İçeriğe Yönlendir

Motor, Kedi, Sopa, Çekici ve Servis.. Sonuç, Oynamış Böbrek Taşı..

Deniz Kom

Recommended Posts

Deniz Kom

Merhabalar,

Size 2 gündür uğraştığım ve sonu servis ile biten bir süreçten bahsetmek istedim. 

Dün sabah eşimle kahvaltımızı dışarıda yapalım da modumuz değişsin dedik. Arabanın altında 1 tane kedi gördük. Sonra kaputu açınca 4 tane de yavruyu motorun içinde gördük. Yarım saat kadar uğraşıp çıkartamayınca arabayı bırakıp kahvaltıya yürüyerek gittik...

Akşama doğru araba çok sıcak olur zaten çıkarlar dedim. Ama mahallenin çocukları zilimi tacize başlayınca anladım ki misafirler hala içeride... Neyse indim aşağı, başladım mücadeleye. Yavruları bir yerden çıkartıyorum diğer yerden giriyorlar. Sonra 1 saatlik mücadele sonucunda bir şekilde 4 kediyi de çıkartıp tekrar girmesinler diye arabayı 2 sokak yukarı aldım. Tüm bina kedi çıkartma operasyonu düzenledik. Hep o yavruların anası suçlu, bir de o kedileri oraya getiren çocuklar...

Sabah işe çok erken gelmem gerekiyordu. Eşimden önce arabayı almaya gittim ve 2 dk kadar eşimi evin önünde bekledim. 

Arabaya bindikten 1 dakika sonra yine kedi sesi duymaya başladım. Namussuz tekrar girmiş o 2 dakikalık bekleme süresinde. Arabayı benzinliğe çekip çıkartma çalışmalarına başladım ama başarısız oldum. O sırada kediyi sopayla dürtmeye çalışan eşim de 30 cm'lik sopayı motora düşürünce günüm cümbüşe döndü. 

Honda yol yardımı aradım. Çekici gerekebilir, marşa basmayın önce eleman gönderiyoruz dediler. 40 dakikada teknik eleman geldi. Sağ olsun çamurluk altını sökerek sopayı çıkartı. Ancak kediyi bulamadık. Çıkmıştır herhalde dedi. Eğer hala şüphe ediyorsanız aracı servise çektirelim, orada parça parça motoru açmaya başlarız dedi. 10 dakika kadar kontrolden sonra kedinin çıktığını zannedip tekrar bastım gaza. 

50 metre sonra yine bir ses duydum.. miyavvvv. Ufak sinir krizlerim eşliğinde bir taksi durağına çektim. Allah yardım etti de yoldan ince kollu bir hanımefendi geldi. Kediyi bulduk, etraftakilerinde yardımıyla 45 dakikada çıkarttık. Tam gaza bastım ki hop sol böbreğimin ağrısı. 2 gündür o kadar akrobatik hareketten ötürü böbrek taşım oynamış olmalı ki şu anda taş düşürme belirtilerinin hepsini gösteriyorum.. 

Birkaç kedi sağ olsun 2 gündür canıma okudu. Kaputlara dikkat, etraf bebelerine sahip çıkmayan anne kedilerle dolu..

• Beğen 9
  • Teşekkür 1
  • Şaşkın 4
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Benim araca girenler rampada patır patır dökülünce benim arabaya yanaşmadılar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Geçmiş olsun, benzer durumu bende yaşadım.Kırmızı ışıkta beklerken kedi giriverdi motora.Tam 3 saat yol kenarında cebelleştim çıkaramadım.Baktım çıkacağı yok bir kahve almaya gideyimde o ara çıkar belki dedim.Geri döndüğümde yerinde değildi bende çıktı sandım. Bastım eve geldim, oda ne miyavda miyav.Tam 1 gün yaşadı arabada, zorla süt yemek falan pusu kurup çıkardım.

Çok bitkindi çıkardığımda aldım eve götürdüm besleyeyim diye bir hafta sonra öldü yavrucak. 

Velhasıl başına gelene Allah sabır versin, zor oluyor.Sizin taşı oynatmış yani o derece işte :) 

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Kedi işi başıma gelmedi de, biber çekirdeği küçüklüğündeki taş canıma okumuştu, onu biliyorum :yildizlar: Çok geçmiş olsun :(

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Kurban bayramı öncesi benim başıma geldi. Yaralı yavru kedi girmiş motor kısmına. Orada da ölmüş. Klima kompresörünün kablolar kopmuş. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Geçmiş Olsun , çok zahmet vermişler sizin sabrınızda çabanızda ayrıca takdir edilmeli keşke herkes sizin gibi olsa.

Bende bu konuda çok uğraşmış biriyim hatta bir yöntem bile geliştirdim 🙂.Yavru kedilere telefondan miyavlama sesi dinlettiğimde motordan çıkıyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Aytac Sakal yazdı:

Geçmiş Olsun , çok zahmet vermişler sizin sabrınızda çabanızda ayrıca takdir edilmeli keşke herkes sizin gibi olsa.

Bende bu konuda çok uğraşmış biriyim hatta bir yöntem bile geliştirdim 🙂.Yavru kedilere telefondan miyavlama sesi dinlettiğimde motordan çıkıyorlar.

Valla iyi fikir :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bir süre önce benimde başıma geldi. Biri not yazıp koymuş cama onu görünce bakayım dedim. Açtım kaputu bakacağım, o sıra yanda küçük bir kedi var. Kardeşi muhtemelen diye düşünüyordum, meğerse kendisiymiş. Ben seslenince motora girmiş tekrar 😄

3 saat boyunca uğraştım, itfaiye dahil türlü yöntemlerle çıkaramadık. Pisi pisi deyince diğer büyük kediler geliyor(siz değil o gelecek dediğimde gidiyorlar 🙂) daha da karmaşıklaşıyor iş. Motorun altından üstüne kadar çıkıyor ama yakalamak mümkün değil. 

En son uzun uğraşlar sonucu resimlerdeki arkadaş kıskıvrak yakalandı. 

IMG_20220611_121419.jpg

IMG_20220611_121238.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Pisi pisi deyince diğer büyük kediler geliyor(siz değil o gelecek dediğimde gidiyorlar)

:sandalye:
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Servet Aydın yazdı:

:sandalye:

Acayip eğitimliler, onları ilgilendiren mevzu olmayınca durmuyorlar 😁

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kedilerin en akıllı manyakları bizim sitede.. 

Çok şükür motora falan girmiyorlar. 

Merdiven bile kullanmaz bizimkiler. Asansörle inip çıkarlar. 

Kapı numarasını okurlar. 

Bize gelen resmen önce kapı numarasına bakıp sonra kapıyı tıklatıyor. 

• Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kedilerin en akıllı manyakları bizim sitede.. 

Çok şükür motora falan girmiyorlar. 

Merdiven bile kullanmaz bizimkiler. Asansörle inip çıkarlar. 

Kapı numarasını okurlar. 

Nerede eğitim aldıklarını 🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

O tam üç kağıtcı zaten. Kovunca duymuyorum moduna girmesine bitiyorum 😄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

O tam üç kağıtcı zaten. Kovunca duymuyorum moduna girmesine bitiyorum 😄

Bir de 

Kapıyı açıp hadi çık diyince doğruca mama yemeye gitmesi var.  
Unutturacak aklınca, başarıyor da. 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Keşke marketten yaş mama alsaydınız çıkabilecek gibiyse kokusuna kendi çıkardı belki

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Benim de eski arabama girdiler, çıkartmıştım. Ancak 3 gün sonra arabanın ön kısmından tıkırtılar geldi.Servise götürdüm, lifte alıp alt korumanın ucunu söktüklerinde tavuk kemikleri döküldü. Yuva yapmışlar benim arabayı, tüm yiyeceği de içeri taşımışlar. Zor kurtulmak.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Bir öneri daha kediler güçlü kokulardan hiç hoşlanmıyorlar ve kokulara oldukça duyarlı hayvanlar.

Örneğin Keskin Meyve kokuları Mentollü kokular ve parfüm.Bizim kediler Parfüm kokusu olan odaya girmek bile istemiyorlar kaçıyorlardı.Belki Panjura yada motora sıkılırsa uzaklaşabilirler.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Aytac Sakal yazdı:

Bir öneri daha kediler güçlü kokulardan hiç hoşlanmıyorlar ve kokulara oldukça duyarlı hayvanlar.

Örneğin Keskin Meyve kokuları Mentollü kokular ve parfüm.Bizim kediler Parfüm kokusu olan odaya girmek bile istemiyorlar kaçıyorlardı.Belki Panjura yada motora sıkılırsa uzaklaşabilirler.

Parfüm tarzı şeyler bence riskli. Malum ısınan parçalar mevcut ve düşük ihtimalde olsa yanmaya sebebiyet verebilir. Motora değil ama altta muhafaza varsa oraya sıkılabilir. 

Muhafaza varsa aks kollarının olduğu yerden giriyorlar genelde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...