İçeriğe Yönlendir

FOCUS 2 Dizel Yığılma Problemi

Yasin özerr

Recommended Posts

Yasin özerr

Merhaba arkadaşlar, bende 2006 focus dizel var. Aracıma turbo bakımı yaptırdıktan sonra tesadüf ya da değil bilmiyorum araçta yığılma oluyor. Boştayken 3bin deviri yükteyken 2bin deviri geçmiyor. Kısaca korumaya alıyor. En son gittiğim bir usta her şeyine baktı kızdırma bujisi sensörler vs. egr'nin bozuk olduğunu söyledi. Egr iptali yaptırdık aracın normal çekişi arttı ancak sorunum hala devam ediyor. Bazen dur kalkta bazen giderken araç birden kendini korumaya alıyor ve gitmiyor. Bilgisayara çok kez bağlandı ancak korumadan sonra MAP ve MAF sensör hatası dışında bir şey çıkmıyor. Usta onun korumadan dolayı çıktığını söyledi arızanın başka bir şey olduğunu ama bulamadığını söyledi. 4-5 farklı usta baktı enjektörcü baktı turbocu baktı ama yok. Bayramdan beridir bu arızayı bulmaya çalışıyoruz. Başına gelmiş birisi varsa yardımlarını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Kızdırma bujisi arızalandığında 3 bini geçmez. kısa zaman önce yaşadım tüm kızdırma bujilerini değiştirdim düzeldi. Her usta yapamaz kırılıyor sökerken

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin özerr

kızdırma bujisi kontrol edildi hepsi çalışıyor. Tek tek motorun arkasından kontrol etti. Her zaman yapmıyor bu arızayı yolun 3te 1inde yapıyorsa kalan kısmı sorunsuz gayet normal bir araba gibi gidiyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2
Yasin özerr yazdı:

kızdırma bujisi kontrol edildi hepsi çalışıyor. Tek tek motorun arkasından kontrol etti. Her zaman yapmıyor bu arızayı yolun 3te 1inde yapıyorsa kalan kısmı sorunsuz gayet normal bir araba gibi gidiyor.

Sorunu kendiniz söylüyorsunuz aslında. Kontrol ettiğinde demekki hepsi çalışıyor ki her zaman yapmıyormuş. Bende de her zaman yapmıyordu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2
Yasin özerr yazdı:

Eğer ankaradaysanız yardımcı olayım. Üst kapak sökülmeden hallettiririz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...