
(düzenlendi)

Arabanın seması bu nereye baglasam olur

Opel_Vauxhall-Insignia-B-2018-..._20190221093925266.jpg

Screenshot_20220731-211458_Chrome.jpg

Screenshot_20220731-211506_Chrome.jpg

Screenshot_20220731-211537_Chrome.jpg

Screenshot_20220731-211542_Chrome.jpg

tarihinde Ercan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercan Demir

Dıgorta kutumda bazı sıgortalar olmuyabılır cunku full paket degıl aracımın sıgorta kutusununda fotosu var

Aracımda alarım sıgortası bos 17 numara alarım yok arabamda orayı kontrol etsem kontrol kalemı ıle guc varsa oraya taksam bırsey olurmu

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bağladığınız sigorta muhtemelen belirli bir süre sonra elektriği kesiyor. örneğin genelde tavan lambaları araç kitlendikten sonra yarım saate kadar daha elektriği kesmiyor. bu tarz bir yere bağlamışsınızdır. başka bir sigorta bulun araç içerisinde deneyerek rahatlıkla bulabilirsiniz bir multimetre ile .

Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

Insignia a için  6 numaradaki çakmaklık sigortasını ve 24 numaradaki gövde kontrol birimi sigortasını kullanmışım, problemsiz çalışıyo. bu birimlerin b kasa için sigorta numaralarına bakarsanız işiniz hallolacak gibi. son olarak kamera 5 amper çekiyosa, 5 ve üzeri değerdeki bir sigorta ayağına bağlamanız gerekecektir. 

forumda başka forumun linkini paylaşmak yasak mı bilmiyorum, yasak ise moderatör arkadaşlar silebilir, problem değil :)

https://www.insigniateam.com/forum/ara%C3%A7-bak%C4%B1m-boya-koruma-detailing/uygulama-foto%C4%9Fraflar%C4%B1/619217-mini-0906-ara%C3%A7-i%C3%A7i-kamera-montaj%C4%B1

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Araç gücü kapıyı açınca veya 10 dk sonra keser genelde. Bunun ayarı var mesela fordda. 

Bağlantıda problem yok, doğrudan kapansın istiyorsanız kontaktan röle çekilebilir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...